Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a cicátokat?

Ti mivel etetitek a cicátokat?

Figyelt kérdés
2kicsi, egy nagy cicám van. Már nem igazán engedhetem meg nekik aWhiskas cica kaját, mert munkanélküli leszek jövő hónaptól. Ti mivel etetitek a cicátokat? Olcsó megoldásokat keresek. Megesznek mndent, deazért nem olyan vészes, hogy sima kenyeret egyenek. Magamba élek három cicámmal és egy kutyusommal. Felvágottak, kenőmájas, ilyenek a legolcsóbbak? A kutyámnak mit adhatnék? Hallottam egyszer hogy valaki a boltba fehér csontot kért ki, a kutyájának. Vagy van aki főz a kedvenceinek? Semmiképp sem szeretnék tőlük megválni, nekem ők jelentik a családot.

2013. júl. 24. 13:37
1 2
 1/17 anonim válasza:
Mi sparos konzerveset szoktunk azok egész olcsóak a macska 160 a kutya 180 de sokkal tobb van benne mint egy whiskasosba
2013. júl. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Vegyél egy olcsóbb tápot(ALDI, Lidl-ben vannak jók) és hozzá húsos csontot(csirkenyak, kacsanyak, farhát-150-200 között vannak ezek kilónként).
2013. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, a tieid kapnak ezen kívül még mást?
2013. júl. 24. 13:56
 4/17 anonim ***** válasza:
mi a kutyánkkal etetjük xd
2013. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Aldiban van egy viszonylag jó táp, a nevére sajnos nem emlékszem, piros és sárga doboza van, és egy szürke cica van rajta, egy kiló lb 300-350ft. Vannak még ott olcsó konzervek, néha adhatsz nekik azt is. Vegyél a hentestől valami olcsó csirke nyesedéket, vagy egy kis májat, azt megfőzöd és jó lesz nekik. Egy nap hányszor kapnak enni?

Kutyában sajnos nem tudok segíteni. Ha van kérdésed, írj üzit, szívesen válaszolok.

Üdv:)

2013. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségeteket!
2013. júl. 24. 14:37
 7/17 anonim ***** válasza:

Amiket írtak azok jók ebben az esetben. Viszont fontos, hogy a húsok mellé kapjanak macskakaját is, mert szükségük van olyan tápanyagokra, ami azokban van. Felvágott, kenőmájas szerintem felejtős. Akkor már inkább beiktatnám a belsőségeket (csirke, kacsa szív, máj, sertést ne), de ezt nem sűrűn csak mondjuk heti 1-2x. Ez is pár száz forint és több benne a nekik szükséges tápanyag, mint amiket írtál. Nyersen is lehet, de sokan félnek a fertőzéstől, ezért megfőzik, sütik, simán, fűszerek nélkül. Sima olajos hal is mehet ritkán. Adhatsz nekik simán vagy a húsokhoz keverve és ha megeszik rizst, jól megfőzött krumplit esetleg tésztát. Natúr joghurt, tejföl, ha nem a legmárkásabb ez sem vészesen drága. Állítólag a nyesedékek sem nagyon vészesek árban, lehet nekik adni azt is vagy igen, nyakat is csak a csontokat törögesd benne össze. Nyersen, de ha félsz fagyaszd le előtte pár napra vagy szintén főzve, sütve. És szerintem ne direkt állateledelesnél szerezd ezeket be, hanem rendes hentesnél, mert azok azért csak tisztábbak. A nagyobb konzerves macskakaják is jobb árban vannak, mint a kicsik, nálad meg 3 cica biztos megeszi, ha nem finnyásak.

Nekem csak cicáim vannak, de régebben volt kutyánk. Vehetsz farhátat vagy nyesedékeket neki is és régen volt a kutyásnál tészta meg rizs meg puffasztott kukorica ilyesmik, amikkel meglehetett főzni. Nem tudom, hogy ez egyáltalán jó táplálék-e nekik, ehhez nem nagyon értek. Nekik nincs annyi húsra szükségük, mint a macskáknak, de gondolom nekik is kell tápanyag, vitamin. Lehet nekik a zöldség is jobban ízlik, mint a cicáknak, a kutyák kevésbé válogatósak. Meg meg kéne nézni nekik mit lehet adni. Biztos van leírás róla a neten, kutya házi koszt stb.


Vagy ha nagyon nem tudsz macskakaját venni, akkor adj nekik pl.: macska Béres cseppet kiegészítő immunerősítőnek, bár ebben nincs szerintem taurin meg ilyesmi, de azért jót tesz nekik és nem vészesen drága. 3 cicának is elég egy szűkös kúrára.

Az én cicáim nedves és szára tápot kapnak, meg nyers húst. Én csirke mellett meg combot szoktam adni, szeretik. Néha kapnak joghurtot, tejfölt. Meg néha kunyerálnak, akár a sima vajas kenyeréből is esznek pár falatot.

Sajnálom, hogy nem lesz munkád, remélem mielőbb rendeződik ez a helyzet és továbbra is gondját tudod viselni a kis családodnak!

2013. júl. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Royal Canin száraztáp,főtt csirkemell,néha nyúlhús,krémsajt,tejföl,tuna,vagy king oscar tonhalzúzalék saját lében.stb
2013. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Olvasd már el légyszives a kérdés leírását :)
2013. júl. 25. 07:52
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha ők jelentik neked a családot,akkor ne tescos felvágottal etesd őket.Én is minimálbéres vagyok,mégis megveszem a minőségi kaját a cicámnak.
2013. júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!