Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem tiltatják be a...

Miért nem tiltatják be a Whiskast és társaikat?

Figyelt kérdés
Vagy legalább vigyék le az áraikat legalább fele annyira, így kész becsapás. Sokan akik költenének a macskára megveszik a szemetet 2-3 szoros áron, mint amennyit érne.

2013. febr. 3. 19:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Egyrészt kíváncsi is voltam, ki tudja egyáltalán miből áll a whiskas. És aki ennyit hajlandó költeni a macskára, átáll e a prémium tápra, ha már tudja mi a különbség?

Régebben én sem tudtam, hogy a szupermarketes tápoknál sokkal jobbat kapok, de amióta tudom nem ott vásárolok.

2013. febr. 4. 08:51
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzám került a cicám, én is azzal etettem. Azt hittem, hogy ez hű de milyen szuper jó, és hogy a legjobbat adom a cicámnak. De aztán utánaolvastam. Soha többé nem kapott whiskast, mert nem szeretném megmérgezni őt.

Betiltani sajnos nem lehet, de jó lenne ha valamilyen módon több emberhez eljutna az infó, hogy mennyire káros lehet ez a táp, ás hogy sokkal gazdaságosabban is lehet prémium táppal etetni (már ha tudják egyáltalán mi az a prémium táp). Annyi hogy azt nagy kiszerelésben kell megvenni.

2013. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy aki whiskassal etet, feltételezem a legjobbat szeretné a macskának, ezért választja a legdrágább bolti tápot. Ezért vannak ők a legjobban becsapva, mert a beltartalma olyan, mint a tesco gazdaságosnak, ráadásul tele van tömve mesterséges ízfokozókkal, ami még károsabb, a macska rászokik és mást nem hajlandó megenni utána.

Nekem is van válogatós macskám, de a prémium tápot mindegyik falja.

2013. febr. 4. 11:23
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a betiltás lenne a megoldás, hanem az hogy sokkal szigorúbbra kéne szabni az állateledelekre vonatkozó egészségügyi szabályozást, hasonlóan szigorúra mint az emberi fogyasztásra szánt élelmiszereknél. Ne legyenek kiskapuk, a macskaeledelt ne tömhessék tele növényi eredetű fehérjével, az állati eredetű fehérje pedig megfelelő minőségű legyen benne és hasonlók. Nyilván nem lehet betiltani a szintetikus színezékeket, ízfokozókat, tartósítókat, erre a gazdáknak kellene figyelni és megnézni hogy amit megvesznek az pontosan mit is tartalmaz. Sajnos sokan még mindig ott tartanak hogy amit a tv-be mondanak az szép és jó és igaz ezért fenntartások nélkül megveszik a whiskast horror áron a legjobb szándékkal, és azt hiszik hogy ezzel megtették a legjobbat amit tehettek.

Sajnos olyan világot élünk hogy az élelmiszerek egy jó része nem egészséges, nem biztonságos, nagyon oda kell figyelni mit veszel és eszel meg, és ugyanígy kell eljárni ha az állatainknak akarunk eledelt vásárolni.

2013. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Akit igazán érdekel a macskája az tudja, hogy melyik táp milyen minőségű és biztosan nem Whiskast fog etetni. A baj az, hogy az emberek nem tájékozódnak és egy szép cicával és csomagolással meg lehet őket győzni mindenről... na de mire oda jutunk, hogy ráébredjenek az emberek, hogy nem a Whiskas és a Pedigree a tápok tápja, sok víz lefolyik még a Dunán...
2013. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Wintersunset maximálisan igazad van.A legszebb az egészben,hogy ezek az agyonreklámozott tápok hosszú távon még vese és máj problémákat is okoznak.

A másik meg az,hogy hosszú távon meg amúgy is olcsóbb a drágábbnak tűnő prémium táp,de ugye azt nem lehet hiperszuper marketekben kapni..

2013. febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!