Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok a cica családtag?

Nálatok a cica családtag?

Figyelt kérdés

Mert vannak pl olyan gazdik, akiknek van egy-két macskájuk, hogy megfogják az egeret. Raknak ki nekik kaját de a macska nem szelíd. Olyat is ismerek, aki hazavitt egy macskát, mert a gyerek akart egyet, de senki nem foglalkozik vele.

Nálunk a macska családtag. Kb ugyanannyi joga van, mint nekünk. Asztalra nem mehet fel, de mondjuk én sem, szóval... Mi nagyon szeretjük, mikor bejön én már megyek oda megimádni, ha nyávog a pultnál én mint egy szolga adok neki kaját, bár kint mindig van neki, ha megéhezne egyen. Szóval mi itthon imádjuk az egy szem rosszaságot:)

Nálatok hogy van?

Jaj, és még egy kérés, esetleg meséltek valami aranyos sztorit a cicátokról? Úgy szeretem az ilyeneket olvasni:) Na meg hogy hívják a kis kedvencet?:)


2013. szept. 25. 10:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
8-as, tudja nagyon jól, hogy "nem szabad". Csak úgy csinál mint aki nem érti. Ha én rászólok a cicámra, hogy nem szabad, vagy mész le onnan, vissza "pofázik". Vagy próbál megütni, hogy hagyjam őt békén. De a végén megcsinálja amit kérek tőle, mert tudja, ha nem az van amit én akarok akkor megkergetem. De ilyenkor meg nem lehet neki hátat fordítani, mert utánam szalad, és belém harap. Úgy hogy nem unatkozunk mi sem.
2013. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja és ami szintén bizonyítja, hogy családtag:Ha mindenki itthon van és összeülünk valamit megbeszélni, vagy egyéb okból összegyűlünk, akkor azonnal ott terem ő is a körünkben.De szó szerint!Úgy ül le, hogy a "körnek" része legyen, szemkontaktust tart velünk és jól nevelten, értelmesen figyel.El is várja, hogy az összeüléseknek részese legyen.Nem marad ki belőle soha!
2013. szept. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Jaj, olyan öröm nekem ezeket olvasni:) Én macskákkal nőttem fel, mindig van körülöttem macska, akár anyunál, akár itthon, akár a szomszédban. El sem tudnám nélkülük képzelni a világom. 8as: szeretnék nálatok macska lenni:)
2013. szept. 25. 12:48
 14/21 A kérdező kommentje:

Jaj, hát mielőtt elfelejtem: az én cicámnak is van néhány "emberi" tulajdonsága, pl szeret a kádban lenni és ha beleugrik akkor ott elkezd tisztálkodni. Mintha tudná, hogy az mire való. Vagy amikor apámmal elbeszélgetünk, és nem figyelünk másra, rá sem akkor elkezd nyávogni. Megkéri, hogy vonjuk be a beszélgetésbe:)


Vannak még olyan dolgai, hogy ahogy kilépek a szobából van egy falrész jobb oldalt, ő mögé bújik és amint kilépek, ő elém ugrik, kajlán megrázza a fejét majd oldalas futásban elsiet. Nagyon édesen csinálja:D Gáncsolgat... Na meg ha van szatyor a dohányzóasztalon, ő azt előszeretettel lepofozza a földre és hempereg rajta. Meg még külön szakosodva van az írószerekre, radírokat mind elviszi a szájában, ceruzákat és tollakat is pofozgat.

És kiskorában (már nem, már kinőtte) kergette a farkát:D Hát az nagyon édes volt:D

2013. szept. 25. 12:55
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Én bevallom őszintén, nem szerettem a cicákat soha. Vagyis szerettem, de nem tartottam volna. Gyerekkori rossz élmény. Rokonnál egy nekem ugrott, nagyobb volt egy törpe uszkárnál, hófehér macsek volt. De tíz évvel ezelőtt, egy munkahelyi kollégámnál születtek kismacskák, akkor volt már saját lakásom és egyedül laktam, tehát bármit tarthattam volna. És akkor azt a kiscicát akarták beadni menhelyre, így megsajnáltam és haza vittem. Akkor kezdődtek a mi kalandjaink. Nulla alvás, cica a takaró alatt a lábamat harapdálta. De egyáltalán nem bántam meg, hogy elhoztam azt a kis rémséget. Egyébként gyönyörű vörös színe van, és kb. 7-8 kilóra nőtte ki magát.
2013. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Nekem cincsilla perzsa cicám van és a neve Hómancs.Benti macska. A pulton kívül akárhova felmehet.
2013. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tudok még mesélni neked.Szóval, a Mafi cicának, aki emeleti cica,van egy plátói szerelme a mellettünk lévő szomszédban.Néha az erkély párkányára kiülnek és szemeznek, de sajnos a két párkány között van egy hézag, így nem tudnak átmenni egymáshoz :( Egyikük fekete, másik hófehér.

Bár a cicánk sosem volt odakint, mégis vannak barátai.Van egy nagyon öreg, kedves földszinti bácsi.Ő mindig néz felfelé az erkélyre, mikor láthatja meg végre a cicát és ha látja, beszél hozzá, integet neki.De a többi szomszéd is kedveli, dicsérik, milyen szép, ha nagy ritkán alkalmuk van meglátni.

A kalandok is utolérik, hiába óvjuk a széltől is.Szegénykém kiesett már 2-szer az emeletről.Egyszer a tűzoltó hozta le a fa tetejéről.De szerencsére megúszta komolyabb bajok nélkül.Meg egy cicás játékon egyszer nyertünk egy gyönyörű strandlepedőt, ez "neki köszönhető".

Amúgy a kis drága valahogy megérzi, kinek mikor van nagyobb szüksége a társaságára.Tudja, hogy én utálok egyedül aludni.Így ha éjszakára magamra maradok, akkor szigorúan ott alszik mellettem!De azt is megérzi, ha valaki beteg, akkor mindig azzal van!

2013. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

:)

A macska mindig megérzi, ha a gazdája beteg. Én mint mondtam, cicákkal nőttem fel, és mikor kiskoromban beteg voltam azt úgy kellett elképzelni, hogy feküdtem az ágyban jól betakarózva és rajtam még minimum 3 macsek:D Valahogy mindig a gazdi mellett maradnak, ha az megbetegszik. Szesszi is van hogy jön hízelegni, bár az ritka, nem nagyon hízeleg, nem kell neki, mert anélkül is mindig megimádjuk. Egyszer voltam betege a másfél év alatt, amióta ő megvan, akkor ott aludt velem a szobában (mert amúgy nem szeretett valahogy a szobámban lenni), miután meggyógyultam még egy darabig nálam éjszakázott aztán megint kiköltözött a konyhába. Most csak akkor jön be, ha csak én vagyok itthon ő meg unatkozik:)

2013. szept. 25. 19:14
 19/21 anonim ***** válasza:

De édesek ezek a történetek! :-)

Van nekem is bőven!

Először is, persze, hogy családtag. Olyan, mintha a gyerekem lenne. :-))

A neve Garfield, hogy miért? Vörös, dagi és lusta. Tudom, hogy túl egyértelmű a neve, de más nem illet rá.

Szóval pár édes és vicces történet: Reggel, ha felkelek és már mocorgok, akkor rögtön el kezd dumálni és rohan hozzám. Dörgölőzik és puszikat osztogat! Ráfekszik a fejemre, vagy ha háton fekszem, akkor úgy fekszik rám, mint egy baba és csak dorombol és dorombol.

Ha rájön a játszhatnék, akkor a lépcsőfordulóba elbújik a virág mögé és amikor megyek le, kinyújtja a mancsát és el kezd csépelni. :-D Annyira aranyos.

Olyan okos cicus, hogy, amikor közeledik a kajaidő és én felállok a székből, hogy elinduljak a kajájáért, mintha tudná, rögtön rohan ő is és megáll a tálja mellett.

Ami mindig megnevetett az az, hogyha játszunk vele, hátradobja magát és a hátsó lábával el kezd rugdosni, mint egy kenguru. :-D

Szintén vicces, ha rájön az öt perc, akkor el kezd rohangálni és nekimegy mindennek, meg mivel nálunk greslap van a folyosón, néha kicsúszik a lába saját maga alól. :-D

Tudnék még, de egyenlőre ennyi.

2013. szept. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mind a 3 családtagnak számít. Mintha a gyerekeim lennének. Tulajdonképpen ők tényleg olyanok, mint a kicsi gyerekek... Mind a 3 mentett cica.

Grafi - ő nem tudom miért lett végül Grafi. Félhosszú szőrű fekete, beszédes rosszcsont.

Bagira - fekete sima házicica, ő igazi ölbedoromb, ha épp nem az ölemben van, akkor valami rosszaságot csinál, vagy szétszedi a lakást. Grafival tesók, folyton együtt alszanak, egymáson fekve.

Myra - ő a rangidős, antiszociális, fekete-fehér foltos nagylány. De azért a simit nem veti meg...

Mikor meghoztam Myírát, nem volt kérdés, hogy velem alszik. Most a két kicsit is szoktatom rá a velünk alvásra. Néha már nem férek el az ágyon tőlük. Myra már nagyon hozzám szokott, tudja, mikor mit akarok csinálni, és akkor neki mit kell. Pl ha kaját adok, akkor nem túrja bele az orrát, amíg be nem fejeztem az adagjának a kikanalazását. Vagy ha kimegyek a teraszra cigizni (lakásban nem cigizünk), akkor kijön velem, bámészkodik, de amikor elnyomom a cigit, megindul az ajtó felé, mert tudja, hogy egyedül nem maradhat kint. Én azokon szoktam röhögni, amikor játszunk, és véletlenül nekiszaladnak valaminek, vagy amikor a nagy rendet rak a kicsik között. Meg azon, ahogy felébredek: Bagira a mellkasomon, Grafi az oldalamnál, Myra meg a lábamnál. A páromnak megmarad a fél ágy, mi meg négyen alszunk egy oldalon... :)

2013. szept. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!