Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy kóbor cicát. A...

Befogadtam egy kóbor cicát. A napokban megkarmolt egy kicsit, nem nagy helyen, de vérzett. Rá 2 napra a cica beteg lett. Félek veszett lett és a karmolástól én is elkaptam a fertőzést. Szerintetek menjek a karmolással orvoshoz?

Figyelt kérdés
A cica sokat van a szabadban így is. Most nem merem beengedni a lakásba, mert tartok tőle, hogy rám támad. Nem eszik, be vannak gyulladva a szemei, rekedt hangon fúj rám, szinte már ijesztően.
2013. szept. 22. 01:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, mi volt!
2013. szept. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Okés, mindenképpen, ha már ilyen kedvesek voltatok és érdeklődtetek...
2013. szept. 22. 02:08
 23/35 anonim ***** válasza:

Szerintem nem túl nagy az esélye annak, hogy veszett, sokan tévesen "tudják" a veszettség egyes stádiumaiban jelentkező tüneteket, illetve valóban több betegség is "viselkedhet" hasonlóan.

Mindenképp vigyétek be a klinikára vagy az orvoshoz (nem tudom, milyen klinika, ajánlott odaszólni előtte, hogy hányra mennétek, mert megeshet, hogy épp nem lesz bent orvos, és ott kell hagynotok, illetve akkor te is később kapsz szakszerű választ azzal kapcsolatban, hogy szükséges-e tenni valamit a kezeden lévő sérüléssel.)

Azt is említsd meg, hogy még csak most van először orvosnál, mióta befogadtad, mindenképp kérd, hogy kezeljék külső és belső élősködők ellen egyaránt. Külsőleg általában befújják speciális szerrel, vagy raknak rá spot-ont (azt te is vehetsz, de ne most alkalmazd, inkább a vizsgálat után, és ha esetleg gyógyszereket is kap, akkor kérdezd meg, hogy kezelheted-e közben vagy csak ha már lement a kezelés). Belsőleg pedig féreghajtó. Nagyon fontos rendszeresen adni, pláne, ha veletek él és hagyod, hogy megnyalja az arcod, felmenjen az ágyra stb.


A sebet addig elég naponta többször szakszerűen fertőtleníteni. Gondolom nem gyulladt különösebben, ha csúnyán feldagadna, bepirosodna vagy gennyezne, akkor azonnal menj be az ügyeletre a biztonság kedvéért.

Tetanuszt mikor kaptál utoljára?

2013. szept. 22. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Salx Narval ***** válasza:
Azt hiszem a többiek mindent leírtak a teendőiddel kapcsolatban, én csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy olvasgass egy kicsit a macskatartásról, mert gondolom szeretnéd megtartani. Kell majd vásárolnod ezt-azt, nem árt ha előtte tájékozódsz. Remélem minden rendben lesz és sok örömet szereztek majd egymásnak.
2013. szept. 22. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Megjártuk az állatorvost. A szállítására vettünk akciósan egy macskaszállító boxot. Ami a legfontosabb, hogy nem veszett a cica. Ma már evett rendesen csak gyenge volt és feküdt. Kapott 2-féle antibiotikumot injekció formájában és féreghajtó tablettát. A jövő héten ha jobban lesz kaphat majd injekciót veszettség ellen. Nagyon jól viselte az egészet és szerencsére már jobban mozgolódik. Még egyszer köszi mindenkinek a válaszokat.
2013. szept. 22. 19:58
 26/35 A kérdező kommentje:
A kezem is szépen gyógyul, nem volt túl nagy a sérülés egyébként.
2013. szept. 22. 19:59
 27/35 anonim ***** válasza:
52%
Igazán örülök a jó híreknek! :) Jobbulást kívánok nektek!
2013. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy! :)
2013. szept. 22. 20:09
 29/35 Plaga ***** válasza:
8%
Örülök ennek :) Nem akarsz mutatni egy képet a cicóról? :) Lééééééééééécciléci
2013. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen mutatnék képet, de kicsit béna vagyok ezen a téren :). Szóval csak a telefonomon vannak képek, de azt nem tudom feltenni a számítógépre :(. De ha ez meg is lenne, nem tudom hogy milyen oldalra kellene feltölteni, hogy meg tudjam mutatni. :(.

Köszi neked is, hogy írtál. A cica egyre jobban van, sokat eszik és nagyon aranyos és okos. Csak ne nyomkodott volna az orrával ma is reggel 4,50-kor hogy éhes :)

2013. szept. 23. 22:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!