Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért sovány a macskám?

Miért sovány a macskám?

Figyelt kérdés
Van nekem egy 5hónapos cicám. Kombinált oltása megvan, kiskora óta rendszeresen féregtelenítem, most is kapott tegnapelőtt egy fél Cestal féreghajtó tablettát, de eddig sose voltak a székletében férgek, mégis nagyon sovány. Eszik, amennyit kíván, nem egy nagy evő, mégse hízik, a hasa általában be van esve, a gerince nincs kint, de a medencecsontja enyhén látszik. Szobacica, nappal az udvaron játszik, de nem csavarog el. Ha nem bélféregtől sovány, akkor mitől? Van olyan hogy férges, de nem ürül ki a féreghajtóval? Vagy kinövi esetleg? Tanácstalan vagyok. Multivitamint is kap, minden nap 1 szemet. Már adtam neki Whiskas szőroldó falatokat is, hátha a szőr miatt nem hízik, de semmi. Van esetleg olyan készítmény, ami megnöveli az étvágyát? Tudna nekem valaki ajánlani valamit? Már megpróbáltam mindent. Egyébként a közérzete jó, átlagos kiscica, más baj nincs vele, csak ez. Úgy néz ki, mint akit éheztetünk, pedig egész nap előtte van a kaja, konzerv általában, meg száraz táp.
2009. szept. 25. 09:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%

Tudom, régi a kérdés, de ha vki még ide tévedne,tudjon róla. Régebben en is whiskas es társaival (kitekat, darling...stb) etettem. Nos azóta TUDOM, hogy egy: ezek a tápok sz@rt sem ernek! A macska húsevő, mint tudjuk. A whiskas es társaiban minden van, csak hús nem. (neha meg lehet ám nézni a hátulján az összetevőket!) 4%-a hús! Kettő: Nagyon rossz a cica fogainak.

A cicának az egészséges szívműködéshez szüksége van, vitaminokra es pl nagyon fontos a TAURIN a szíve, látása stb miatt...es ez csak "csepp a tengerben". Internet mindenki barátja. Utána lehet olvasni, állatorvosi oldalakon kérdezni, olvasni mire van szüksége a cicának. Ne elítélni akarok senkit sem. En is etettem whiskassal es milyen büszke voltam, hogy az en macskaim mit esznek!:( Tiszta gáz!:( Később megtudtam, hogy ezek a tápok úgynevezett szupermarket minőségű tápok. Ízfokozók, tartósítószerek, maradékok, festék stb.. Ma mar tudom, hogy a whiskas es a többi szuermarketekben kapható táp nem csak a legalja, de meg drága is! Nagyon jo minőségű tápokat lehet venni, vagy rendelni ugyan ennyiert vagy olcsóbban!!!! Bizony olcsóbban! Mert fele annyi elég a cicának egy jo minőségű tápból! (pl zooplus.hu Bozita, en 1500ft korul veszem a 6x190g tetra pakkos nedves PRÉMIUM tápot! 83%-a hús, taurinos, vitaminos! De ez csak egy példa, sokféle van.) Nem tudom milyen mostanában a whiskas es a többi, reg nem vettem, nem tudom változtattak e rajta, mióta a premium minőség is hozzáférhető lett magyarorszagon. A boltok saját márkás termékei meg egyszerűen csak MOSLÉK! Sőt, meg a disznónak se adnám oda! Szó szerint BÜDÖSEK! Nem csodálom, hogy nem nagyon eszik meg a macskák, semmi tápértéke nincs! Olyan mintha te az egesz heti maradékot (hus, hal, zoldseg, ful, maj, csont, liszt, peneszes sajt stb.) osszekotornad egy tálba a hűtőből, ontesz ra egy kis meleg vizet, es szepen bekanalazod. Ha eheznel biztos megennéd, mert NINCS MÁS!!!!!!! Ezt kell megenned, vagy éhezel. Es eztel sem fogsz soha jól lakni, mert egy húsevőnek húsra van szüksége, nem moslékra.

Az a javaslatom, hogy akinek fontos a cicája egészsége (mert pénzben nem kerül tobbe!) írja be a googleba, prémium, szuper prémium tap macska...irja fel a tápok neveit, es mar keresheti is, hol mennyiért tudna megvenni. A zooplus oldalon pl kategorizálva megtalálja szuper premium, prémium, szupermarket (alja, de finom, nincs sok taperteke, mintha minden nap hamburgereznel)minőség..(sok országba szállítanak, itt is! Jo minőségű tapok, amiket boltban nem látsz, es olcsó. Miért nem? Mert "a magyaroknak jo a rossz minőség is" es nem csak az allateledelell van ez így. Nyugaton es máshol ilyen tápokat meg egy levágásra ítélt állatnak sem adnak).

2016. nov. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Elirtam, a Bozita 93%-a hús! De van színhúsos is..

Nyiss ki egy jo minőségű tápot, meg egy bolti olcsó saját márkását vagy ilyesmit. Es próbáld megállni, hogy ne hányd le a konyha pultot..

Aki "áttért" vagyis regen rossz minőséggel etetett, mint én, az tudja miről beszélek..

Tudom, ez mar nem tartozik ide, de en nagyon szégyelltem magam mikor rádöbbentem. (ja, es pont itt, ezen az oldalon kaptam a pofámra es nyitottak fel a szemem!), hogy mivel mérgeztem szerencsétlent hosszú ideig..(amit KÉNYTELEN VOLT MEGENNI, HA NEM AKART EHEZNI, MERT TUDATLAN IDIOTA VOLTAM ES NEM NEZTEM UTANA MIRE VAN SZUKSEGE. Meg most is szegyenlem!:(

2016. nov. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia, én nyers májat és főtt csirkemellet is szoktam adni a cicáimnak, de attól sem hízik. Benti cica, idős, ivartalanított, de gebe.

Egyébként az orvos felhívta a figyelmemet, hogy a cicák a sok hústól vesebetegek lesznek, ami gyógyíthatatlan. Azóta nem erőltetem a sok húsos tápot, sőt.

2021. júl. 24. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!