Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetnek olyan emberek...

Hogy lehetnek olyan emberek akik bent tartják a macskájukat?

Figyelt kérdés
Nem értem. Minek engedik őket be egyáltalán??A macskáknak kint a helyük. Hogy lehet ilyen ,hogy valakik macskája bent végzi a dolgát??Szerintem egészségtelen dolog bent macskát tartani. Főleg olyan szőrös Perzsát.Vagy az a Sziámi?? Összeszőröz mindent.

2013. aug. 27. 15:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is egészségtelen, nem is szeretem a macskákat.

De vannak akik igen, és mondjuk nem hagyják egész nap kóborolni őket, mint az udvari macskákat. Ha valakinek macskája van, akkor figyeljen is, rá és ezt így lehet a legkönnyebben megoldani.

2013. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

A macskáknak bent a helyük. ha háziállatként tartják, kötelessége a gazdának gondoskodni arról, a macska ne kószáljon kint, felügyelet nélkül. Sok idő kell, hogy elteljen még, amíg kimegy a köztudatból, a macska nem az utcán kószáló állattal egyenlő.

Amúgy, aki nem akar, az nem tart bent macskát. Aki meg tart, az vállalja annak minden nyűgjét. Az pedig, hogy mi az egészségtelen, külön fejezet.Nem tudok macskás ismerőst, aki beteg lenne, mert bent van a cicája.

2013. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Én inkább azért tartom hülyeségnek, hogy egy macskát lakásban tartanak, mert ezeknek az állatoknak rengeteg mozgástérre van szükségük, nem olyanok, mint a kutyák, hogy megelégszenek napi 1 sétával. Ha egy macskát 4 fal közé zársz, egy idő után meghülyül. Úgy meg mi értelme van állatot tartani, ha az nem érzi jól magát..
2013. aug. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: a szomszéd pumi fajtájú kutyának ezerszer nagyobb a mozgásigénye, mint az én alvós nőstény macskámnak. Szóval ne hasonlítgassunk ilyen általánosan.

A gazda dönti el, hogy bent vagy kint tartja, mint a többi állatnál. A kérdező tipikus vitakérdést tett fel. Fordítva is ki lehet tenni a kérdést: "hogy lehetnek olyan emberek, akik engedik, hogy kóboroljon a macskájuk, sok piszok és betegség van az utcán". Mi értelme ennek a kérdésnek? A macskát bent is lehet tartani, nem koszos állat és ápolással a szőrét is kordában lehet tartani. Aki nem akar sok szőrt, vesz olyan macskát. Nekem kinti cicáim vannak, de szívesen tartanám bent is őket, de nálam nem megoldható. Kiskorom óta puszilgatom a kinti cicáimat, és semmi bajom nem lett még tőlük.

2013. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok, hogy egy törzskönyves macska mennyibe kerül? Több százezer forintot is elkérhetnek a tenyésztők, hát urambocsá', ha egy ilyen macskát nem enged ki a házból a gazdája. Egy kinti cica fogyó eszköz, egy kiállításokra hordott viszont nagyon nem kéne, hogy az legyen, mert csődbe megy a gazdája, ha évente újat vesz. A perzsa macska pedig nem élné túl sokáig a kertben.

Igenis a macskának bent is van a helye, nem kóborolhat naphosszat az egészségtelen utcákon, már rég nem patkány- meg egérfogó szerepük van, ők is megérdemlik, hogy egy meleg zug várja őket esténként a családi otthonban. Nem hinném, hogy a folytonos szőrözésük miatt többet kéne takarítani, mint mondjuk a hosszú hajú lányok után (én is az vagyok, és hidd el a 30-40 cm-es haj jobban szemet szúr a szőnyegen, mint egy másfél centis cicaszőrszál). Az alomről meg annyit, hogy minden gazdának kötelessége tisztán tartania az állatkája cuccait, és almát is, ezesetben pedig semmilyen egészségügyi kockázatot nem jelent egy bent tartott kisállat. Sőt személy szerint találkoztam már néhány olyan emberrel, akiket sokkall mocskosabbnak, és egészségre ártalmasabbnak találtam, mint az ismerősi körben előforduló állatokat.

2013. aug. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Egészségtelen, büdös, de a macskának mindegy. Ha pici kora óta így él, akkor neki a kert lenne idegen.
2013. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ugyan már! Még nem jött fel ez a szobacica divat addig mindenki kint nevelte a macskáját!!Ivartalanitás ,oltások és szupi tápok nélkül is eléltek 15-20évet.
2013. aug. 27. 17:07
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen a macskákra nem mentek rá direkt az autósok, nem akarták szánt szándékkal megmérgezni az ilyen fertőzött egerekkel, húsokkal.


A mostani életben viszont többször láttam hogy a cica az út szélén ült, nem is volt forgalmas az utca, mondhatni bő 3 autó is elférne egymás melett de a parasztja csak elütötte a szegény macskát.


Ilyen helyzetben engedjem ki a saját macskáimat is? Hát köszönöm nem.


+ Azt fontos tudni, hogy ha ki is engedném, nem marad a kerítés mögött. Mert ha ki akar menni neki nincsen kerítés.


A másik ha tenyésztő lennék, egy jó fizikumú macska kerülhet 90.000FT és 120.000FT között, de te kiengednéd? Nem hinném.


Másrészről, én építettem a cicámnak macska kennelt, amely a fél udvart bekeríti. Így én úgy oldottam meg a bent tartását, hogy a dolgát oda kint végzi, és kint is lehet ha akar, van elég helye futkározni, és nyugodtan dőlök hátra, ennek tudatában, hogy nem fog más macskákkal verekedni, nem kapja el a szomszéd kutya, és nincsen büdös a házban.


A szőr hullásáról annyit. Ha naponta macskáknak való kefével megfésülöd, hidd el, nem lesz mit össze szedni utánuk.

2013. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kint tartott macska nem fog neked elélni 15-20 évig... Az más kérdés, hogy régen nem volt ivartalanítás, így az se nagyon érdekelte a gazdát, ha Mircike löncshúsként végezte valami kutya szájában, mert a Mircike 5 kölyke, meg testvérkéi, meg unokái (igen, kb 30-40 macska) lakott még a tanyán. Mivel én nem tartok macska-szaporulatot eldugva a házam körül, igenis vigyázni fogok arra az egy szem állatra, amiért felelősséget vállaltam. És ez azt jelenti, hogy nem engedem egyedül bóklászni az autóút mellett, megzabálni a kedves szomszéd által kitett patkánymérget, vagy berohanni a szomszéd kerítés mödé, ahol őrzőkutyák laknak. Az egészségről meg számtalan vitát nyithatnánk, szerintem nagyobb gond, hogy a lakosság fele kövér, mint egy disznó, többen fognak ebbe megbetegedni, mint a háztartásokban élő állatok miatt.
2013. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én bizony egy ilyen ember vagyok! Szörnyű, igaz??

Panelban lakom, kettesben egy cicával, jó ideje ő az egyetlen társam. Hová kéne tennem a cicát, a lépcsőházba??

Vagy tegyük fel azt a kérdést is, hogyan lehetnek olyan emberek akik panel lakásban élnek..

A kinti cicákat vagy elütik, vagy megmérgezik, sajnos általában rövid kis életük van, pedig megérdemelnének ennél sokkal többet is.

Ha kertes házban laknék, ki sem merném engedni a cicust kóborolni.

2013. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!