Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Arra szeretnék választ kapni,...

Arra szeretnék választ kapni, hogy egyes emberekben miért alakult ki az a nézet a macskákról, miszerint önzőek és érdekállatok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 23:30
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

Igen igazad van ebben, hogy rengetegszer meg se eszik, iletve a jól tartottmacska is vadászik állandóan. De azt ne felejtsük el, hogy ő ezt nem úgy teszi, hogy "jaj, de jó úgy imádok gyilkolni, öljünk meg egy kismadarat, kínozzuk meg, és röhögjük ki, jaj de jó muri lesz".... :D Ők nem tusnak így gondolkodni. Ezért utálom mikor kegyetlennek, és gonosznak nevezik őket. Én nem tudok olyasmit szeretni teljes szívből amire máskülönben ilyen jelzőket használok... Ha elhúzunk előtte egy madzagot ugyan úgy levadássza, és az ablakba is nekiáll ekezni, pedig ott el se tudja ejteni a zsákmányt. (tudjátok egyáltalán mire gondolok "ekezés" alatt? xD) Szóval igen, játszik, de ettől még nem rossz, nem bűnös. :) És azért valljuk be, az emberiség foglalta el a természetes területeket. Ha nagyobb területek lennének akkor nem fogyatkozna annyira a rágcsáló populáció a macskák "miatt". Egyébként én úgy olvastam, hogy elég gygengén érzik az édes ízt. Ez nem tudom mennyire igaz, tény, hogy vannak macskák akik a sütit is megeszik de azokban RENGETEG cukor van az egyéb adalékokról, ízfokozókról, aromákról nem is beszélve... Van egy olyan sejtésem, hogy nem azért "cukrozza" fel a zsákmányt mert hű de finom vér, hanem mert a vadászat után jól jön neki is a vércukor szint növekedés. Tulajdonképpen amacskák az egyik leglogikusabb állatok. Ők mindent így csinálnak. Mindent okkal tesznek.

Amúgy nekem kinti-benti macskám van, mondjuk ivartalanított tehát nem jár el nagyon messzire (kimegy az utcára, de szerencsére nem forgalmas környéken lakunk). Én egy olyan kincsre leltem ebben az állatban, amit semmi más nem tud pótolni, vagy megadni. Tudom, hogy minden macska/kutya/stb külön egyéniség, de biztos vagyok benne, hogy mindet meg lehet nevelni és nincs "direkt rossz" macska és "direkt jó" macska. Én tisztelem az állatomat, és szerintem ezért tisztel meg ő is azzal, hogy pl nem eszik bele az ebédembe ha 5 percre kimegyek a szobámból. Nekem olyan viszonyom van a macskámmal, amire tudom, hogy nem sokan képesek, mert vannak olyan emberek akik kevéséb tudnak elvonatkoztatni attól, hogy ő egy állat. Persze ettől az az ember nem rossz, és ugyanúgy szeretheti és megnevelheti az állatát. Én mindig is ilyen természetkedvelő Gerald Durrel voltam. :D csak lányba. Emlékszem, gyerekként még a kisegeret is megpróbáltam mesterségesen lélegeztetni.... xDD És jelenleg úgy áll a helyzet, hogy ha a macskámra gondolok akkor elsírom magam rögvest a szerettől. De volt olyan amikor megbántottam őt, akkor is ugyanúgy sírtam. Bocsánatot kértem tőle. és szerintem megértette.

2013. febr. 7. 21:59
 52/54 Mecse ***** válasza:

Persze hogy nem azért csinálják mert röhögnek magukban hogy "na most jól megkínozlak te kis madár anyád se fog rád ismerni mire végzek veled MUHHAAHAH" :) Pontosan ezt mondtam, ez ösztönös dolog, ugyanolyan mint a madzaggal játszás ahogyan mondtad te is, ezért is nem látom én az ilyesmit hibaként, ilyenek és... és kész :).


Az ekezés-t én kekekézés-nek hívom! :DDD Amikor lát egy madarat / bogarat / tarajos sült (oké azt nem, de arra is ezt csinálná 100%), és elkezd neki kekekekekeke-kézni az ablakból! :)


Az én macsekomról már sok kérdésnél zengtem ódákat így nem untatok senkit vele milyen kis csodamacska, de tényleg az és néha én is elpityeredek hogy mekkora átkozott szerencsém van hogy az enyémnek mondhatom :).


Én is tisztelem őt és tőle is elvárom, de pici kora óta szabályok között él, van amit szabad és van amit nem. Mindent megkap tőlem, de elvárom tőle bármennyire is kutyagazdisan hangzik ez, hogy kompromisszumok legyenek köztünk. Pl. a kajám tabu, de olyan szinten nem is érdekli hogy az rémületes, tudja hogy a közelembe sem jöhet amíg eszem.


Ez most nagyon hülyén fog hangzani és majd lehet hogy le leszek hurrogva érte, de pici korában azzal neveltem rá hogy amikor oda akart jönni a tányéromhoz amikor ettem, akkor rámorogtam. Soha nem kellett fizikálisan bántanom ezt az állatot, mindent el lehetett érni nála azzal hogy macskaként kezeltem. Ha egyik macska azt akarja hogy a másik húzzon a francba a kajájától, akkor rámorog, ennyi.


Ugyanígy neveltem le arról hogy emberi szövetet karmoljon, harapjon, azzal a módszerrel ahogyan a testvérei is csinálják, ha ő megharap és nekem fáj, én belecsípek éppenhogycsak annyira hogy kellemetlen legyen neki (visszaharapok, ahogyan a testvére tenné), ez "tudatja vele" hogy valami olyan csinált ami nekem fájdalmat okozott. Ezt összesen 4-szer kellett talán megtennem, azóta egyszer sem harapott vagy karmolt meg engem, játékból sem. Van egy kesztyűm amivel ha játszunk akkor haraphat és kiengedheti a körmeit is, ezt tudja is, és kekekézik már ha meglátja hogy előveszem :DDD. Erre a hozzáállásra válaszként persze már kaptam a sok "állatkínzó" felkiáltást privátban is, de könyörgöm, ez köztük így működik, és én tisztában vagyok vele hogy a macskám egy macska, és macskául ért a legjobban.


Na picit elszaladt velem a ló és ez már nem is igazán vág a témába... ezért elnézést. :)

2013. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 A kérdező kommentje:
Nem baj az, most éppen ilyen szeretős hangulatban vagyok. :) Még annyit had javítsak ki, mert most a te írásodból eszembe jutott, hogy ez a "nem tudnak elvonatkoztatni attól, hogy ő egy állat" ezt úgy értettem, hogy nem tudják egyenrangúként kezelni. Természetesen én se egy embert képzelek a helyébe, bár gyakran emberi nyelven szólok hozzá, de biztosan az érzelmi és szellemi állapotot is nagyon aktívan érzékelik. Mondjuk én direkt állatként ritkán bántam vele macskamód. De már nem is emlékszem, hogy szoktattam le a harapásról játék közben. Néha még ő akar nevelni engem! :O :D Meg a másik macskával is nagyon szeretnék kijönni, csak ő nehéz eset. nem az én macskám, de itt lakik, és tiszta zárkózott. De a sikeres összeszoktatásomnak köszönhetően a két állat már egymással játszik. :) (régebben évekig utálták egymást, de a családban senki nem csinált semmit ez ellen... aztán jöttem én, a hős!.... -_- xD
2013. febr. 7. 22:25
 54/54 anonim ***** válasza:

mert a macskák önfejűek. és az ember szereti ha tud parancsolgatni. pedig a macska ha jól van nevelve nagyon aranyos,bújó, kedves állat. a kutya sokkal hűségesebb ÁLTALÁBAN!de ez nem azt jelenti hogy a macska nem lehet hűséges. pl. én sosem hallottam olyanról hogy egy kóbor macska támadott volna meg valéakit.

én kutya és ló párti vagyok de nagyon szeretem a cicákat is. ez az őszinte véleményem.

2013. dec. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!