Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy kóbor cicát. A...

Befogadtam egy kóbor cicát. A napokban megkarmolt egy kicsit, nem nagy helyen, de vérzett. Rá 2 napra a cica beteg lett. Félek veszett lett és a karmolástól én is elkaptam a fertőzést. Szerintetek menjek a karmolással orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cica sokat van a szabadban így is. Most nem merem beengedni a lakásba, mert tartok tőle, hogy rám támad. Nem eszik, be vannak gyulladva a szemei, rekedt hangon fúj rám, szinte már ijesztően.
2013. szept. 22. 01:10
1 2 3 4
 11/35 Plaga ***** válasza:
Hát akkor állatorvos mihamarabb :)
2013. szept. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Igen, holnap mindenképpen az lesz. Remélem ő meg tudja mondani ha veszett. Csak ne adná ezt az ijesztő hangot. Amúgy jól volt tartva, a legjobb kajákat kapta mindig, 2 fekhelye is van nappali a dolgozóban és éjszakai a hálóban :). Reggel mindig felkelt, hogy éhes, hajnali 5-kor általában :). A kis mancsával nyomkodja a karom, meg felugrik és puszit ad. Nagyon szeretjük, az a minimum, hogy megnézetjük. Csak azt nem tudom hogy tudjuk elszállítani mert nincs semmiféle kosarunk..
2013. szept. 22. 01:47
 13/35 anonim ***** válasza:
73%
Orulok, hogy vannak ilyen emberek:) minnel hamarabb vigyetek dokihoz es menj el teis:)
2013. szept. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz kolcsonkerni valakitol? En egyszer ciposdobozba vittem a cicat. Kilyukaszgattam a tetejet es ugy. Biztos nem volt neki a legjobb, de legalabb eljutottunk a dokihoz es meg is gyogyult. Raadassul busszal mentunk
2013. szept. 22. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Csak attól félek, hogy éjszaka esetleg megtámadhat. Mert olvastam, hogy a veszett állat az ember fejére támad és ő amúgy is ott szokott ébresztgetni. Akkor lehet kitesszük a dolgozóba, onnan meg nyitva hagyjuk a konyhaajtót és ha éhes vagy szomjas ki tud menni
2013. szept. 22. 01:52
 16/35 A kérdező kommentje:
A cipősdoboz jó ötlet, de ezt a cicát én felhízlaltam rendesen. 5,8 kg volt a múlt héten :). Nincs is akkora cipősdobozunk. Amúgy kocsival visszük.
2013. szept. 22. 01:53
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy veszett. Mindenesetre holnap reggel hívjátok fel az állatorvost. Ha megmondjátok, mire gyanakszotok, lehet be sem kell vinnetek, kijön ő.

Egyébként más betegségek is okozhatnak olyan tüneteket, ami a veszettségre is jellemző.

2013. szept. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Ejszakara zard ki a halobol:) kocsival annyira nem veszes. De egy doboz jo lenne amibe megiscsak beleteszed
2013. szept. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Vasárnap sajnos kevés helyen van nyitva állatorvos. De mi kinéztünk egy állatklinikát és oda visszük el. Az meg 2 várossal messzebb van, mint ahol élek. Ha jobban lesz akkor is. Mert még a korát se tudjuk megsaccolni se. De nem lehet túl idős. Meg gondolom egy-két oltást csak fog kapni. Habár ha kidobták lehet régen kapott.
2013. szept. 22. 02:00
 20/35 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok hasznos, megnyugtató és kevésbé megnyugtató válaszokat is ezen a késői órán...

Igen, a dolgozóban alszik, az erkélyre nem volna szívem kitenni, habár mindig velünk aludt, de most tartok tőle kicsit. De egy nagyon kényelmes kanapé a másik szobában is a helye...

2013. szept. 22. 02:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!