Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetnek olyan emberek...

Hogy lehetnek olyan emberek akik bent tartják a macskájukat?

Figyelt kérdés
Nem értem. Minek engedik őket be egyáltalán??A macskáknak kint a helyük. Hogy lehet ilyen ,hogy valakik macskája bent végzi a dolgát??Szerintem egészségtelen dolog bent macskát tartani. Főleg olyan szőrös Perzsát.Vagy az a Sziámi?? Összeszőröz mindent.

2013. aug. 27. 15:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
Mi közöd van hozzá, hogy ki, hol tartja a macskáját? Szerintem foglalkozz magaddal, és ne írj ki ilyen hülyeségeket erre az oldalra. Ja, egy sziámi gazdija voltam, aki lakásban tartja .....
2013. aug. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt igen,mi közöd hozzá,hogy más,hogy él,mért boldog és mire költi a pénzét?

Konkrétan perzsát tenyésztek és képzeld nem egy macska van a házban :P

Vannak idő macskáim akik ivartalanítva vannak és lám nem őrültek meg,nem is értem mért hisz már oly régóta a 4 fal között vannak.

Igen ősszeszőröz mindent,de van egy tevékenység ami háziállat mentes háztartásban is javasolt,úgy hívják,hogy takarítás.

Tanulj meg élni a másik mellett és ne ítélkezni,mert rohadt undorító jellem ez.

Én nem vállalnék gyereket,gyíkot,kígyót,tehenek,de ez az én gondom.Valakit az előbbiek tesznek boldoggá,teljessé ezt elkell fogadni és nem ítélkezni.Nem mindenki úgy él ahogy a többség normálisnak tartja,kinek a pap kinek a papné ugye..

2013. aug. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A szomszédomban 7 macska van a lakásban. Hiába takarít rendszeresen a csaj, azért van ájer és a székeken szőr rendesen. A múltkor hellyel kínált, de inkább álltam. Igaz, én 4x-es allergiás vagyok macskaszőrre. Az első válaszomhoz ragaszkodom. A barátom kiscica kora óta nevel egy macskát a 8. emeleti lakásban és a macska egyszerűen nem akar kiszökni a lépcsőházba sem, pedig megtehetné. Úgyhogy akik lepontoztak azok 0 tapasztalattal rendelkeznek e téren és csak érzelemből ítélkeznek. Szerintem meg a macskának a kert egy jó dolog, a probléma ott kezdődik, amikor a szomszéd gyepére kakil vagy a veteményesébe. Mondjuk a hónapos retekbe. Más kontójára hobbiállatot tartani is ugyanolyan felelőtlenség. Akkor bizony benne van a pakliban, hogy egy kutya elkapja és nem véletlenül.
2013. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Igen ősszeszőröz mindent,de van egy tevékenység ami háziállat mentes háztartásban is javasolt,úgy hívják,hogy takarítás. "


Tudod vannak intervallumok amíg a szőr felgyűlik és elkezdődik egy újabb takarítás. Ez egyén és igény függő. Mivel a cicák szőre folyamatosan hullik, akkor a napodnak ezzel a tevékenységgel kéne telnie és szerintem nem csak ezzel foglalkozol. Úgyhogy nekem ne mesélje be egy macskás se aki tömegével tart állatot, hogy van olyan óra amikor egyetlen szál szőr sincs sehol. Mi van, ha váratlanul beállít valaki?

2013. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivan ha váratlanul beállít valaki?Semmi mi lenne?Behívom és megkínálom kávéval :)Bár nincs váratlan vendégem,mert nem vendégházam van és nem is átjáróház.

Persze,hogy mindig van szőr valahol,de a válaszodból arra következtetek,hogy te egy putrira gondolsz ha valaki bent tart macskát.Nem kell látástól vakulásik takarítani,megvan a napi takarítás és minden tiszta,rendezett,de ezt hiába mondom olyannak aki úgy gondolja,hogy az állat kintre való,kintre,de a szomszédba ne wc-zen :D

Tudom nehéz elképzelni azt,hogy valakinek munkahelye van,macskája van és még takarítani és főzni is tud egy nap,valóban hihetetlen,hogy néhány ember betudja osztani az idejét és nem a fotelba hízlalja a seggét.De valakinek ez a normális élet valakinek más.Mindenki úgy él ahogy neki megfelel,így nem értem a kérdést se.Van úgy,hogy rohanok és van a ruhámon pár szőrszál,nem érdekel mivel nem akarok megfelelni másoknak,idegeneknek meg pláne nem és az se nagyon érdekel,hogy ki mit gondol.Kívánom,hogy sokan tudjanak így élni,mert azt látom az a meghatározó,hogy a másik mit gondol.(a másiknak is lehetne saját élete amit él,nem mindig a szomszéddal és másokkal foglalkozni)

2013. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nekem is régóta vannak cicáim. A 4-en lakom, tehát bentiek.

A kinti macskák átlagos életkora 4-5 év. A betieké 12-15, de nem ritka a 18-21 éves cica sem.

Én szivesen laknék kertes házban. Miattuk. Persze kennelben lennének kint is. Mert nem merném kiengedni őket. Az emberek nagyon gonoszak, ostobák, buták tudnak lenni, az élvezik, ha egy gyámoltalan állaton élhetik ki a beteges hajlamaikat. És persze ott vannak a balesetek. Véletlen vagy szándékos. És én sem akarok börtönbe kerülni..

De bizosan élveznék a kertet.

Nekem még soha semmi problémám nem volt azzal, hogy benti cicáim vannak. És annak sem, aki idejön. Akit meg zavar, az ne jöjjön. Nem kötelező. Sz@rok rá kinek mi a véleménye ezzel kapcsolatban. Én szeretek hozzájuk haza jönni. Amikor odabújik hozzád dorombolva egy rossz nap után..hát az megfizethetetlen.


Tudod mi az egészségtelen? Tudod én mitől UNDORODOM a macskákkal ellentétben?!

Velük alszol Te is, és mindenki. Az ágyukban tanyáznak, sok ezer/millió van belőle, és az elhalt bőrünkkel táplálkoznak. Atkának hívják, pókszerű vagy kullancsra hasonlít. Láttad már? Szerintem meg se nézd, mert soha többet nem fekszel le.

Na ők tényleg undorítóak, és minket zabálnak álmunkban. Én inkább a macskákat, kutyákat stb. választanám ezersze, mint ezeket. Pfúj! Tiszta hányinger.


"Ha állat lennék, soha nem tartanék embert a lakásban, mert lármázik, piszkot csinál és egészségtelen."

Ágai Ágnes

2013. aug. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!