Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csúnya sebek a cica pofáján!...

Csúnya sebek a cica pofáján! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Viszem délután állatorvoshoz, de nagyon aggódom. Szombaton vettem észre, hogy egy nagyon csúnya, nyílt seb van szegénykém kis pofáján. Először azt hittem, hogy a nagyobb macska verte meg. Lakásban tartjuk őket, soha nincsenek kiengedve. Aztán tegnap már az álla alatt is észrevettem, a szeme felett, meg a szeme sarkában ezeket a sebeket. Már kezdek kételkedni, hogy verekedésből származik, mert bár néha meg szokta verni a nagy cica, de egyrészt ennyire csúnyán még sose verte össze, másrészt nem is láttam, hogy egymásnak estek volna. Nagyon félek, hogy valami súlyos betegsége van! Szerintetek mi lehet ez és mit fog vele csinálni az orvos?
2013. febr. 4. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom mi ez, még sosem hallottam ilyesmiről... Megírod majd hogy mit mondott a doki?

És bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam.

2013. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Közönséges bőrfertőzése van a cicának. Volt eredetileg egy sebe, amit elvakart és a további vakarózással meg nyalogatással szétterjesztette saját magán. Antibiotikus kezelést kap.
2013. febr. 5. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor jó, ezek szerint könnyen kezelhető a dolog.

Jobbulást a cicusnak. :)

2013. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A cica sajnos most épp betegebb mint volt, gyógyszermérgezést kapott az antibiotikum miatt. Azt mondta az állatorvos, hogy felet kell neki adni a 375 mg-os Augmentinből (ami egyébként humán gyógyszer, de állatgyógyászatban is használják)napi 2x. Beadtam neki a felet, ahogy az orvos előírta, de rá 3 órára elkezdett hányni, többször is hányt, utána pedig végigfeküdte, gubbasztotta a napot. Szegénykém nagyon rosszul nézett ki. Most talán már kezd jobban lenni. Csak nem értem, miért ekkora dózist rendelt el az orvos, mikor ilyen súlyos mérgezést kap tőle a macska??? Az ember meg meg akarja gyógyítani az állatát, de kis híján kinyírja:SSS
2013. febr. 5. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Uhh, ez durva... Szóltál már a dokinak hogy mi volt? ha igen, mit mondott?
2013. febr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt az orvost elfelejtjük mostantól. Direkt fel se hívtam, mert sztem újabb baromságokat mondott volna. Humán orvos mondta, hogy ha javul az állapota, nem hány többet, újra eszik, akkor rendbe jön magától. Ja és kiderült, hogy nem fél, hanem TIZED antibiotikumot szabadott volna csak adagolni... Pedig úgy bíztunk ebben az orvosban, már vagy 6 éve hozzá hordtuk a macskákat...
2013. febr. 5. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!