Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be mindig? (ivarta...

Miért pisil be mindig? (ivartalanított)

Figyelt kérdés

Szóval van egy lassan két éves cicám. Menhelyről hoztam. Ott mondták is, hogy nem nagyon jár az alomba pisilni, valószínűleg idegrendszeri baj.

Nincs problémája a veséjének.

Próbáltam azt, hogy feltörlöm papírzsepivel, megszagoltatom vele, aztán az alomba rakom. Ez nem jött be. Aztán próbáltam, hogy egy picit a fenekére csapok, ha a parkettára pisil. De ez se jött be. Azt is próbáltam, hogy pisi közbe odaviszem az alomhoz, de szintúgy nem segít.

Nem tudom már mit próbáljak..

Tudja, hogy rosszat tesz, mert összehúzza utána magát.

Meg azt is tudja mikor kell pisilnie, mert legugol és aztán pisi után megpróbálpróbálja ugye elkaparni.

Tehát nem menet közbe pisil be, szóval tudja mikor van ingere.

Néha még az alomba is pisil, de inkább nem.

Többféle almot is próbáltam, szóval az se lehet baj.

Hogy neveljem rá?

Ja amúgy a kaki az rendesen az alomba megy.


2013. febr. 27. 16:19
1 2
 11/16 Maxitabi ***** válasza:

Épp akartam írni az ecetet,de megelőztek.. Szóval a domestos ás társaiban van vmi, ami még vonzza is őket.. Úgyhogy én az alomtálcát azzal takarítom... persze kevéssel.

De amit javasolnék én is,az a több alomtálca (min még egy), különböző helyeken. Persze nyugodt, félreeső hely a legmegfelelőbb erre. Vagy a fedett alomtálca,ha nem olyan van, ill fordítva.

2013. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! :-))

Amúgy is be akartam szerezni egy újat, mert mindig csatangol a két emelet között és még lent nincs neki.

2013. febr. 28. 16:26
 13/16 Mecse ***** válasza:

Óóóó, akkor lehet hogy ez lesz a gond! Az a bevett gyakorlat hogy több emelet esetében mindegyiken legyen egy alomtálca, mert az ember sem szeret fél órával pisilés előtt elindulni a wc-re hogy odaérjen, a cica sem :) Lehet hogy nagyon messzinek találja az alomtálcáját, ezért a kényelmes megoldást választja? :)


Nagyon kíváncsi leszek hogyha beszerzel neki minden emeletre egy alomtálcát akkor megoldódik-e! Megtennéd hogy majd megírod ide a fejleményeket?

2013. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Persze, megírom! :-)


Nem, az nem lehet baj, mert ő fent szokott lenni, csak ritkán van lent. Mert ő a szobánkba lakik és ott az alma is. Mindig nyitva hagyjuk neki az ajtókat, de lentre nem mehet, ha nem vagyunk itthon.


Az ecettel kezdem, mert az van itthon. :-)

2013. márc. 2. 11:22
 15/16 anonim válasza:
Sikerült valamelyik módszer? :)
2013. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem. :( Már kezdem feladni...
2013. júl. 13. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!