Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg, hogy 3...

Hogyan értessem meg, hogy 3 hónapos babám allergiás lehet a macskaszőrre?

Figyelt kérdés
Anyósommal egy portán lakunk,külön házba és ő beengedi a macskáit a házba.Amikor feljön unokázni,hozza magával a macskaszőrt a ruháján és utánna szedegetem le a bébiről.Szóltam már neki érte,szépen,csúnyán,de nem érti meg,hogy allergiás lehet rá a baba,mert én is az vagyok.Nem érdekli szerintem a dolog,mert szerinte,ha féltem a gyereket mindentől nem alakul ki az ellenállóképessége.Mit tegyek?
2009. jan. 20. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Hmmm... EZT kivételesen hidd el neki... Mert valóban így van. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy etessünk a gyerekkel anyaföldet, de igaza van. Ha a kicsi allergiás a macskaszőrre akkor az ki fog derülni. Ha nem allergiás, akkor hagyd macskázni! Így jó eséllyel nem fog kialakulni nála, és boldogan simizheti a cicákat majd egész életében. Nyilván a higiénia fontos, macseksimóka után kézmosás.

De immunizálni úgy lehet a gyerkőcöt, ha hagyod, hogy találkozzon a szervezete ilyen-olyan bacikkal szépen fokozatosan. Sok sikert! :)

2009. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én beengedem a macskát a házba, mert a gyerek órákig elnézegeti az etetőszékből, miköben én főzök. De ahol a macska van, ott a gyerek nem csúszik-mászik és mindennap felmosok. Néha már megsimogatta, de olyankor mindig kezet is mosunk.

Macskaszőrös ruhában szerintem sem tanácsos babázni, ne lélegezze be, egye meg a macskaszőrt. Én elvárnám anyósomtól, hogy macskázás után öltözzön át, és csak úgy vegye ölbe az unokát. Légy határozott, a te gyereked. Én szólnék a páromnak is, végülis az ő édesanyja, talán ő jobban szót ért vele.

2009. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az nem baj ha kicsit később kezdi el a macskasimit. Lehet, hogy a túlzott óvatosság is rossz , de szerintem pár hónapig még ne szőrözzetek. Mond meg neki, hogy így szeretnéd. Végül is a te gyereked.
2009. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Szerintem ha a babád allergiás lenne,akkor már rég jöttek volna a tünetek!De azért kicsit durva,hogy szedegeted le a babádról a szőrt!Én ezt nem hagynám!

Az én babám holnap lesz 3 hós,és óvom mindentől,és ha kell megvédem mindenkitől akit én úgy érzek nem úgy úgy viszonyul a kicsimhez!3 hete épp anyósomat osztottam ki,mert mindenbe bele szólt!Üdv:Zsuzsa

2009. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok: a macskaszőrös ruha tényleg durva. A szőr láthatatlan picurka részeit viszont be fogja lélegezni, akár akarod, akár nem. De nem ettől lesz baja. Az allergia túlzott immunreakciót jelent a testtől. Nagyon lebutítva: bármiből eszel sokat, annak gyomorrontás lesz a vége. Mértékkel macskázzatok, de mértékkel igen!!! Nem, nem korai 3 hónaposan a macsek meg a kutyasimóka sem. :)

Másrészt: az ember is a természet része...

2009. jan. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy nőttem fel,hogy sok háziállatunk volt otthon macskais,kutya is,tollas állatok is és mégis allergiás lettem mindhárom állat szőrére,tollára,és a higiénára is figyeltem nagyon.És(allergiás) asztmás is van(anyukám,és a hugom)a családban.Ezt enm szeretném a saját gyerekemnek,ezért óvom,óvnám,de nem fogja fel!Össze is vesztem már erről vele,de semmit nem ért!

Ja,és abba meg bele sem merek gondolni,hogy mi van,ha lenyeli a szőrt!

2009. jan. 20. 15:02
 7/11 A kérdező kommentje:
És szóltam már a férjemnek is,és szólt már neki ő is,de egyik fülén be a másikon meg ki(anyósomnak).Felelőten egy nő!
2009. jan. 20. 15:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Mivel te és a párod is szólt ez ügyben neki, akkor a helyedben nem engedném a babám közelébe amíg nem változtat rajta. Ha szereti az unokáját, akkor tartsa tiszteletben a kéréseteket.

2009. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Kérésetek tiszteletben tartása nektek mindenképp jár, hisz a Ti gyereketek. Macskaszőr allergián tényleg ráérsz akkor aggódni, ha VAN. Előtte minek? Különösen, ha magad is azt írod, hogy megkaptad, noha állatok közelében éltél. Több okból alakulhat ki allergia, akkor is, ha érintkezik cicával, akkor is, ha nem- nálad is ez volt, ugye.

Anyósod megnevelése időszerű, macska-allergián pörögni pedig nem időszerű, pláne úgy, ha nem tudható az oka.

Jah, uccsó előtti vagyok.

2009. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%
Tiltsd ki az anyóst. Vgy tiszta ruhában meg oda, és kezet most, vagy nem engedném be. Egy ekkora gyereknek még egyáltalán nem kell érintkeznie semmi féle szőrrel főleg ha te is allergiás vagy és asztmás is van a családban. Nekünk is van csincsillánk a lányom 8 hónapos és még soha nem érintkezett a csincsillánkkal, sem a szőrével. Az anyukám is sztmás és allergiás volt, ezért nekünk jobban kell figyelni az ilyesmire. Ráér a gyerek még az állatokkal és az állati szőrökkel érintkezni később. Azt még nem próbáltad hogy anyósodnak valami otthonka szerűséget átvinni hozzátok és amikor megy akkor azonnal fel kell húznia? És azt esetleg akkor te tartanád tisztán mármint az a ruháját és csak addig lenne rajta amíg ott van. Persze a kéz és arc mosás nem maradhat el így sem. Sok sikert
2009. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!