Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja a cicámnak?

Mi baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég fialt a macskám, eltelt 6 hét és eljött az ideje hogy a kicsiknek gazdit keressek, tegnap el is vitték mind a 3 kiscicát, már szépen ették a konzervet is, viszont tegnap óta a mama cicának rettentően megduzzadtak az emlői. Eddig összesen 3x fialt, de az előző 2 alkalommal nem volt ilyen. Ti is tapasztaltatok ilyet a cicáitoknál miután a kicsiket elválasztottátok? Természetes ez a jelenség, vagy valami baj lehet? Állatorvoshoz jelenleg nincs lehetőségem elvinni, messze lakunk nagyon, szüleim meg hajnaltol estig dolgoznak. Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. jún. 10. 11:37
1 2 3
 21/25 Valletta ***** válasza:
Értem, szóval mondod neki, hogy ivartalanítsák a kölyköket, de ha tudod, hogy javasolt, miért nem ivartalanítod a tiédet? Ha a tiédből nem lenne 50 másik, nem kellene őket ivartalanítani sem.
2013. jún. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Nem, ezt valóban nemtudom, mivel nem vagyok állatorvos. Nem tudom hogy milyen macska nemibetegségek vannak és mik a tünetei, ha te ennyire tudod felvilágosíthatnál mert érdekel, de mind2 cica teljesen egészséges, az általános gyógyszereket kapták meg ami kell, féreghajtó stb, de nemi betegségekre még nem vizsgáltattam ki őket. A nőstény cicám emlői duzzadtak meg, lásd a kérdése, erre szerettem volna csupán valami magyarázatot, de ezen kívül teljesen normálisan viselkedik. Állatorvoshoz nem tudom elvinni mert ahhoz 5 km-t kellene sétálnom ölembe a cicával, buszom nincs, kocsi nincs, telefonom szervizbe. De hálistennek teljesen jól van.
2013. jún. 10. 16:25
 23/25 A kérdező kommentje:
Azért mert én nem akarom ivartalaníttatni. Nincs semmi bajom azzal ha a macskám fial. Nem úgy tekintek a kiscicákra mint nyűgre a nyakamon. Ajánlom nekik az ivartalanítást igen ha pl egy idős házaspár lesz a gazdijuk, vagy hasonló esetben akik már lehet hogy nem tudnának mit kezdeni 5 kiscicával. De tudod valaki szereti a cicákat és szereti ha természetes úton zajlanak a dolgok. És nem csak de még sokan mások örülnek annak ha a cicájuk anyuka lesz.
2013. jún. 10. 16:38
 24/25 A kérdező kommentje:
*És nem csak én....
2013. jún. 10. 16:39
 25/25 anonim ***** válasza:

Érdekes vita ez az ivartalanításról pro és kontra. Nem tudom a kérdező hol él és milyen kiterjedt az ismeretségi köre, de nekem biztosan megoldhatatlan lenne évente két alomnyi kiscicát felelős, jó gazdához adni, mert a kutyának nem kell ennyi macska! Egyszer kellett az anyósom két "fölösleges" kismacskáját elajándékoznom, hát az se volt egyszerű. Olyan helyre meg nem engedné a lelkiismeretem odaadni amiről nem tudok semmit, csak vigyék már el...

Ez az egyik része a dolognak, a másik hogy az ivartalanítás nem csak a szaporulat megfékezése céljából fontos hanem a macska egészsége szempontjából is. Köztudott hogy az ivaros macskák rövidebb ideig élnek, jóval több egészségügyi kockázatnak vannak kitéve ivartalan társaiknál. A gyógyíthatatlan betegségeket is javarészt ivaros macskák terjesztik.

Az a teória, hogy ha minden felelős állattartó ivartalaníttatna akkor nem lenne kismacska röhejes. Ha mondjuk a macskatartók 90%-a ivartalaníttatná a macskáját (amit sajnos sosem fogunk elérni), még akkor is lenne elég kismacska minden ember számára.

Summa summárum nekem az a véleményem hogy az ivartalanítás alapvető és természetes kellene legyen minden macskatartó számára aki nem hivatalosan foglalkozik tenyésztéssel.

2013. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!