Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Biztos, hogy halott volt a...

Biztos, hogy halott volt a cicám amikor eltemettem?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt mozdulatlanul találtam a cicámat. a szeme nyitva volt és tág volt a pupillája. Próbáltam kitapintani a pulzusát de nem éreztem. Megfordítottam, és akkor az orrából halványsárgás átlátszó folyadék folyt. A szőre tépett volt és zilált. Egy parkolóban találtam rá.

Eltemettem, de azóta is bennem van az a rossz érzés, hogy talán még nem is volt halott :(

Nyugtassatok meg, hogy már az volt.


2013. ápr. 2. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor a fényviszonyok változtak, szűkült a pupilla?
2013. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi van ha csak egy kutya megtépte és elájult de nem volt halott ?!?!?

(mérnem vitted el egy állatorvoshoz az megmondta volna)

most már mindegy

2013. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%, nyugi. És részvétem. :(
2013. ápr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
De miért került egy parkolóba? Mi történ(hetet)t vele?
2013. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Elütötték, az autó szele is elég ahhoz, hogy elpusztuljon. Részvétem.
2013. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
szabadtéri cica volt. Az élettere volt ez a parkoló. Kb 2 éve zavartalanul élt itt.
2013. ápr. 2. 21:16
 7/12 A kérdező kommentje:

Miért került egy parkolóba?

Azért mert valaki kitette oda.

2 Éven keresztül etettem ott.

2013. ápr. 2. 21:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy most már halott...

Általában észre lehet venni ha elpusztult, még akkor is ha nem állt be a konkrét hullamerevség, már pár perccel azután, hogy elpusztul az állat kissé merevebb lesz. Nem olyan, mint amikor alszik, ez más. Érezheted, amikor felemeled, olyan érzés mintha egy darab fát emelnél és nehezebbnek is tűnk a szokásosnál.

Sajnos senki nem fogja tudni neked biztosra megmondani, hogy mi volt a helyzet. De vigasztaljon az, hogy ha esetleg még élt is, mivel már elég rossz állapotban volt, valószínűleg csak csendben elaludt, te már nem okoztál neki nagy szenvedést.

De valószínűleg már nem élt, mert akkor észrevetted volna, hogy veszi a levegőt, érezted volna, hogy még meleg a teste, próbál mozdulni stb.


A pulzust nehéz kitapintani pláne, ha gyenge, érdemes a cicát felemelni (ha az állapota lehetővé teszi) és a szívénél megfogni, mert azt lehet leginkább érezni.

Esetleg a szája/orra elé tenni a kezet, akkor érezhető ahogy lélegzik.

2013. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm.nem nyugodtam meg, de próbálom elhinni amit írtál.
2013. ápr. 2. 21:35
 10/12 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen macskám, én nem voltam ott amikor "elpusztult" a nagyim mesélte, hogy látta hogy összecsuklott a macska és meghalt, aztán el is temette, de én mai napig nem tudom hogy történt egész pontosan és nagyim miből állapította meg, hogy tényleg meghalt.


Szerintem a Te cicád biztosan elpusztult... :(

2013. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!