Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha ezt...

Mit lehet tenni, ha ezt művelte a macskánkkal a szomszéd?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron furcsa dolog történt. Az egyik macskánk, aki nagy vadász, (rengeteg egeret és madarat fogott mindig) eltűnt kétszer egy-egy teljes hétre. Ezek az alkalmak között egy teljes hét telt el.

Mindkétszer visszajött, de mindig nagyon le volt fogyva és szomjas volt nagyon.

Sosem tűnt el korábban ilyen hosszú időre, minden reggel jött reggelizni.


Így gyanús volt, hogy valamelyik szomszéd a ludas. Mikor egyszer ezek után pár nappal kint voltam a kertben, pont mázlim volt: Megláttam, ahogy az öregasszony kitesz a kis fa melléképületük ajtajába egy tál ennivalót, majd nyitva hagyja résnyire az ajtót, amit egyébként mindig lezárva szokott hagyni, ha bemegy a házba.


Egyetlen állatuk nincs, se nem volt soha, tehát nem tehette nekik ki a kaját. Elég egyértelmű volt, hogy a mi macskánkat akarja becsalni oda és valószínűleg bezárni, hogy egerésszen neki a takarmány között, stb.

Nincs konkrét bizonyíték, de másra nem lehetett gondolni.


Na most pár napja megint eltűnt ugyan ez a cicánk... tegnapelőtt jött haza, de rémesen le volt fogyva és ki volt szinte teljesen száradva szegény. Rengeteg vizet ivott, de nem javult nagyon az állapota és sajnos ma éjjel meghalt :(

Az előbb lett eltemetve és még elbúcsúzni sem tudtam tőle... pedig 3 éve volt nálunk már... :(


Szinte biztos, hogy újra a szomszéd zárta be, csak most még vizet sem tett be neki, azért száradt ki ennyire.


Mégis mit lehet tenni ebben a helyzetben? Bizonyíték gondolom megint nincs... de én nem fogok tétlenül ülni. Évekkel ezelőtt is több kutyánkat és macskánkat mérgezték meg ezek a szomszédok, illetve egy másik, akikkel nagy haverságban vannak, de akkor sem volt bizonyíték és szüleim nem mertek lépni sem.


Ha nem lesz semmi előrelépés, akkor én magam fogok átmászni és benézni abba a melléképületbe...


19/L



2013. júl. 24. 07:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem kaptál "hülye ötleteket", ne sértegesd a válaszolókat. Más megoldás nincs, mint hogy szakítasz időt erre, és figyeled a szomszédot. Ha pedig eltűnik a macska, nem gondolkodni kell megint egy hétig, annak ellenére, hogy gyanús volt a banya, hanem azonnal átmenni szülőkkel együtt és benézni az épületbe.
2013. júl. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

De, hülye ötletekkel állt elő, felesleges tagadni.

Kicsit sem lenne gyanús, ha odaállítanék a banyához, akivel sosem beszélünk, majd elkezdenék neki dicsekedni egy új macskáról... :)


Ahogypedig már mondtam, én nem tudtam az eltünésről addig míg meg nem került, illetve nem volt egy hét sem.


A többi macska nem vadász, illetve azt is kétlem, hoy be lehetne csalogatni csak úgy. Bár még az sem tiszta, hogy a legfélősebbel hogyan sikerült.

2013. júl. 27. 16:21
 13/13 anonim válasza:
50%
mi nem rég láttuk is és elvitte máshová barátnak megkérdeztük le tagadták a sírig ocsmány tetű mocsadék szomszéd.a gyerekek meg sírtak 1hétig..
2015. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!