Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnék legolcsóbban...

Hogyan tudnék legolcsóbban kijönni egy cica gondozásával?

Figyelt kérdés

Tálakat venni, alomtálcát,meg egy játékot neki ,mint alap dolog, ágyat pedig varrnék neki.

és havonta vennék macskakaját (valami minőségit szeretnék neki kajából, nem aldisat, hanem pl whiskas) almot, meg egyéb oltásokat, kullancscseppet, és hasonlókat vennék.

Szerintetek, kb 1 hónapban mennyi pénzből jnnék ki?

ui.: 14/L vagyok, és anyukám nem akar cicát,mert akkorneki kéne gondoznia, én viszon meg akarom mutatni, h ez nem igaz.



2013. szept. 4. 21:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis ezzel csak azt akartam mondani, hogy inkább adok animodát, mint whiskast. Mert lehet, hogy vannak benne állati melléktermékek, de 50-60-70%-a hús, nincs viszont mesterséges színzék, ízfokozó. Ellentétben a Whiskassal.

És az Animoda Carny egy cicának egy hónapra való adagot 2600-3000Ft-ért nem tartom soknak. Ennyi még meg lehet tenni. Nem lenne sokkal olcsóbb a whiskas sem. Sőt, a whiskas supreme 4 tasak a zoofastnál 650Ft körül van. 4 tasak!

De pl a Catessy (zooplus.hu) sáraztápból 2 kg akciósan 1600Ft és van benne taurin is, viszont színzékes.


Sokféléből lehet válogatni. Csak rá kell szánni az időt és a lehető legjobbat választani, amit még megengedhetünk magunknak. A lényeg szerintem, hogy mindig a cica egészségét tartsuk szemelőtt miközben választunk, és elolvassuk a zacskó/doboz/tasak hátulján az összetevőket.

Mert szerintem megéri ezer forinttal többet költeni egy pl 2 kilós száraztápra, ha az jobb a cicánknak.


Ezt nektek kell eldönteni!

Lehetséges, hogy van olyan cica, aki mindig whiskason, és társai (kitekat, stb) élt, 15 éves, és jó az egészsége. Biztos van ilyen is. Nagyon jó génekkel szuper immunrendszerrel rendelkezik. Csak sajnos nem ez az általános.

2013. szept. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
66%

Elmondom az én tapasztalatomat röviden:


- Mi 2 kilós Darlingot veszünk a macskának. Rá van írva, hogy mennyit kell belőle naponta adni, testsúly szerint. A miénk majdnem 3 kiló, így napi 55 grammot kell neki adni. Így a 2 kilós Darling több, mint egy hónapra elég. Tehát, kaja --> kb 1000 Ft


- Interspar-os almot veszünk neki. Ebből 5 kiló több, mint egy hétig elég neki, természetesen minden nap takarítva. Ez azért jó, mert hihetetlen masszívvá áll össze benne a pisis rész, így semmi felesleget nem veszek ki belőle, csak azt, amit összepisilt. Próbáltuk már olyat, ami felszívja a pisit, de az büdös ugyebár, mert nem tudom így kiszedni belőle.

Tehát alom --> hetente 375 Ft


- Tálka: olcsón meg lehet úszni, száz forintosban pár száz forint, és ez egyszeri kiadás.


- Alomtálca: na, nekünk ez volt a drága, kb 5-6 ezer forint volt, mert fedett macska wc-t vettünk neki, amin kis lengő ajtó is van. De minden bizonnyal lehet 1-2 ezer forintért venni sima alomtálcát.


- Ágyacskát én is varrtam neki, de csak a konyhába, ahol a hideg járólap van, mivel a szobákban mindig ott alszik, ahol jól esik neki, de a konyhában fázik. Ez ingyen volt, mert szivacs is volt itthon, meg anyag is.


Szóval, csak a kezdés nehéz. Utána kb havi 3000 Forintot kell kiadni kajára, meg alomra. Játékokat meg te is tudsz neki csinálni. Mi nem adatunk neki oltásokat, mivel sohasem találkozik más macskákkal és az utcára sem megy ki, mivel panelmacsek. Nagyobb orvosi kiadás az ivartalanítás lesz, ami nálunk kb 7000 Ft.

2013. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%

Oltásokat azért gondold meg. Meg a féreghajtó is nagyon fontos lenne. A cica érdeke. Nem véletlenül van kitalálva. Évente egyszer kell. Ha pici a cica akkor kell nem emlékszem pontosan 2-3 alkalommal.

Nekünk is benti cicánk van, mégis kapják a kombit, és a féreghajtót évente. Pl az egyik macskanátha ellen van. És mint tudjuk a benti cicák is meg tudnak fázni, ami végzetes is lehet számukra.

2013. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb ha házi kosztot adsz neki. Az olcsó, hiszen amúgy is főztök valamit, és csak abból kap. És persze mellékesen kaphat száraz tápot. A Whiskas és társai az utolsó, amit ajánlok neked. Mi nagyon megjártuk vele sajnos. Egyébként házi cicám van, szóval nem valami szuper elit macska, de a gyomra nem bírta azt a vackot. Állandóan hányt, kb. 4-5 injekcióval később és kb. 20000 FT mínuszban már kezd jobban lenni. Azóta is csak Royal Canin tápot ehet, és semmi mást. Ha végre kilábal belőle, akkor szeretném én is azt bevezetni, hogy egy kis csirkeszárnyat főzők nekik rizzsel, néha kapnak olajos szardíniát, és persze a minőségi száraz tápot. A kisebbik macskám valami egészen fura okból kifolyólag jobban szereti a főtt krumplit, mint a húst, sőt még a spenótért is odavan.
2013. szept. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!