Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a cicámnak?

Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég fialt a macskám, eltelt 6 hét és eljött az ideje hogy a kicsiknek gazdit keressek, tegnap el is vitték mind a 3 kiscicát, már szépen ették a konzervet is, viszont tegnap óta a mama cicának rettentően megduzzadtak az emlői. Eddig összesen 3x fialt, de az előző 2 alkalommal nem volt ilyen. Ti is tapasztaltatok ilyet a cicáitoknál miután a kicsiket elválasztottátok? Természetes ez a jelenség, vagy valami baj lehet? Állatorvoshoz jelenleg nincs lehetőségem elvinni, messze lakunk nagyon, szüleim meg hajnaltol estig dolgoznak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 10. 11:37
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az sem ártana ha te felismernéd a felleősségedet, de az soha napján fog bekövetkezni.
2013. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De miiiiröl beszélsz? :D én tudom jól h az én felelősségem, ezért van az hogy nem vágom ki őket az utcára hanem megfelelő körülményeket biztosítok a cicáknak. Úristen a nehéz felfogás. Sorry de fölösleges vita ez. :'D
2013. jún. 10. 14:41
 13/25 Valletta ***** válasza:
Hát igen, a nehéz felfogás...
2013. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Valletta: azt fogd fel, hogy ha valóban megvalósulna az, amit írsz, hogy az összes felelős macskatartó ivartalaníttasson, akkor csak a felelőtlen macskatartók macskái szaporodnának, pl. leukózissal és egyéb nyavalyákkal fertőzötten, és aki egy normál körülmények között tartott házimacskát szeretne, annak egyszerűen nem lenne lehetősége... maradna a túltenyésztett divatmacska (jó pénzért), vagy a menhelyi macska...

Namármost: egy menhelyi macska soha nem lesz olyan szelíd, bújós, mint az, amelyiket már születésétől fogva kézhez szoktattak. Ezt tapasztalatból mondom. Nekem már minden nőstény macskám ivartalaníttatva van, de korábban volt szaporulat, és 50-100 km-ről jöttek a cicáinkért, mert annyira gyerekbarát, türelmes, emberhez szokott macskák. Olyan is vitt tőlünk kiscicát, aki korábban már visszavitt macskát a régi gazdához, mondván, hogy túl vad a cica. Az elvitt kiscicák nagy többségét fél-egy éven belül ivartalanították az új gazdik (a kandúrokat is). Egyről tudok, akik hagytak fialni, de ott is mindnek lett gazdája.

Egyszerűen meg kéne érteni, hogy nem fekete vagy fehér a helyzet, hogy az összes macskát ivartalanítsuk, mert ha nem lenne normális macskaszaporulat, akkor csak a kedvezőtlen körülmények között tartott és a kóbormacskák szaporodnának, az mennyivel lenne jobb? Arany középút!

2013. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Valletta ***** válasza:
Két mentett kandúrom volt, utcáról felszedve, kezesek, szelídek lettek, ezenkívül mentett kutyákkal foglalkozom, szóval tudom, hogy mit jelent egy állatot rehabilitálni. Egyébként az soha nem fog megvalósulni, hogy mindenki ivartalanít, kivéve a tenyésztőket (akik viszont szűrnek, tehát nem agyonnyomorított FeLV-es macskákat gyártanak), mindig is lesz háznál macska, utya. Csak azért jó lenne, ha tovább látnának az emberek az orruknál, meg annál, hogy minden kölyöknek találnak gazdát és akkor ők milyen felelősségteljesek. Mert akkor mégis honnan a francból vannak a kóbor állatok milliói? Nincs még elég?
2013. jún. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Egyetértek, itt az volt a probléma, hogy összekevert azokkal, akik valóban felelőtlenül hagyják szaporodni a macskájukat. És sajnos az ilyenből rengeteg van, ami nagyon szomorú. Nem egy embert hallottam már panaszkodni hogy túl sokat fial a macskája és nem tud velük mit kezdeni, legrosszabb esetben vagy agyonüti vagy kivágja valami út szélére. Na pont hogy az ilyennek kéne ivartalaníttatni, vagy ha nem képes rá akkor ne panaszkodjon és viselje gondját a kicsiknek. Bár az ilyennek szívem szerint az állattartást sem engedélyezném.
2013. jún. 10. 15:59
 17/25 A kérdező kommentje:
Valletta azt értsd meg, hogy attol hogy én hagyom hogy fialjon a macskám, mert míért ne fialhatna....attól még az akinek oda adom a kicsiket egyáltalán nem biztos hogy nem fogja ivartalaníttatni, sőt ki is szoktam hangsúlyozni kandúrnál, nősténynél is, főleg nősténynél, hogy AJÁNLOTT/JAVASOLT az ivartalanítás, sajnos sokan erről megfeledkeznek és már csak arra lesz figyelmes hogy milyen dundi a mamacica, holott nem is akart kiscicákat. Tudom én is jól hogy mi a felelősség, és mivel hagyom fialni a macskámat azt felelősség teljesen teszem. Pont azér válogatom meg hogy kinek adom oda a kicsiket hogy elkerüljem azt amiről beszélsz. Hogy orrba szájba szaporodjanak.
2013. jún. 10. 16:06
 18/25 anonim ***** válasza:
Valletta: lehet, hogy VELED kezesek, szelídek voltak, de egy kisgyereket nagyon kevés állat visel el, ezt tapasztalatból mondom. És kismacskát általában gyerek mellé visznek, hogy összeszokjanak. Az én gyermekem is azokhoz a macskákhoz ragaszkodik legjobban, akiket látott megszületni is, és kölyökként szoktak össze vele. Ezek a macskák rajonganak érte, de azok, akik nem szoktak gyerekhez, a lányomat nem fogadták el, sem nálunk, sem a nagyszülőknél. Azok a macskák csak a felnőtteket fogadják el.
2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Ilyen téren a macskák amúgy elég kiszámíthatatlanok. Az én kandúr cicám nagyon jámbor, mégis anyukám testvérének a 2 éves kislányára fúj, nem tűri hogy simogassa pedig egyáltalán nem durva vele, de akkorsem tolerálja. Pedig tényleg nagyon szelíd cica.
2013. jún. 10. 16:16
 20/25 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de te biztos vagy abban hogy a cicád egészséges. Meg a kandúr akivel párzik? Nem vagyok benne biztos hogy tisztában vagy azzal hogy milyen szexuális úton terjedő betegségeket hordozhat az a kandúr akivel a te nöstényed párzik. Ha viszont a kandúr beteg volt akkor már a te cicád is az meg a kölykök is. Nézz utánna FeLV, FIV.
2013. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!