Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a macskátokat?

Ti mivel etetitek a macskátokat?

Figyelt kérdés

Most lesz kiscicám. Kiskoromban volt már macskám, de őt mindenfélével etettük, maradékkal is.

Úgy tudom, hogy ezt a húskonzervet ritkán kell nekik adni, és akkor is csak nasi céljából, mert igazából nem használ nekik sokat, hamar éhesek lesznek újra. Meg hogy az ilyen macskatápokat vagy mit kell nekik venni, ezt a rágósat, mert abban minden vitamin meg egyéb megtalálható, amire a macskának szüksége van, és azzal jól lakik.

Ja, és hogy tejet nem szabad adni nekik, ez igaz? Mert hogy meghajtja őket. Mondjuk van ilyen macskatej, ahogy láttam, de az meg csak a még nagyon kicsi macskáknak kell, nem?

Még azt szeretném kérdezni, hogy kell neki adni valamit, hogy a fogai erősek maradjanak? És a szőrére van valami kaja, vagy valami, ami jó? Szeretném, hogy mindig puha és ápolt legyen neki, vettem már macskakefét is, tetszett neki, hogy fésülöm. De ezen kívül valami?

Az alomhoz hogy kell hozzászoktatni? Tényleg alapjáraton szobatiszták? Még nincs nálam, 1-2 hét múlva hozhatom el.

Jaj, bocsi a sok kérdésért, csak nem akarok hibát elkövetni a felnevelésében, de ezt az állatszeretők biztos megértik. :) Előre is köszi!!!



2013. máj. 29. 13:30
1 2
 11/17 Vicuska87 ***** válasza:

A nagyon márkás tápok az Applaws, Tsate of Wild, Orijen, Acana!

A Viszkász, Kitékat, Friszkíz, csk tv márkás tápok, médiamárka!

2013. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyakaj nem macskának való és W-t se vennék..

Fogjuk rá,hogy nekünk magasak az elvárásaink és túl elkényeztetett állataink vannak és itt a többiek etetnek jól.

2013. máj. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Bocipók ***** válasza:
Szerintem a többség nem tenyésztő, aki itt kérdez.
2013. máj. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide egy tenyészet?

Macska-macska és ugyanazok lennének az igények.

2013. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) Igazából pont ettől féltem, hogy ennyiféle lesz, mert valaki ezt mondja, valaki meg azt. De úgy döntöttem, hogy akkor reggelente adok neki konzervet, és egész napra valami "sok minden tartalmú" száraz tápot. Ja és amúgy kinti lesz a macskánk, csak muszáj neki alom, mert az udvarunkon nincs homok, mindenhol csak (jó drága) fűágy, abba nem kéne belekakilnia, mert apa mérges lesz :D.

A szeretettel nem lesz semmi gond, volt már egy macskám, írtam is, ő 11 évig élt. Amúgy őt pl. kutyakonzervvel etettük, és elég szívós kis macska volt így is, de hogy őt is azzal etessem-e, még átgondolom. Utána nézek az áraknak először. Még egyszer köszi mindent :)))

2013. máj. 29. 16:48
 16/17 anonim ***** válasza:

Nagyjából átfutottam a leírtakat.

Amit javasolnék, hogy kutya kajával semmiképp ne etesd, mert nekik teljesen más az tápanyag szükségletük, mint a cicáknak. Azért is "olcsóbb", mert nincs benne annyi fehérje/hús. Bár az is igaz, hogy a nedves tápokban szerintem elég kevés a leírtak alapján, de ebbe én már nem akarok belemenni...

A másik, hogy azt is bele kell kalkulálni, hogy a cicád mennyire válogatós. Én nem tudnám megvenni nekik a 5500-6000/Ft/kg-os nedves tápot, de szerintem akkor sem venném meg, ha nagyon sok pénzem lenne, mert ezt én is lehúzásnak tartom. Ha azt vesszük, hogy egy jó étvágyú cica kajája, ha csak ezt eszi havonta kb. 60.000 Ft, hát... :D

Plusz ezeket a prémium kajákat általában rendelni lehet, én eddig egy helyen láttam Acanát (prémium száraz táp), de az én cicáim pl. nem eszik. Az egyik ha nagyon nincs mit pár szemet elropogtat a másik meg inkább nyafog...

Szóval kajában kísérletezgetni is kell, de azért jó, ha nem szoktatjátok rá egyfélére. Hagymás dolgokat, fűszereseket nem ehetnek. Ha "maradékot" is adtok neki, akkor sima főtt, sült hús, zöldségek, főzelékek, rizs, tészta, jól megfőtt krumpli, sajt de azért a HÚS az ő fő eledelük.

A szőrére is vannak különböző vitaminok, kiegészítők, de ha elég jó minőségű eledellel etetitek, akkor az fölös.

Nyers húst is sokan ajánlják, de sokan ellenzik. Nekem a tenyésztő ajánlotta, sőt kérte, hogy továbbra is azzal (is) etessem a cicám, a sertést nem szabad nyersen, mert szerinte sokkal strammabbak a cicák tőle és a természetben is ez az eleségük. Én adok nekik azt is, csontosat nem.

Amúgy teljesen normális, hogy ennyi kérdésed van. Mindent vegyél tudomásul, aztán majd a gyakorlatban összehozzátok, hogy a legjobb legyen.

Jó cicázást!

2013. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi!!!
2013. máj. 29. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!