Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok ti hogyan...

Vegetáriánusok ti hogyan etetitek a macskátokat?

Figyelt kérdés
A macska egy húsevő ragadozó, képtelen megemészteni a zöldségeket/gyümölcsöket, éhen hal növényi táplálékon. Ha Te mint ember elveted a húsfogyasztást, megeteted a macskád nyúl/szárnyas/marha vagy egyéb konzervvel?
2013. ápr. 30. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Macskakaját kap és maradékot.

Páromnak is főzök húsos ételt heti 2-3x.

attól hogy én nem eszem meg,más még eheti.

2013. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ismerős vega család is macskakaját ad a macsekoknak. Ezen kívül úgy tudom, a saját kajájuk maradékából is szoktak kapni. De ebben nem vagyok biztos.
2013. máj. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vegetáriánus vagyok néhány éve.

Vannak macskáim is. Számomra egyértelmű, hogy kapjanak húst és húsos ételt, mivel ragadozó állat.


Egyébként nem értem, milyen összefüggés (kellene, hogy legyen) egy vegetáriánus ember és annak macskája között táplálkozás szempontjából. Mindenesetre elég érdekes a megközelítés.


Ez kb. olyan: ha én tejérzékeny vagyok, adnék-e tejet gyereknek? Ilyen típusúnak látom a kérdést. :)

2013. máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A macska, ahogy írtad húsevő, ráadásul ösztönlény. Az ember mindenevő, és emellett van választási lehetősége is. Az, hogy én az ember számára egészségtelennek és etikátlannak ítélem a húsfogyasztást, nem függ össze azzal, hogy a macska mit eszik. A macska az macska, szüksége van a szervezetének a húsra, vagy elpusztul. Tehát táppal és konzervvel etetem.


Más kérdés, hogy nekünk totál abnormális macskáink vannak, akiknek hiába van kirakva a száraztáp, lelopják a kekszet meg a toast kenyeret az asztalról zacskóstul és belezabálnak, a chipset is eszik és alig lehet őket levakarni magunkról amikor főtt ételt eszünk, pedig azok bizony zöldségek :D

2013. máj. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

A macska húsevő.

Az ember mindenevő.

Ez mit is jelent?

A macska nem éli túl hús nélkül, és az emberi szervezetnek sem tesz jót a vegaság.

Ez az élet rendje. A krokodil is megeszi az aranyos kiskacsát, és semmi lelkiismeretfuldalása nincs utána.

Az ember eszik húst. És a macska is.

2013. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem igazán értem az összefüggést. fentebb leírták, a macska ragadozó. ő nem tud megélni hús nélkül, neki szüksége van rá. nekem meg nincs, az ember mindenevő, és ez azt jelenti, hogy nem hal bele, ha fogyaszt húst, de abba se, ha nem. a macska viszont teljesen ragadozó, neki kell a hús, jobban, mint pl. a kutyának.
2013. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 5, csak talán a krokodil ragadozó nem gondolod, és nem mellesleg ösztönlény, de ha te egy krokodilhoz hasonlítod maagd akkor tegyél úgy ahogy egy krokodil.
2013. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kutya222 válasza:
de most 5 nek igaza van !!!!! , nem vok vega de most komolyan vegák ha ti nem esztek hus hogy birjátok azt látni hogy a macskád tömi magába az ártatlan tehénkét vagy csirkét.!am csak mondom a kérdésre a válszom van direkt zöldséges macska kaja meg száraz táp is!
2014. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
S száraz táp is húsos. S azt is bírom nézni, hogy mások húst esznek. A cicának meg muszáj. Attól undorodom, hogy nekem kéne a számba venni.
2014. dec. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Hééé, én nem az embert hasonlítottam a krokodilhoz, hanem a macskát. Ráadásul a macska ilyen szempontból rosszabb a krokodilnál, mivel a krokodil csak táplálék illetve területvédés miatt öl, a macska viszont pusztán szórakozásból is.
2015. jan. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!