Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Éjszakánként hiperkatív a...

Éjszakánként hiperkatív a macskám, nem hagy aludni, mit tegyek? (a magyarázat lent fontos)

Figyelt kérdés

Szóval a cica két éves lesz, herélt, teljes mértékben szobamacska, fajtájából adódóan sose megy ki. Három hónapja elköltöztünk egy új lakásba, az előző nagyon kicsi volt. Itt napközben is sokkal aktívabb, játszik, rohangászik, ami persze teljesen rendben van. Nem egy kanapén fetrengő fajta.


A baj az, hogy mivel napközben dolgozom, gondolom addig alszik, nem aktív, éjszaka pedig időnként meg sem áll. Ezért mostanában van, hogy 3-4 órát alszom, amit hosszútávon nem lehet csinálni.

Este, mikor itthon vagyunk, szoktam vele játszani, dobálni a játékait, aztán van, hogy késő este el is alszik, de utána sokszor felébreszt éjszaka.

Direkt provokál, mászkál rajtam, bököd az orrával, ki akarja erőszakolni, hogy adjak neki enni, pedig napközben is van neki, meg este is adok. Egy idő után már nem tudok mást tenni, mint hogy adok neki, és akkor egy ideig békén hagy.

Nemtom mit rontottam el nála,főként, hogy csak az utóbbi pár hétben erősödött ez fel ennyire.


2011. febr. 17. 08:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
vegyél mellé egy foxit, és majd lefárasztják egymást napközben.
2011. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az a baj, hogy most úgy érzi Ő az úr a házban. Nekünk az vált be, hogy nem foglalkoztunk a cicáinkkal este, mert különben ők is ilyen erőszakosak voltak, de csak addig amíg azt látták, hogyha sokáig idegesítenek minket, akkor inkább megcsináljuk amit akarnak, csak aludhassunk tovább. Nagyon rafkósak tudnak lenni :-). Szóval lehet, hogy lesz még egy-két álmatlan éjszakád, de csinálj úgy mintha nem érdekelne a provokálása és előbb-utóbb feladja, rá fog unni, hogy nem reagálsz rá.
2011. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

második: köszi a választ.

próbáltam már úgy tenni, de egy órányi zaklatás után mindig megtörök, ugyanis ő simán ugrál a fejemen akár órákat is.és éjszaka egy óra kiesés is nagyon sokat számít. ma éjjel is vagy négyszer fel kellett kelnem hozzá.

kizárni a szobámból nem akarom, és valszeg nem is tudom - akkor meg az ajtót kaparja órákig, elkezd a konyhában törni-zúzni, karácsonykor a fenyőfát túráztatta. normális esetben ő velem alszik, és ezt lehetőleg nem akarom felrúgni, mert szeretek vele aludni.


ma éjjel is többször megpróbáltam behúzni magam mellé a takaró alá, harmadjára sikerült is. nem engedtem kimenni, és addig simogattam, amíg be nem aludt.. na akkor lett egy kis nyugalmam. de csak kicsi :(

2011. febr. 17. 09:29
 4/30 anonim ***** válasza:
20%

A macska éjszakai ragadozó állat, ezt tudomásul kell venni.

Mi nagyon boldogok lennénk, ha ilyen aktív lenne a cicánk, de az csak henyél és még a simogatást is undorral veszi ...

2011. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok :(. A cicám sokszor egész éjszaka nem hagy aludni. Pedig eddig legalább reggel 5ig bírta. De az utóbbi 2 hétben elviselhetetlen. Én most bezárom egy másik szobába éjjelre. adok neki enni,inni,almot és úgy tudunk csak tőle pihenni. Napközben nagyon nyugodt, de éjjel mint aki megörült. Gondoltam hozok mellé egy másik cicát... hátha lefárasztják egymást napközben :)
2011. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha semmi nem segített még az eddig említettek közül, akkor

kérj tanácsot állatorvostól, talán tud ajánlani valami gyengébb nyugtatót éjszakára.

2011. febr. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő van, az egyikük a lábamnál alszik egész éjjel, a másik is néha feljön az ágyra, de ha máshol alszik is a házban, akkor is nyugton van, pedig nappal is sokat alszanak.

Ha mindig engedsz a követelődzésének, akkor nem is fog békén hagyni soha, de már kezdettől fogva következetesnek kellett volna lenned ezzel kapcsolatban, mert bizony nagyon rafináltak, és kihasználják a gazdi szeretetét.

2011. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

a macska életciklusában alkalmazkodik az emberhez- ezt bármelyik szakember megmondja, és egyébként sem ez a kérdés, mert mint írtam, pár héttel ezelőttig minden rendben volt.


akinek van macskája, az meg tudja különböztetni azt, amikor az állat játszik, jön-megy, stb, attól, amikor provokál, szándkosan rosszalkodik, hogy magára vonja a figyelmet.

2011. febr. 17. 09:49
 9/30 A kérdező kommentje:
nem engedtem mindig... az elején mindig sok időt vártam, akár egy órát is... ennél többet nem engedhetek meg magamnak, hogy ne aludjak :(
2011. febr. 17. 09:50
 10/30 A kérdező kommentje:
09:40es - nem lehet, hogy ez vmi időjárási vagy meteorológiai jelenség mellékhatása...? esetleg front?
2011. febr. 17. 09:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!