Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mennyi idővel engedtétek...

Ti mennyi idővel engedtétek ki a cicátokat egyedül, miután elhoztátok?

Figyelt kérdés
kertes házba lakunk, van egy 13 hetes cicám, 6 hetesen hoztuk el, azóta pórázzal sétáltatom a kertben, naponta 2-3x, azért nem engedem gyedül, mert élek, hogy pl átszökik szomszédhoz nem talál vissza, vagy kimegy az útra, elütik stb..tudom, hogy egy idő után ki kell engednem ,mert most is már folyton nyávog, hogy ki akar menni, én meg azért nem tudok egész nap kint lenni vele...nálatok hogy volt?
2013. jún. 22. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb kiszoktatod, annál jobb. A kajatál nagy vonzóerő.

A cica önálló lény, ha tízéves korában engeded ki először, akkor is elszökik - ha akar.


Én három hétig őrizgettem, aztán kiengedtem. Azóta sem láttam, csak futtában a környéken... :-(

2013. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy ideig őríztem én is, aztán bevezettem, hogy amikor közelíti a kerítést, mondom neki: NEM! és azt is: KUTYA.

Hogy jobban megértse, ölben megmutattam neki a szomszéd kutyát, aki vicsorított. Nem is győztem magyarázkodni, ki karmolta össze a nyakam. :)

Keritéshez közelítve pedig egy tál vizet locsoltam a lécekre, ami csobbant, vissza is fröccsent rá. Már elég ez a két szó, húznak befelé. Remélem legalábbis, elég lecke volt. Két hét volt körülbelül a tanítás.

2013. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy macskának nincsen kerítés szokták is mondani. Öntörvényű lények, hálátlanok.


Nekem három is van, és én is próbálkoztam hámmal, bár ő sosem volt egyedül. Volt egy mellé hozott cicánk is, és vele együtt engedtem el. Így ahelyett, hogy kifelé ment volna az utcára a másikkal bent maradtak kergetőzni, játszani. Meg is mutattam én is mindkettőnek, hogy a szomszéd kutya harapós, és az is vicsorított. Az utcára viszont 3 hét után így is úgy is kimentek. Mikor jöttem haza kocsival láttam, hogy a hangjára már szaladnak is be hozzánk, egészen az ajtóig mert kaját bent kaptak.


Az lett végül ennek az eredménye, hogy rá egy évre később az egyikük hülye kis fejével átugrott a szomszéd kutyákhoz és azok megölték. Szóval, ha arra akarod megtanítani, hogy ne menyjen ki a kerítésnél az utcára, akkor rá kell áldozni némi pénzt, hogy a kerítés tetejére csináltass ilyen direkt erre kifejlesztett macska kerítést. A kerítés tetejére csinálnak egy ilyen befelé hajlított lécet, és rá szöges kerítést tesznek csak simát, és azáltal ha a macska fel is mászik rá lassan fejjel lefelé kell mennie és ez elvileg arra készteti, hogy ne másszon tovább.


Nem tudom ténylegesen beválik-e de egy próbát megér.


Vagy a legjobb megoldás, ha csinálsz nekik egy macska kifutót. Mindegyik oldala zárt, és ezáltal a cica kint lehet anélkül, hogy azon kellene aggódnod, hogy mikor szökik el stb..

Nekünk ilyen van:

[link]

2013. jún. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam attól függ, hogy mennyire szeleburdi.

Volt egy perzsám, 10 hetesen hám nélkül kijöhetett velem, mert óvatos volt, csak szaglászott. Vele soha nem volt probléma.

A sziámimat hámmal szoktattam, mert rohangált mindenhova mint egy őrült. Ő fél éves korában mehetett ki egyedül, azóta szépen megszokta.

Két hete hoztam egy 10 hetes perzsát, ő hám nélkül mehet ki, de egyelőre csak velem. 2-3 hét múlva úgy látom, hogy mehet egyedül is.

(Hozzátenném, teljesen zárt a kert, csak a szomszédba tudnak átszökni, utcára nem.)

2013. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!