Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Félhosszú szőrű cicám van és...

Félhosszú szőrű cicám van és a szőrében most elég durva csomók lettek, amiket nem lehet kibontani. Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Valószínűleg ezeket a csomókat le fog kelleni vágni... :/Csak nem tudom hogyan csináljam,mert még soha nem csináltam ilyet.Félek,nehogy valami baj legyen belőle.Nagyon hullik is a szőre és próbálkozom mindenféle vitaminnal,viszont arra gondoltam,mi lenne,ha máshol is megnyírnám őt picit.Hallottam róla,hogy pl. a perzsa macskákat is megszokták nyírni néha.Gondoltam jót tenne kicsit a szőrének.Csak nem tudom mivel csináljam,meg hogyan.Attól is tartok picit,nehogy rosszul érezze magát utána,hogy megfosztom a bundájától,de persze annyira nem kopasztanám meg ,csak picit vágnék belőle.Tudom ,a legegyszerűbb az volna ,ha elvinném kozmetikushoz ,csak nem igazán van most rá pénzem... :/ Egyébként mennyibe kerülhet egy ilyen vágatás? Nagyon szépen köszönöm előre is ,ha valaki elolvassa és ad nekem valamilyen tanácsot!!
2013. aug. 15. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nekünk a kutyát 2000-ért nyírják.de sztem te ne próbálkozz vele homemade.tapasztalat:abból nem sül ki semmi jó.néha még a legjobb kozmetikusok is belevágnak!!!
2013. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá pénzed szerintem kezdj el gyűjtögetni és vidd el, nem olyan drága egy ilyen. Rendszeresen kéne gondozni a bundáját, a félhosszú-hosszú szőrű macskáknak szinte minden nap fésülgetni kell, különben csomós lesz...
2013. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a cica nincs rendszeres fésülve ne csodálkozz h csomosódik..nem annyira drága egy ilyen nyírás, nem hiszem el, hogy a cicádra nincs 2000-3000 forintod.
2013. aug. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. vok.

azt meg igazán kibírja csomós szőrrel ha csak fizetéskor viszed el ;)

2013. aug. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Volt fésülve ,szóval nem értem miért csomósodott be...

de köszi,akkor valahogy majd elviszem őt.

Egyébként a macskákat mennyire szokták megnyírni? Mmint úgy értem,milyen rövidre? Az én cicám szomáli macska,nem tudom,annak szokták-e nyírni a szőrét(?)

2013. aug. 15. 22:09
 6/12 anonim ***** válasza:
kapcsóld be a birka nyírót pár mozdulat , volt csomó nincs csomó :DD
2013. aug. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1. vok

nem tudom macskákat h mennyire szokták megnyírni.de hamar megnő :)

2013. aug. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Maxitabi ***** válasza:
Nekem a furminátor jött be, ki tudom vele óvatosan bontani a filces csomókat-az mc-nél, így is lesznek, hiába kefe és fésű használata.. Lenyírás csak a végső legyen!! Én kisebb ollóval ki szoktam vágni azokat amúgy.. Mint a gyereknél-ha mélyen alszik, óvatosan próbálom, bár néha két emberes a dolog!
2013. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor próbálkozom még a furminátorral én is,hátha ,de az a baj ,hogy ez már olyan,mintha rasztás lenne neki... :(

Most meg eszembe jutott ,hogy lehet nekünk ugrott is a kozmetikus,mert egyrészt nagyon félős cica,és még,ha ki is hívnánk házhoz őt,de a gépek hangjától a falra mászik. :S Arra tuttira bekattanna. Gondoltam egy fürdetésre is ,hátha vizesen jobban fog menni ,meg ,hogy ki balzsamoznám neki.

2013. aug. 16. 14:45
 10/12 anonim ***** válasza:
A berasztásodott szőr nem fog kijönni belőle se fürdetéssel, se furminátorral. Ha elkezded fésülni, ki fog szakadni az egész. Inkább vágd le kisollóval. Lehet hogy be kéne nyugtatózni, nekünk egy kutyusunknak amikor már nem maradt más megoldás csak a kozmetikus, adni kellett sedalint, és úgy tűrte.
2013. aug. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!