Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen felelőtlen a...

Miért ilyen felelőtlen a macskatartás nálunk?

Figyelt kérdés

A kérdés költői, és biztos sokszor ki is lett vesézve, de nem bírom szó nélkül hagyni.


Hányingerem van, ha látom ezt a sok kérdést, megellett a macskám, mit tegyek? Haldoklik a macskám mit tegyek? És többi hasonló kérdés. Az ember kedvét végleg elveszik attól, hogy ide jöjjön, ehhez a témakörhöz. Undorító, ami itt folyik! A tehetetlenség a legrosszabb, mert még segítenék is az adott helyzetben, ha helyileg közel lenne elvinném én orvoshoz a macskát, hogy ne pusztuljon el, mert nem akarnak rá pár ezer Ft-ot költeni, néha annyi is elég lenne, vagy lusták orvoshoz vinni. A tanácsot meg nem fogadják meg persze, az ivartalanítás hülyeség és a többi.. Miért van ennyi szemét, önző ember?



2013. ápr. 6. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert több generációnk kell felnőnie,mire beszivárog az emberek fejébe,hogyan is kellene.Azért eredmény az is,hogy egy fórumon segítséget kérnek.Ha sokszor hallják ugyan azt,előbb utóbb leesik.
2013. ápr. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg attól sem lehet eltekinteni,hogy sok helyen magukra sincs pénz.Ez is nagyon gyakori sajnos,a nem tudás mellett.
2013. ápr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
72%

Az emberek a macskát csak egy tárgynak tekintik, mint például egy ruhadarabot. Ha megunom, kidobom, vagy ha beteg, akkor magára hagyom, majd lesz vele valami!


Sajnos ez van, és a külföldi megítélés egyenesen katasztrófális más országok által! Egyszerűen nem adnak el magyarnak macskát (Tenyésztők), ha már meglátják magyar vagy 80%-a nem is válaszol az e-mailre!


Én ezen nagyon sürgősen változtatnék, más országban miért tudják ezt koordinálni?? Itt miért nem?

2013. ápr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__4204122-mier..


Ilyen kérdések?


Ezek mennyire beteg, érzéstelen csökkent értelmű emberek, akik elnézik, hogy ilyenek történnek, ahelyett, hogy ivartalanítanának?

2013. ápr. 6. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyű amúgy tényleg.Talán valami szigorú törvény kellene pl Németországban macskát is csak chipesen tarthat az ember...
2013. ápr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem sem egészséges ami itt folyik. Nem is tudom minek tolom ide az orrom. :D

Sokszor tényleg szörnyű milyen emberek vannak, de azért vannak normálisak is, akik szeretnének tájékozódni olyanoktól, akiknek már van némi tapasztalatuk.

Azt hiszem elég hamar beletudnál fáradni, ha egyedül szeretnél segíteni, gondolj bele mi minden történik, amit az illető le sem ír, inkább azt mondom szerencsére, mert eléggé tehetetlen az ember egyes esetekben így is, ahogy írod. Sok esetben nem is értem néhány embernek minek van macskája, mert se nem szereti, se nem gondozza.

Én itt olyan szinten kifordulok magamból, hogy magamon is meglepődök, rossz hatással van rám ez az oldal. Pont reggel akartam kiírni ezzel kapcsolatban kérdést, de siettem.

Azt azért hozzá kell tenni, hogy többféle ember és helyzet létezik. Vannak olyanok, akik tényleg nagyon nehezen jönnek ki havonta és tényleg nincs pénzük dokira. Igen, mondhatnánk minek az ilyennek macska, ha ezt sem tudja neki biztosítani, de itt is többféle "összetételű" az állattartó. Aztán meg vannak, akiknek rossz tapasztalatuk van a dokival kapcsolatban, bizalmatlanok és félnek, ha nem muszáj, akkor nem mennek, inkább kérdezősködnek, hátha van valakinek tapasztalata. Ez bizonyos esetben jó, persze mikor haldoklik a cica meg szenved, az nem ez az eset.

A tanácsok megfogadásával kapcsolatban... néha úgy beszélnek itt emberek, hogy a bicska kinyílik a zsebemben. Lenézik a kérdezőt, mert esetleg hülyén fogalmazta meg a kérdést vagy mert helyesírási hibája akadt vagy éppen a fajtiszta kifejezést használja a fajtatiszta helyett. A másik, hogy észrevehető, hogy sok embernek lövése nincs az állattartásról, szerintem itt néha olyan is válaszol, akinek macskája sincs és ráadásul akkora bődületes rosszindulattal osztja az észt, hogy akkor is nagy

levegőket kell vennem. Azért szerencsére van itt pár "kedvenc" emberem is, aki mindig igyekszik nagyon rendesen és segítőkészen válaszolni és tőlük tanulni is lehet, talán ezért vagyok itt még én is, meg remélek, hogy mindenki megpróbál normális lenni.

Még egy utolsó gondolat aztán már nem regélek.

Én is ivartalanítási párti vagyok, de itt sokszor valaki annyit ír, hogy a macskám felemelte a mancsát, erre rögtön jön a válasz, hogy ivartalanítsd. Azt sem tudják, hogy eleve az-e, hogy egyáltalán az valóban segítene-e az adott problémán. Szóval már-már az ellenkezőjét érik el ezzel a viselkedéssel. Jó ez már nagyon véglet, de itt mintha nagyon sok véglet lenne, vagyis rám elég radikálisan tudnak hatni a hozzászólások. Elég jó kis pszichológiai tanulmány számomra ez, mind mások, mind az én viselkedésemet alapul véve. Nem tudom, hogy az emberek életben is ilyenek-e vagy csak a névtelenség és az ismeretlenség mögé bújva vagyunk ilyenek.

2013. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 borcsi02 ***** válasza:
100%

Előző válaszoló, mindent leírtál, amit velem együtt biztosra vehetően még sok macskás gazdi ugyanígy érez, amikor ezen a fórumon járnak. Úgy gondolom, elkeserítő szálmalomharc folyik itt, ilyen vagy olyan stílusban, segítő vagy éppen támadó hangnemben. Vannak dolgok itt, amik tényleg képesek napokra elvenni az ember életkedvét, és szerintem kivétel nélkül kinyílt már a bicska mindannyiunk zsebében, amikor szörnyű kérdések jelennek meg, én is reagáltam már úgy, hogy megbántam, de reménykedem, hátha működik a "jó zsaru-rossz zsaru" módszer, vagyis néha le is kell cs@szni embereket, a hasznos és bátorító tanácsok mellett, hogy végre a fejükhöz kapjanak.

Vannak itt pozitív, aranyos történetek, de sokszor erővel kell kiverni a fejemből a gondolatokat, hogy aludni tudjak és ne azon járjon az agyam, mennyi cica kínlódik, haldoklik, akiknek az élet-halál kérdése itt, a neten kerül megbeszélésre, ahelyett, hogy segítséget kapnának.

Viszont az is tény, hogy vannak, akik tényleg már olyan helyzetben vannak, hogy nem telik állatorvosra,vagy csak gyerekek, és nem ignoránsak, csak ez a fórum az utolsó mentsváruk. Őket is nagyon sajnálom:(

2013. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!