Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ciki macskát sétáltatni?

Ciki macskát sétáltatni?

Figyelt kérdés

Van aki sétáltatja a macskáját, és cikizik miatta?

Csak mert én szeretném kipróbálni.



2013. aug. 8. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem a környéktől függ, te ismered a szomszédaidat.. :P
2013. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Barátnőm szoba cicát tart, és sétáltatja, végül is őt sem kritizálják, és az én szobacicámnak sem árt a mozgás.:)
2013. aug. 8. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint csodálom, aki macskát tud sétáltatni.


Az enyém össze-vissza f:sná magát.

Egyszer, csak úgy próbából itthon tettem rá hámot (azt még aránylag jól tűrte) meg pórázt (na itt volt a para). Hát látni kellet volna, amit művelt, csak a plafonra nem szaladt fel ijedtében.

Póráz nélkül meg nem merném levinni, mert amilyen kis hülye félős, elfutna úgy, hogy soha nem találom meg.


De pár házzal odébb van egy cica, őt rendszeresen sétáltatják, póráz nélkül.

Van egy mély vízelvezető csatorna a házzal szemben, fákkal szegélyezve, ott szokták sétáltatni.

A macsek szemmel láthatóan élvezi, fára mászik, leheveredik a fűbe, bogarakat kerget, napozik stb.

2013. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Biztos aranyos lehet.:)

A én cicámon eddig csak hm volt de majd meglátjuk hogy bírja.:) De póráz nélkül én tuti nem vinném ki, rögtön elszaladna!

2013. aug. 8. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha bírja a cica, szereti, akkor nyugodtan. Biztos kicsit megbámulnak majd, de azt még a kutyásokkal is szokták. Én is kipróbáltam, de elég kis félős volt, csak addig ment minden jól, amíg nem jött egy autó vagy ember. De nem baj, mert kijárós cica amúgy is. :)
2013. aug. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne higgyétek, hogy azonnal elszaladna!

Az én cicám eddig csak szobában volt, külvilágot csak ablakban látott.

Az egy dolog, hogy mindig is zokszó nélkül tűrte a hámot és a pórázt, sose csinált belőle cirkuszt. Szoktatni sem kellett.

Viszont amikor kivittük, lefeküdt a bokrok tövébe (nem volt meleg, mert az a hely hűvösebb volt, mint a lakás), mert nem érezte magát biztonságban. Nagy volt neki a tér. Lassacskán tudtam csak rávenni, hogy sétáljunk bokorról bokorra.

Probléma nem volt belőle, de szerintem többemberes meló, ha látsz egy kutyást, akkor vagy őket kéred meg, hogy kerüljenek ki vagy gyorsan beteszitek a cicát a dobozába.

2013. aug. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól lehet pórázon sétáltatni a cicákat. A szomszéd bácsi évek óta minden reggel és este leviszi a macskáját sétára. Már annyira megszokta hogy póráz sem kell neki mert megy a gazdája után. Olyan édes látvány egyébként.:)

Arra vigyázni kell viszont hogy nehogy összeszedjen valami vírust, vagy betegséget a cicus. Mert sok a kutyaürülék a városok parkjában és ez veszélyes a macskára is.

2013. aug. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha van kertetek akkor vidd ki oda sétálni:)de ha nincs akkor nyugodtanvidd utcára,vagy vlaami csendesebb helyre ahol nem jönveletek szembe egy kutyus az utcán.Nem cikiznek érte:)ha meg igen nem kell vele foglalkozni.szükségük van a levegőre és a mozgásra.a fű evésre stb.Én a kertbeviszem ki :) imádja ugrál szaladgál nagyon élvezi.ne foszd meg ettől az élménytől,viddki nyugodtan
2013. aug. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!