Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Diétás étrend gyomorrontásos...

Diétás étrend gyomorrontásos macskának?

Figyelt kérdés
Valahol mintha olvastam volna, hogy főtt csirkehús rizzsel. De nem tudom elképzelni, hogy önszántából megegye a rizset. Valami más még?
2009. okt. 1. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Sztem ha gyomorrontása van, úgy sem akar enni.

A csirke rízzsel jó, és le kell darálni.

2009. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sorban áll a csemegékért, amiket szokott, de ma délelőtt már kétszer hányt, úgyhogy nem akarom neki a szokásosat adni, hanem valami könnyűt, amit ilyenkor szokás.

Felzabálja a madarakat, amiket fog, és elcsapja a hasát. Először azt hittem beteg, mert hajnalban hasmenése volt, aztán reggel meg hányt, de láttam, hogy madár-vacsora volt, mert kis tollak, meg kisállat szervei és hasonló gusztusos finomságok voltak benne. :S

2009. okt. 1. 13:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nincs láza? Hasmenés hányással kiszáradáshoz vezet. Zárd be pár napra, ne fodossa a madarakat. Úgy tudom, azok terjeszthetnek különböző tip. macskára is veszélyes bacikat. Állatorvos?
2009. okt. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A világon semmi más baja nem volt és nincs is a tegnap hajnali hasmenésen meg a reggeli két hányáson kívül. Az orvosunk este rendel, szóval, ha még el is vittem volna, de nem vittem, addig sem éheztethettem volna szerencsétlent, főleg, ha sikít valami kaja után.


Egyébként bizonyos macskára veszélyes bacilusok alatt szerintem max a bélférgeket érted, mert baromi nagy része a macskáknak egerészik és madarakat eszik, semmi baja annyi, hogy az enyémnek nincs annyi esze, hogy rendesen feltrancsírozza és a tollak meghánytatják, mert nem bírja megemészteni. Csak a disznó hús tiltó listás, megkérdeztem még régebben a dokit, csirkét mindent adhatok neki nyersen, a madarakat meg nem szabályozom, sokszor észre sem veszem, jól néznék ki naponta mennék vele orvoshoz, hogy fogott egy egeret/madarat.

2009. okt. 2. 12:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem jól van már a cicusod!

Nyilván nem kell minden apró-cseprő bajjal a dokihoz menni, de pl. az én macskám is összeszed minden madarat, egeret, de ilyen baja még sosem volt. Ha meg majd feldönt a kajáért, akkor nem lehet nagyon beteg. Engem is aggasztana a hasmenés, hányás, de lehet hogy csak a tollaktól van. De legalább nem garázdálkodnak nálatok egerek, már ez is jó :D

2009. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Á teljesen jól van, már aznap szétszerelte a házat, mert nem mehetett ki, nehogy megint felzabáljon valamit. A tollakkal van a baj, mert szegényke betömi az egészet, aztán nem bírja a gyomra. Általában csak simán kihányja röviddel utána az egészet, de most kicsit várt vele. Azért is voltam benne biztos, mert totál kibogarásztam a hányását, és voltak benne kicsi tollak, kis belsőszerv darabok meg trutyi, úgyhogy tudtam, hogy madarat evett és szokás szerint nem bírja a gyomra. :S Mivel hasmenése is volt, meg hányt utána egyszer "semmit" is, úgy voltam vele, hogy diétázik egy kicsit mert jobban megfeküdte a gyomrát, mint általában. Csak tudnám miért eszi meg?
2009. okt. 5. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!