Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig karmol és harap egy...

Meddig karmol és harap egy kiscica? Állandóan ezt csinálja, hiába koppintunk rá a fejére, nem hagyja abba. Most 2 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. nov. 2. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy őszinte legyek, ha nekem az orromra koppintanának és vízzel spriccelnének, nemcsak karmolnék, de rúgnék is:-) Na de félre a tréfát. Pici még a cicád, ő ezt játéknak veszi, vagy pedig keveset volt kézben ott, ahol született. Türelemmel, kedvességgel közeledj felé, vagy inkább várd ki amíg ő megy hozzád. Lassan, megfontoltan mozogj és sokat simogasd, ha épp pihenget és nincs felpörögve. Meg fogja szokni. Tudom, kevés embernek van rá ideje, de volt, hogy órákat szántam arra, hogy az ölembe aludjon el, miközben simogattam. Megérte.
2009. nov. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

2 hetes korában vettük magunkhoz,mert az anyja elhagyta

és azóta mi neveljük.Sokat volt kézben,simogatjuk mindig,de akkor is támad. :P

2009. nov. 3. 12:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Javítanék pár hozzászólást: Nem, nem normális ha ezt csinálja, ez nem játék, nem kell neki hagyni mert akkor soha nem növi ki. És nem, nem megy el a szaglása (már a mondat értelmezhetetlensége is röhejes) ha az orrára koppintanak de ettől függetlenül nem jó módszer, semmilyen erőszakos módszer nem jó A vízipisztoly viszonylag humánus és élt. be is válik, sajnálom h neked nem jött össze. Valaki már írta, hogy gyakran egy erélyes NEM elég, igaza is van. Ezt kísérheted büntetéssel, lerakod a kanapéról, eltolod a közeledből ill. ha nem karmol akkor jutalommal, simivel és egy finom falattal. Ne hagyd annyiban, akkor sose növi ki.
2009. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen pici korában került hozzátok, akkor érthető a viselkedése, ugyanis nem volt kivel gyakorolnia a játékot és a vadészatot. Ugyanis a kiscicák egyrészt az anyjuktól, másrészt az egymás közti "verekedések" során tanulják meg, hogy hol a határ és mi az ami fáj. Nála ez sajnos kimaradt. Ha semmi nem használ, még meg lehet próbálni a grabancánál felemelni ilyenkor, az anyja is így csinálná. De ez nem biztos hogy beválik, csak egy ötlet, de hát azt mégsem javasolhatom, hogy harapd vissza...
2009. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!