Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet látni, hogy a...

Honnan lehet látni, hogy a vemhes macska fialni fog?

Figyelt kérdés
6 éves macskám először vemhes. Olvastam már erről a neten,de az összes "tünet",ami jelzi,hogy eljött az idő,nála alapból meg van. Értem ezalatt,hogy egyébként is bújós cica,szeret ölben lenni,és szeret a lakásban rejtett helyre (szekrények belseje,teteje) vonulni. Aggódom miatta,mert már eléggé benne van a korban az első vemhességhez. Lakásban tartott cica,egyszer kiszökött,és sikerült is neki kiscicákkal térni haza. Mondjuk ez nem jelent gondot,szeretjük a macskákat,és örülünk is nekik,csak szeretnék mellette lenni,amikor eljön a nagy pillanat,csak tudnám,mikor...

2013. márc. 14. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
És körülbelül hány nap telt el azóta,hogy kiszökött és vemhes lett? Átlagosan olyan 66 napig vemhes a cica. De persze ez vagy több vagy kevesebb, változó minden macskánál. Az én cicámat egyszer hagytuk elleni, mert szerettünk volna tőle cicát :) Körülbelül bejelöltem a naptárba hogy meddig lehet a vemhesség. Olyan 66 napot jelöltem be előre. Mikor az egyik hét elején láttam a naptárba hogy elvileg akkor a héten lehet már elleni fog vagy jövőhét elején, észrevettem hogy megereszkedett a hasa. Az ellés előtt úgy 4 nappal megereszkedik a hasuk! Aztán pénteki nap volt és láttam rajta,hogy még fáradékonyabb mint szokott lenni és nem találta a helyét sem. Vagy összevissza feküdt és szétterült mindenhová és a nagy pocakjától kényelmesen sem tudott feküdni és csak nyűglődött. De semmire sem gondoltam hogy akkor mindjárt ellik......de elővigyázatosságból bevittem a házba az ellésre szánt dobozt és a törölközőket is. Aztán szombat reggel felkeltett a cicám olyan 7 körül...én meg félkómásan kimentem a konyhába és gondoltam biztos éhes és adtam neki enni meg inni aztán visszafeküdtem még aludni. Semmi nem esett le és reggel olyan kómás vagyok XD Aztán jött az ágyra és felkeltett, dorombolt és nyávogott aztán tértem magamhoz,hogy basszus itt az idő. :) És láttam hogy elfojt a magzatvíz is! Gyorsan beletettem a dobozba, összevissza rohangáltam a házban hogy mi kell még...összeszedtem a kicsiknek szánt törölközőket is...a cicám meg jött utánam mert azt akarta hogy mellette legyek :) Gyorsan visszatettem a dobozba és megindult az ellés. Végig ott kellett maradnom vele és közben hozzám is dölt :) Aztán fél 8 és 10 óra között meg lett mind az 5 pici :)
2013. márc. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:-)

Az a baj a számolással kapcsolatban,hogy 1 hétig nem is jött haza a cica,én már el is sirattam. Kiplakátoltuk,kerestük,de semmi,aztán 1 hét után hazajött. Ennek kb. 7-8 hete. Úgyhogy lassan már itt az idő,csak ugye nem mindegy,hogy az eltűnése első napjától vagy a hazatérésétől számolom. Így is 7 nap a szórás,és még ha hozzáteszem azokat a napokat,amik vemhesség és vemhesség közt lehetnek,akkor 2 hétre is tehető az az időszak,amikor elméletileg fialhat. Az biztos,hogy a cicijei már nagyon duzzadtak,rózsaszínűek,és a hasa kétoldalra domborodik. Szóval szerintem csak napok,max. 1 hét lehet hátra. Már én is bekészítettem a fialó dobozt,beletettem a cicát,de nem igazán tetszik neki,ő inkább a szekrényeket nyitogatja,és mászik be,ha sikerül neki. Azt azért nem szeretném,ha a ruhákra fialna:-)))

2013. márc. 14. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én cicám (ő is benti) egy reggel kezdett el fialni, arra keltem, h a hasamra hasalt és NAGYON érezhetően mocorogtak a picikék a hasában és lehetett érezni amikor [lehet idiótán hangzik :)]méhösszehúzódása volt... Felkeltem, betettem a ládába amit elkészítettem neki, akkor már azt is láttam, h van valami kis folyása is...gondolom ezért ébresztett, mert érezte, hogy eljött az idő. Végig ott kellett ülnöm mellette, amíg az összes pici világra nem jött, mert egyszer hagytam ott, kimentem inni, és szaladt utánam úgy h a picike már félig kint volt... lehet azóta már nálatok is megy a babázás :) remélem tudtam segíteni, de mivel nálunk csak 1x voltak babák, így nagyon megfigyelni, észrevenni nem tudtam semmit mert ugyan úgy viselkedett 1 napal előtte is mint 2 héttel előtte...

2013. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi,Évi!


Még nincsenek meg a "babák":-( Fogalmam nincs,hogy jól számoltam-e,de valószínű,nem,mert már meg kellett volna fialnia. Mondjuk,szép nagy pocija van már,és mikor oldalt fekszik,azt is lehet látni,hogy mocorognak a picik.Az a legérdekesebb (imádom figyelni),mikor egy-egy kiscica épp megfordul,olyankor hullámzik a mamacica pocakja. Remélem,most már hamarosan megmutatja nekünk is a kölykeit:-)))

2013. márc. 24. 09:03
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap este 3 új cica érkezett a családba:-) A mama és a picik jól vannak,egészségesek és gyönyörűek:-) Gini jó anya,egy percre sem hagyja magára a kicsiket.

Ja,és persze úgy "időzítette" a dolgokat,hogy én nem voltam itthon. Pontosabban délután fél 5-kor távozott a nyákdugó és elment a magzatvíz,én negyed 6-kor indultam el dolgozni (reggel 6-ig),az első kölyök fél 7-kor,a második 8 órakor,a harmadik pedig 10 óra után született. De volt segítsége a mamacicának. Sajnálom,hogy lemaradtam a nagy pillanatról,a fiam felvette ugyan videóra,de úgy mégsem az igazi. De mindegy,a lényeg,hogy egészségesek és nagyon aranyosak:-)))

2013. márc. 31. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!