Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan adjam be a gyógyszert...

Hogyan adjam be a gyógyszert a cicámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Már korábban írtam nektek egy olyan kérdéssel: Furcsán viselkedik a cicám, mit tegyek?. Nos elvittem orvoshoz és ez mentette meg az életét. Kiderült, hogy egy olyan vírus támadta meg, ami belekerül a véráramba és vérfertőzést kapott. Napokig 40 fokos láza volt, minden nap vittem dokihoz szurira 4 napig, naponta 3 szurit kapott. Szerencsére most már sokkal jobban van :) A dokitól már csak gyógyszert kaptunk és mérni kell a lázát, nehogy újra belázasodjon.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen módon lehet a legegyszerűbben és a legbiztosabban beadni a cicának egy tablettás gyógyszert? Ma úgy próbáltam, hogy összetörtem és beletettem az alultasakos ételébe. Sajnos kicsit sokat sikerült adnom és nem ette meg az összes gyógyszert, nagyjából a felénél kicsit többet. Szóval a legbiztosabb módszerben kérném a segítségeteket :)


2009. szept. 25. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Tedd bele májkrémbe, vagy vajba. Jobbulást a cicádnak. :)
2009. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd bele a macskakajába, dugd az egyik hús közepébe. Nem mindig válik be, néha a macska egyszerűen kikotorja a tablettát. A másik módszer kicsit durvább, megfogod a macska grabancát, hátrahúzod hogy kinyíljon a szája, majd bedobod a torkába a tabit és összecsukod a száját. Durva, de 100%-os.
2009. szept. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet venni az állatboltokbam tabletta beadót, de az nem biztonságos, mert félre mehet a tabi, és akkor megfullad, és azt gondolom nem akarod :S (1.vagyok)
2009. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a 3 hetes kiscicámnak úgy adom be a gyógyszert,hogy összetöröm 2 kanál között és mézzel keverem el.Szereti és nem ellenkezik és akkor a torkán sem kell ledugni.Ha nagyobb a gyógyszer akkor két részletben add be neki egymás után. :)
2009. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kajába belerakós módszer nem vált be sose,valahogy mindig kiszagolta hol van eldugva :D

Én kinyitom a száját,berakom a gyógyszert, picit összeszorítom a száját és simogatom a nyakát a torkánál. Egy macskás könyvben olvastam még régen,hogy így kell,és nekem bevált:)

2009. szept. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekünk még néha az állatorvosunk is nehezen tudja beadni a féregtelenítőt a cicámnak...jobbulást a tiédnek:)
2009. szept. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megvan a technikája. Kényszerfogás, száj kifeszít, és jó mélyen lenyomni a torkán. A dokik is így szokták, sajnos már én is megtanultam beadni. Elég sokat kellett gyógyszerezni az én cicámat is. Ám ez nem olyan egyszerű, így lehet praktikákhoz folyamondi. Falatka húsba, májba -vagy amit a cica imád- kés hegyével egy kis lukat vágsz, abba belerakod a gyógyszert és azt az egy falatot nem a tálból, hanem a kezedből adod oda neki. ez is tuti módszer.
2009. szept. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát igen, ez nem is olyan egyszerű. Nagyon sokszor kell gyógyszerezni a macskánkat. Én megtanultam az orvostól. Felteszem a macskát egy székre, a fenekét leteszem, a száját pedig szétnyitom. (Fotel, még jobb, mert beszorítom a sarokba és nem tud elmozdulni.) Guggolok vele szemben. Jobbkéznél ki van készítve a beolajozott tabletta, közepesen mélyre dugom, összefogom a száját, hogy ne tudja kiköpni, de nem túl szorosan, hogy a nyelvét használhassa. Utána dicséret és jutalom jár, mint a kutyáknál.
2009. okt. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csak egy pici májkrém, nekem ez a biztos módszerem! ;)
2010. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!