Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a macskát,...

Hogy szoktassam le a macskát, hogy a lakásba csináljon?

Figyelt kérdés

Itt lakunk 2 hónapja, a macsek kb. 5 hónapos. Az elején egyszer-kétszer a szőnyegre csinált, de aztán az alomba, ill. az udvarra. Kb. egy hónapja nincs a lakásban alom, a kertbe akarom szoktatni. Napközben, ha nem vagyok itthon, ő az udvaron van, de mikor bejön, akkor is rendszeresen kiengedem, vagy ő jelez.


Tegnap, tegnapelőtt viszont megint becsinált. Lehet, hogy esik az eső és lusta kimenni? A Párom szerint hatékony, ha az orrát a "csinálmányhoz" tartjuk és ráütünk, de nem tudom...


2009. nov. 10. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden szakkönyv leírja, hogy a macskát nem lehet az általad leírt módon "megnevelni". Sajnos az elején megszokta, hogy van bent alom, szerintem azt akarja kikövetelni magának. Nekem 4 cicám van, kertes házban lakunk, mégis tartok bent almot. Nekik szabad a bejárás a lakásba, és eldöntik, hogy bent vagy kint végzik el a dolgukat. Nincs is soha "baleset".

Esetleg változtasd meg a döntésedet, és tegyél vissza a lakásba alomtálat. Sok sikert.

2009. nov. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kisbabáknak sem szokták az orrukat a szarjukba nyomni... nem tom a párod honnan hallotta ezt a módszert, de haggyátok abba, ilyet nem szabad csinálni!!!
2009. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nehogy belenyomd az orrát!!!! Az nem segít.

Egy cica sosem lesz szobatiszta, ha össze-vissza lehetőségei vannak. Csak alom, majd alom és udvar, aztán csak udvar, de bejárhat. A cica rendkívül tiszta állat, ám ha nem vagyunk velük következetesek, akkor sajnos bosszantó dolgokat csinálnak. Az én cicáim 6 illetve 8 hetes koruk óta nálam vannak, és az első perctől megtaláljk az almot.

Szóval ami a lényeg, hogy egy helyre szoktasd!!! Megfogja tanulni ne aggódj!

2009. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!