Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütött halott cica. Ti mit...

Elütött halott cica. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sajnos egyértelműen halott..kérdezősködtem pár helyen a közelben, és senki nem tuja ki a gazdája. Én szívem szerint eltemetném, tök rossz nézni, hogy ott fekszik az út szélén...
2013. szept. 10. 14:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kérdező, de drága vagy! Temesd el szegénykét ha nem derül ki a gazdija! :( De ha el nem is temeted, legalább tegyétek le az árokba vagy valami, ne trancsírozzák szét az autók! :S
2013. szept. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Thankyou, egyáltalán elolvastad, amit írtam? Nem arról van szó, hogy autópályáról kellene összeszedegetni szerencsétlen halott macskákat..hanem a közvetlen környezetedben meghal egy állat, és te inkább hetekig nézed az oszló tetemét, mint hogy a kisujjadat is megmozdítsd, vagy akár csak az önkormányzatnak szólj, hogy elvigyék..
2013. szept. 10. 16:52
 13/19 A kérdező kommentje:

Egyébként előbb eltemettük a cicát a kertbe, anyuval.

Kiraktuk kövekkel a sírját, nehogy kikaparja valami állat, és virágot is tettünk rá, mert éppen volt a kertben:)


És nem, nem érzem túlzásnak ezt sem. Nem tudnék nyugodtan aludni, ha hagytam volna megrohadni az út szélén..

Egyedül a gazdái miatt gondolkodtam rajta, hogy eltemessem-e, vagy sem, de miután jó pár embert megkérdeztem, és senki semmit nem tudott, szerintem ez volt a legjobb döntés.

2013. szept. 10. 16:56
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, nagyon rendes ember vagy és ne is foglalkozz az ilyen parasztokkal mint egyesek!
2013. szept. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól tetted, nagyon rendes ember lehetsz:)! A mi cicánkat 2 napja ütötték el... Aki nekiment, úgy hajtott tovább, mintha semmi nem történt volna.. Az utána érkező autó állt meg, hogy legalább az út közepéről elvigyék a cicust... :( Azért jó néha tapasztalni, nem mindenkiből halt ki az emberség.
2013. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy vannak ilyen emberek a földön!

Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nem is kéne annyira gyűlölnöm az embereket. Mert gyűlölöm. Sajnos, most is ide tévedt az a fajta, akit tiszta szívemből gyűlölök.

Közömbös, önző, irigy, arrogáns, ostoba emberek ezek.


Most olvastam például, hogy vízbe akartak valahol folytani egy kiscicát, vagy megöli mert idegesíti a nyávogás, vagy odadobja a védekezésre képtelen kismacskát a kutyának,hogy széttépje...nem is folytatom tovább, mert remeg a gyomrom az idegtől és a félelemtől hogy hova tartunk ezzel.


Képesek megölni/kínozni állatokat,és minden lelkiismeret furdalás nélkül aludni éjszaka.

Mégis hogy képes tükörbe nézni az ilyen?!


Nem érzitek, hogy valami nagyon baj van az emberekkel?


"Húzd ki magad, Kétlábú Majom! Bár a cápák legyőznek téged úszásban, a gepárdok futásban, a sarlósfecskék repülésben, a csuklyásmajmok ügyesebben másznak, az elefántok erősebbek, a mamutfenyők jóval túlélnek téged, mégis nálad a legnagyobb kincs: az, hogy megérted azt a kegyetlen folyamatot, amelynek létedet köszönheted."

Richard Dawkins

2013. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

17:32, nagyon sajnálom! Nekem is ma összeszorult a gyomrom, mert egy idegen cicát is borzasztóan tudok sajnálni, de ha a sajátjaimmal történt volna, nem is tudom, mit csinálnék. 2 cicánk van, az egyik kinti, de őt ilyen szempontból nem féltem, mert soha még csak az út közelébe se ment, mindig a kertben marad, maximum a járdáig merészkedik ki. A másik benti, de hajlamos kiszökdösni sajnos, úgyhogy meg is fogadtam, hogy sokkal jobban fogunk rá figyelni, hogy még véletlenül se menjen ki felügyelet nélkül, mert tudom, hogy ő nagyon szeleburdi, és kifejezetten vonzzák a veszélyes helyzetek..


Utolsó, én is hasonlóan érzek az emberek iránt, de tudom, hogy szerencsére vannak kivételek, nem is kevesen.

Az állatkínzásért én is ölni tudnék..egyszerűen elfogadhatatlan, ha valaki ilyen dolgokat tesz.

Mikor ilyesmivel szembesülök (elütött állat, vagy csak hallomásból állatkínzás), mindig előjön az érzés, hogy sokkal, sokkal többet kellene tenni értük..mert amit én tettem, az szerintem alap lenne minden embertől, akiben van emberség. De ez sokszor olyan kevésnek tűnik.

2013. szept. 10. 19:17
 18/19 anonim ***** válasza:
Most olvastam,csak a kérdést,de szerintem is így volt a leghelyesebb,hogy eltemettétek anyukáddal,szegénykém de sajnálom az ilyen kis butus állatokat,akik az út mentén hevernek. Én is temettem már el idegen cicát,kettőt is.Jó hogy nem csak gonosz emberek élnek még a Földön.
2013. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Thankyou te Köcsög. Előadod itt a nagy üzletembert, aki öltönyben jár dolgozni, és derogál neki egy szegény kis állatot eltemetni. Nagyon menő vagy!! Ja, hoppá...Mégsem...
2013. szept. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!