Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyesek miért társítanak a...

Egyesek miért társítanak a macskákhoz nem létező tulajdonságokat, mint pl. okos, vannak érzései?

Figyelt kérdés
Szerintem kifejezetten buta állat a macska. Nem az intelligenciájával van a gond, hanem a jellemével. A jelleme teszi butává, ami miatt annyian szeretik. Sokan az egekig magasztalják, hogy mennyire öntörvényűek, egyéniségek, önállóak. Éppen a öntörvényűségük miatt buták. Hiába tanítja meg nekik valaki, hogy mit nem szabad, akkor is csinálják, legfeljebb akkor, ha nincs ott a gazda. Aztán ha a gazda ráhagyja, nem zavartatja magát, tovább pofátlankodik. Buta, nem lehet erre mást mondani. A jelleméről meg még annyit, hogy ettől irigyebb állatot még nem láttam. Hiába zabálta tele az előbb a pofáját, a gyerekei elől vagy a másik macska elől beszippantja a kaját, akkor is ha annyira tele van, hogy hányni fog utána. Az önállóságot nem tudom mi alapján sorolják a tulajdonságai közé, lehet az önfejűségre értik, mert önállónak semmiképp sem önálló, mivel ha kell neki valami vagy kihisztizi vagy behízeleg. A vannak érzései meg a legnagyobb vicc, egy szál kolbásszal elcsalom akármelyik macskát, aztán 1 hét múlva azt is elfelejti honnan jött. Szerintem a macskák csak azért életképesek az emberek között, mert az emberek többsége alárendeli magát nekik. Ezt bizonyítják az olyan kommentek is, hogy a macska tűr el minket.

2013. jún. 30. 17:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Neked vagy nincs macskad es nem ismered oket, vagy a macskad csalodast okozott neked. A macskak okosak, ezt tuti bizonyitottak valahogyan. Vannak butacskabb cicak is, de azok sem mennek fejjel a falnak... A ragaszkodas egyen es neveles fuggo. Ha napona eledobsz egy csontot, nesze, biztos nem fog szeretni. Voszont lehet simogatni, jatszani vele. Az erzelmekrol irhatnek, de ha nem tapasztalod meg, ugysem fogsz hinni nekem. Egyszeruen nezz a szemukbe, olvasni lehet belole. Nem onzoek, egyaltalan nem! Egyik cicamat kulon kellett etetni, mert odaadta a nostenynek a taljat. Persze van onzobb, irigyebb cica is, de mondj olyan elolenyt aki onkent megvalik az elelemtol! Sokszor meg az ember sem. En tanitom a cicamat, nagyon sok trukkot tud, szora ul, fekszik. Jelre forog, tappancs, piti, adj egy otost, pacsi stb stb...
2013. jún. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Bocsanat, nem akartam megegyszer elkuldeni.
2013. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szűknek tartom a látóköröd. Pont, hogy mindig is az egyedi, öntörvényű emberek fedeztek fel olyasmit, amit a birkák fel sem fogtak. Mindig ilyen emberektől származik az előre mozdulás is.

Bennem is az merült fel, hogy tuti van macskád, mert úgy írsz róla, de vajon miért, ha nem szereted őket.

Az embereknél is ez a süket duma megy, hogy egy párkapcsolatért meg kell dolgozni, hogy egy sikeres karrierért meg kell küzdeni... ezzel a kijelentéssel én sem értek egyet, ahogy a macska szeretetéért sem küzdenék soha. Megadom neki, ami tőlem telik és vagy szeret vagy nem.

Amúgy meg ezzel a kijelentéseddel, akkor te is beállhatnál az öntörvényűek táborába.

Amúgy meg megértik, hogy nem szabad és hallgatnak is erre és ha hívod jönnek és kommunikálnak és tanulékonyak, szóval szerintem okosak. Már kérdés, hogy sokukkal nem foglalkoznak... más élőlény sem lenne "okosabb", ha nem foglalkoznának vele, sőt lehet túl sem élné.

Az etetésnél is többféle viselkedésmód létezik, azért ők állatok, azt sem kell elfelejteni, erős ösztönökkel.

És minden élőlénynek vannak érzései. Sőt még a víznek is, nem olvastál róla? Egy időben nagyon trendi volt ez, hogy ha pozitívan, szeretettel beszélsz egy pohár vízhez és lefagyasztod, akkor tök szép kristályok keletkeznek. Ha szidod és utálattal beszélsz hozzá, akkor csúnya összevisszaságban fagy meg. Az egész világ egy nagy érző szervezet, szerintem nagyon nem tudjuk emberi ésszel felfogni ennek a működését.

2013. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
A vizesről olvastam.
2013. jún. 30. 20:26
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

"Nálam ez nem fér bele. Makacs, ok, akkor el lehet menni, makacskodjon az utcán."


"Az öntörvényűség egyébként de, egyenlő az ostobasággal. Embreknél ugyanúgy. Meg lehet nézni az öntörvényű, "egyedi", árral szemben úszó embereket."


Na elég jól ráérzett az egyik előző oldalon válaszoló hogy te még a füvet is katonás sorrendbe állítanád. Azért remélem a gyerekedet nem fogod majd kihajítani olyan felkiáltással hogy "makacskodjon az utcán".

Gondolom fiú macskád van. Ők valóban kevésbé ragaszkodóak mint a női cicák és sokkal inkább ösztönlények, nekem ez a tapasztalatom. Minden állatnak külön személyisége van. Lehet hogy neked éppen bugyutább cicád van, de amúgy rengeteg féle macska van. Azért remélem szabadidőben nem kínzod. :P

Az öntörvényűség és szembe menés az árral az pedig sokkal hasznosabb mai világunkban mint az hogy beálljunk a csordába és birkaként elvakultak legyünk. Nem tudom honnan jön ez a nézeted, de ha a legtöbb felfedezőt vagy nagy koponyát megnézed mind szembe ment az árral. Nagy dolgot nem is lehetne létrehozni olyan emberrel aki csak a nyájat követi önállóság nélkül. De attól még jó katona válna belőled, de ilyen szellemiséggel gyereket inkább ne vállalj.

2013. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

13-as, egyet értek veled és okos meglátásaid vannak, viszont egy dolog elgondolkodtató:

"Az embereknél is ez a süket duma megy, hogy egy párkapcsolatért meg kell dolgozni, hogy egy sikeres karrierért meg kell küzdeni... ezzel a kijelentéssel én sem értek egyet"


Szerintem is ideális és természetes lenne ha nem kellene "küzdeni" pl kapcsolatért. De a mai világban, urbanizált körülmények között a női és férfi szerepek nem működnek úgy ahogy kellene hogy működjön. És ez ma már sajnos vidékre is igaz, hogy az emberek nem tudják hol a helyük, saját magukkal sincsenek tisztában, "eltáposodtak". Tehát szerintem csak olyan értelemben kell küzdeni hogy a másik fél falait lebontsuk, már ha vannak, de természetesen túlzó kompromisszumok árán kapcsolatot fenntartani az butaság.

2013. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is inkább a kandúrok hízelegnek érdekből... :)

Attól hogy a cicák nem csinálják azt amit te elvársz tőlük még enm azt jelenti, hogy buták, ők nem emnerek miért csinálnák azt amit te akarsz, arra ott a kutya, egy más jellem meg akar felelni, szívesen tanul stb... valakinek ez valakinek az jön be... de azért nem kellene ennyire negatívan látnod őket :) tudnék mesélni az érzelmeikről, de biztos nem érdekel...

Egyébként tény hogy a cicák pl a kutyákhoz képest sokkal talpraesettebbek, a problémamaegoldó készségük sokkal jobb, ennyi erővel mondhatnám hogy emiatt ők ökosabbak inteligensebbek, de sokan a kutyát tekintik okosabbnak mert megcsinálja a trükköket amiket kérnek tőle, nem tudom ez e az igazi okosság. Van kutyám és tényleg egy csoda mikor megtanul valamit... én a cicákat és a kutyákat is imádom!

2013. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Okosabbak,és kedvesebbek mint sok ember.
2013. jún. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen eltérünk a témától, de hát ez van. :)

Nem is tudom amúgy már sokszor, hogy vajon az én gondolataim-e ezek, vagy már annyit össze vissza olvastam/hallottam/láttam - mert ugye a túlzott információ áramlás is a mai kor remeke - , hogy azokból zagyválok.

Én is sokat agyaltam pl: a párkapcsolaton, amit megemlítettél és mindig oda lyukadtam ki, hogy rég rossz, ha nekem még a párom mellett is azon kell aggódnom, hogy mit hogyan tegyek, hogy megdolgozzam a szeretetéért. Ezzel sokan nem értenek egyet és ezzel az árral szemben megyek, de nem tudok mit tenni. A teljes elfogadás a legjobb, minden esetben. Ja igen és kissé idealista vagyok. :D És ebben benne van, hogy elfogadom, sőt lehet, hogy a korlátoltságával együtt szeretem a párom. Én inkább arra gondoltam, hogy sok ember elvárja, hogy a párja szórakoztassa, hogy mindig kapjon tőle valamit, hogy ide-oda vigye, mindig vigyen valami új dolgot a kapcsolatba, hogy ne legyen lapos stb... egyszóval dolgozzon meg érte! Én ettől hányok. Mert ez valóban meló (megfelelési kényszer) és ha igazán szeretek egy embert (ahogy akár egy állatot is), akkor nem várok el tőle ilyesmit és valahol magától értetődően jön, hogy a tőlem telhető legjobbat megadom és ez nem meló. Ha ő ismer és így szeret, akkor oké, ha elvárja, hogy melózzak, akkor hali. És fordítva ugyanez. Ezért szeretem az állatokat (és kedvencként a macskákat), mert megadom nekik, amit tudok, de nem kell azon görcsölnöm, hogy ő szeret-e. Viszont azon sajna szoktam, hogy elég jó gazdi vagyok-e számukra, de ezt csak ők tudnák elmondani, senki más. :)

2013. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem merült benned, hogy azért kaparja az ajtót, mert szeret?

Hát igazad lehet.Tudod, a macskák intelligenciájához tartozik az is, hogy megérzik, ki szereti őket és ki nem.Nagyon valószínű, hogy a te macskád csak a kajádat szereti nem téged, mert tudja, hogy te sem nagyon szívleled.Jól is teszi, nem?

2013. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!