Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a szomszéd...

Mit tehetnék a szomszéd macskája ellen? Hogy tartsam távol?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, van 2 kijárós macskánk és a szomszédunknak szintén két macskája. Az a probléma hogy a szomszéd egyik macskája annyira elszemtelenedett, hogy beszökik rendszeresen a házunkba és megeszi a saját cicáink kajáját! Direkt azért a házban tartjuk a macskák kajáját hogy ne egyék meg más macskák és tessék! Egyébként ezzel a macskával nem is "barátkoztunk" össze, sose simogattuk, ha meglátom mindig zavarom el, hangosan rákiabálok, de nem segít, mindig visszajön. És nem csak a nyitott ajtón, hanem az ablakokon is bejön!! Főleg éjszaka amikor alszunk. Nonszensz hogy nyáron nem tudjuk nyitva hagyni az ablakokat emiatt a macska miatt. Szóltam a szomszédnak, de azt mondja nem tehet róla, Ő rendesen eteti a macskát. Igazából azért jön át hozzánk mert mi minőségi eledelt adunk, a szomszéd meg a legolcsóbb konzervet. Mit tegyünk ellene?? Már nagyon-nagyon haragszom a macskára, talán be kellene rácsoznom az ablakokat mint a börtönben??
2013. júl. 10. 01:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rakj fel szúnyoghálót az ablakokra. Nem csak a macska, de még a rovarok sem tudnának bemenni a házatokba. ;)
2013. júl. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szúnyogháló, vagy egy saját kutya aki csak a ti macskáitokat viseli el
2013. júl. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért nincs még szúnyoghálója sok embernek, nem egy drága és nehezen elkészíthető dolog... Szinte mindenféle ablakhoz lehet kapni megfelelőt.

Próbálj direkt macskabiztosat venni, abban van valami fém szál is, a macska nem tudja szétkaparni.


A cicaajtó pedig ilyen... Azt lehet tenni, hogy te engeded a macskáitokat ki és be, amúgy pedig bezárod az ajtót (cicaajtót is lezárni addig).

Esetleg mindig lefújni egy kis palackból vízzel a cicát, vagy nem túl durván fenéken csapni egy seprűvel (tényleg ne fájjon neki). Ha párszor rácsapsz, vagy az arcába fújsz, akkor előbb-utóbb nem akar majd bemenni hozzátok.


Tényleg nem tehet róla a szomszéd, a mi macskáink is sokat járnak a szomszédhoz udvarra enni, nekem meg ég az arcom miattuk. De nem tudok mit csinálni, folyton kapják a tápokat, a húst, mindent... Sokszor ugyanazzal a táppal etetünk, mégis képesek ott enni. Mondjuk nálunk is az idegen macskák eszik meg a maradékot.

2013. júl. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Salx Narval ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, mint az előttem írók, fel kell tenni szúnyoghálót mindenhová ez egy nagyon jó dolog és nem csak a macskák miatt. Te pl, hogy akadályozod meg, hogy a macskáid ne menjenek át a szomszédba és ott ne azt tegyék amihez épp kedvük van? Nem szabad a szomszédot hibáztatni, mit tehetne. Te vagy az ember, neked kell gondolkodnod, felteszed a hálót és egy probléma megoldva.:D
2013. júl. 10. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Mikor régen anyukámnak volt ilyen problémája, megfogtam a macskát, kivittem, jól megpörgettem, és visszadobtam a szomszéd ház tetejére. Többet nem jött.


Bár azóta fejlődött a technika: Lehetne mondjuk bechippeltetni a cicáitokat, venni egy olvasót, és rákötni egy macskaajtó-nyitó szerkezetre, így csak ők jöhetnének be. Plusz szúnyogháló persze.

2013. júl. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Ui.: A cicának nem lett baja. 4-5 éves lehettem, nem dobtam akkorát.
2013. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sok és nagyon nagy ablakaink vannak, nehéz lenne mindre hàlòt rakni.

Meg az elég csúnya is. Azzal amúgy nincs baj ha àtjönnek az udvarra,

Nem zavarnak, de azért a hàzba ne. A macskaajtò nem megoldàs mert nyàron nyitva vannak az ablakok. Sok macska jàr a környéken, de egy

sem merészkedett még be a hàzba.

2013. júl. 10. 08:20
 8/15 Platypus ***** válasza:

Szerezz be egy jobb vízipuskát, töltsd meg citromolajos vízzel és pár napig következetesen vadássz a galádra. Párszor telibetalálod és kétszer is meggondolja, hogy próbálkozzon-e megint. Ha az ablakkeretekre is szórsz az illóolajból, akkor már a szagról is eszébe jut hogy itt zuhany várható.


Egyébként nem hiszem, hogy a minőségi kaja vonzaná. A miénk prémium tápot kap, mellé még húsokat, mégis a szomszédokhoz jár kunyerálni. Azok meg azt hiszik, éheztetjük a macskát és jól megetetik virslivel meg hasonló egészségtelen vackokkal.

2013. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Kérdezd meg a szomszédodat, mikor engedi ki a macskáját és akkor tartod zárva a lakást. Persze ez inkább olyan cicáknál jó megoldás, akik inkább bentiek és kicsit kintiek, nem azok, akik néha hazajárnak. Ebben az esetben meg lehet beszélni a dolgot.

A macskaajtó is jó, a legtöbb a nyakörvre erősített bigyóval üzemeltethető be. Azt hiszem.

Esetleg a kerítést tehetnétek átjárhatatlanabbá. Ha szélesek a kerítéslécek közti rések, tesztek be még valamit, ha olyan anyagból van, amin fel tud kapaszkodni, húzzatok rá egy kb. 2 méteres dróthálós kerítést és tegyetek rá egy visszahajló lemezsapkát. Ez utóbbi egy eléggé biztos macskakerítés. Mondjuk sok meló és pénz.

Ráadásul a macskánál amúgy sem egészséges, ha egész nap van előtt étel. Egy ragadozó állat nem ahhoz van szokva, hogy mindig tele van a pocija! Az én kiscicám előtt is mindig volt táp, de 4 hónaposan zokszó nélkül megszokta, hogy reggel és este kap ételt (kb. két nap volt az átállás, mert még délután jelezte, hogy éhes). Ha a cicáid idősek, már ne változtass a gyakorlaton.

A száraztáp amúgy sem annyira egészséges, abban is elszaporodnak a bacik, elmegy az íze, romlik az állaga stb.

2013. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

10:09

Már azt hittem csak nálunk megy ez a borzalom! :D

Itt van a macskák előtt a kaja, de időnként annyira válogatósak, hogy még a tápot és a halat/húst is kiköpik és fanyalognak, majd elsétálnak.

A szomszéd hangosan káromkodva (mert nem a mi macskáinknak vette, hanem az övének ugye... - persze gondolkodni kellett volna és nem odaszoktatni) eteti őket hatalmas zsíros tepertőkkel, párizsival.

Azóta természetesen más nem is kell nekik, így az egész utca azt beszéli, hogy mi nem etetjük a macskáinkat és mindenki utál minket. :D Évek óta szoktam néha szólni, hogy hiába nyávognak, zavarják el őket, ne etessék, de néha még velem kezd el kiabálni a szomszéd, hogy hát akkor ki fogja őket etetni, éhen halnak stb.

2013. júl. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!