Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerül egy macska...

Mennyibe kerül egy macska tartása, és mi kell neki?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt macskánk, de úgy néz ki, hogy befogadunk egyet az utcáról. Mi a legfontosabb neki? Amit lehet, inkább házilag készítenék. Ilyen az alomtálca és a játékok, valamint a fekvőhely. Kaparófát majd szerzek neki, ha máshonnan nem is, a piacról. Milyen oltások létfontosságúak? Milyen tápot adjak neki? És ez mennyibe kerülne? Gondba vagyok, mert már vannak kutyák a családba, és papagájom is... de megsajnáltam, hogy az utcán kóborol...

2013. febr. 10. 16:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A lényeg, szerintem, hogy ne nagyon izgulj rá a dolgokra, nem kell egyből rögtön mindent összevenni, beszerezni, mert lehet a felét nem is használja majd. Idővel majd jobban megismered az igényeit is jobban kitapasztalod, hogy mire van szüksége.

Szerintem nyugodtan ki lehet majd őt engedni, ha eljön az ideje, mert ha elég eszes és óvatos tud magára vigyázni és ha oltásokat is kap, akkor elméletileg nem is kaphat el kint nagyon semmit. Azt hiszem ha erdő környékén laksz (ha annyira külváros) kap még pluszba veszettség elleni oltást is. Gondolom akkor ezt már tudod, hogy mennyi, mert írtad mindenképp beadatod neki.

Amíg nem engeded ki, addig az alom plusz költség. Én nagyon sokat kísérleteztem, elég sokféle csodát kipróbáltam, de szerintem az egyszerűbbel/olcsóbbal is ugyanazt értem el. Én mindegyiket utáltam...

Játékokban a kicsi 100 Ft-os egerekkel volt el nálunk a legjobban meg a pálcás játékkal, amire "zsinór" van erősítve plusz valami kütyű/toll a végén. Ezt szerintem házilag simán össze lehet hozni. Aztán egy sima plüssel is játszott, de ezeket inkább kis korában használta, már nem igazán.

Fekhelyet én vettem neki, plusz kaparófás macskabútort, de nem igazán használja egyiket sem. A bútort néha letámadja, kaparássza, de szerintem egy hónapban kétszer. Plusz van egy sima kaparófája, de azt sem szokta szeretni. Nálunk a falat szereti, de már belenyugodtam, mert eddig mindenkinek ez jött be (volt előtte egy cicám és egy ideig volt nálunk még egy cica). Plusz van egy nagyon csúnya bútor, amit "leraktak" nálunk és ezt szereti még gyilkolni, amit szintén nem sajnálok. Szóval nem tudom mennyire lehet őket kimondottan a kaparófára szoktatni.

A tápokkal kapcsolatosan én is mostanában néztem körbe, mi tasakos kaját adunk plusz szárazat, ami havonta kb. 8000 Ft. Nem a legolcsóbb kategóriák, de nem is a legdrágábbak. Régebben, mikor még én is mindent megakartam adni, vettem macskatejet meg minden kis jutalomfalatkát, de szerintem ezek fölösleges dolgok. A nagyobb konzervek általában jobban megérnék, de nálunk nem fogy el hamar és a hűtőből kivettet már nem eszi meg, akkor sem ha szoba melegen adom. Itt is kitapasztalhatod, hogy melyiket eszi melyiket nem. Állítólag ha jó minőségű száraz kaját adsz neki, akkor a többi (tasakos, konzerv) már csak finomság nekik. Nekem ez egyoldalúnak tűnik, de... Az a jó minőségű, amiben sok a hústartalom a tiszta fehérje. Pont most okosodtam ki ezekben. Általában neten lehet rendelni pl. a Brit Premium ára nem vészes és állítólag elég jó. Régebben próbáltam neki húst meg zöldséget adni, de nem igazán ette meg. Nálunk amit írtam az jött be. A macskafüvet meg sem közelítette. Szóval ha jobban belegondolok, akkor szinte csak a kaja ami állandó költség, mert ha kijárós cica lesz alom már nem kell csak minimális, mert úgysem fogja használni. Általában olyan helyeken alszik, ahol neki tetszik (fotel, ágy, szék, szőnyeg, szennyes tartó teteje) bár sok fényképet látok, ahol a saját kis ágyukban vagy a macskabútoron aluszkáznak, de nekem még nem sikerült így látnom az enyém. a másik kedvenc lézengős hely az ablak párkány kint, bent.

Nagyon rendes tőled, hogy befogadtad és remélem minden rendben lesz. :)

2013. febr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja még eszembe jutott a bolha kullancs és egyéb élősdik elleni szer, ha kijár mindenképp kell. Itt is válogathatsz nyakörv vagy kis pipettás folyadékos kivitelek között van amelyik külső belső élősdi ellen is jó van amelyik csak külső. Itt is pénztárca és tapasztalat függő. A nyakörv tovább hat talán fél év és csak külső a másik 1 hónapig és azt hiszem mindkettő kb. 2000 Ft.
2013. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most beszéltem egyik macskás ismerősömmel, és ő mondta, hogy kiivartalaníttatta a macskáit, felborult a hormonrendszerük, nem ittak, nem ettek...és meghaltak, ugyan ebben a városban a nagyszüleim sziámi cicája ivartalaníttatás után meghalt, mert nem tudott vizelni...úgyhogy most félek.
2013. febr. 10. 20:07
 14/17 anonim ***** válasza:

Szegény, elhiszem, hogy félsz. Kicsit én is tartok a dokiktól, mert sajnos az idillikus elképzeléseim néha ütköznek a valósággal és nem minden állatorvost tudok "tündéri" emberként definiálni.

Nem tudom, hogy kislány vagy kisfiú a cicád. Nősténnyel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Ha fiú, akkor szerintem 6 hónapos koráig (még ivarérés előtt) tedd meg ezt a lépést vele, nekem két cicámnál így történt és semmi probléma nem volt. Ivarosan nem hagynám, mert szerintem elég undi a vizeletük meg akkor a szaguk is más és a viselkedésük is.

2013. febr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
És akkor szerintem semmi képen ne annál a "lódokinál" műttesd, ahol a többi cica belehalt a kontárkodásba. Ha csak az az egy választás van, akkor inkább... De remélem azért van más lehetőség is.
2013. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nem okoz ilyen problémát, viszont számos előnye ismert, nőstények és kandúrok esetében egyaránt.


Nem kóborol, nem verekszik, nem ivarzik, kisebb eséllyel kap el akár gyógyíthatatlan betegségeket (FeLV, FIV) - és ami nagyon fontos: nem szaporodik. Egy nőstény macska és utódai 7 év alatt összesen körülbelül 420.000 utódot hoz a világra. Ehhez persze kell kandúr is, tehát ha kandúrod van, az sem kifogás.


Az igaz, hogy az ivartalanított macskák fogékonyabbak a húgyúti megbetegedésekre, épp ezért érdemes őket kifejezetten sterilizált állatok részére készült táppal etetni. Alapvetően azonban elmondható, hogy az ivartalanítás az előnyére válik.

2013. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon féltem... csak emiatt nem akarom szegényt ivartalanítattni....de mindneképpen fogom, mert lány cica, úgyhogy inkább előbb műttetem meg, mert ha mégis történne vele valami, még nem nőtt annyira hozzám....köszönöm a tanácsokat!
2013. febr. 11. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!