Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 hetes fajtatiszta perzsa...

11 hetes fajtatiszta perzsa cica,2 hetes idült hasmenéssel?

Figyelt kérdés

Már 20 ezer ft-ot ott hagytam állatorvosnál de semmi..

Elhoztam 8 hetesen,majdnem 9 volt, és rá pár napra kezdődött. Akkor irány állatorvos,kapott 2 injekciót,antibiotikumot,pasztát,meg szemcseppet mert kiderült kötőhártya gyulladása is van plusz hőemelkedés.

Hazaértünk,egész este sírtam mert hányt is akkor már pluszba lehet a szuritól,de aztán másnapra jobban lett. 2-3 napig csak rizst kapott csirkemellel.

De aztán elmúlt az injekció hatása, újra előjött a hasmenés múlt héten visszamentünk orvoshoz, lehet a kaja a ludas.

Vettem neki orvosnál hill's hasmenés elleni diétás tápot és konzervet,kaptunk probiotikumos pasztát,meg füle sebes arra valami löttyöt.

Eltelt 4 nap azóta,diétázik,semmi mást nem kapott még is folyamatos a hasmenés,rotyog,sír előtte gondolom görcsöl..:/

Holnap kell visszamennünk,már székletmintával.

Amit tudni kell hogy tejet nem kap,soha nem is kapott.

Tenyésztőtől vásároltam,ahol igaz rengeteg macska volt,kb 30-40 de azt mondta hogy nála fip,fiv nincs nem jár hozzá idegen macska.

Törzskönyv már megérkezett de szűrési eredményt sajnos nem kaptam...

Mielőtt diétáztattam royal canin persian kitten tápot kapott,és felix alutasakosat egy nap egy darabot 2 részre osztva.

Oltása már 1 van,most a következővel várni kell míg meg nem gyógyul.

2x volt féreghajtva.

Kérdéseim:

-Milyen betegségek állhatnak a háttérbe? Több hete googlezok de semmit nem hoz ki :(

- Holnap a székletmintának már találtam "dobozt" de ha almos lesz a széklet egy kicsit az baj? Mert ma kipróbáltam hogy ásás előtt kiveszem de alom ráragad..


Amit még érdemes tudni hogy a kedve kitűnő,játékos,bújós.

Viselkedése ahogy írtam bújós,de néha nem engedi hogy simizzem a hátára borul lehet ilyenkor fáj neki..

Rengeteget nyávog. Főzni szinte lehetetlen hangzavar nélkül,követeli a kaját,de ha lerakom csak nyammog,nem tetszik persze neki annyira a diétás táp.

Azért írok nektek hátha volt hasonló nálatok, és egy félőn feltett kérdés de sajnos aggaszt..Ugye halálos betegségre nem tünet a hasmenés?:(

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. okt. 14. 15:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Amúgy ő az,kandúr cica,most vasárnap volt 11 hetes:


[link]

2013. okt. 14. 15:48
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtók sem feltétlenül jók minden kórokozóra. De majd gondolom a bélsárvizsgálat kideríti, mi az ok, ha parazitózis, de lehet Giardia, Trichomonas, Cryptosporidium...

Vagy vírusos, bakteriális megbetegedés is előfordulhat (pánleukopénia, coronavírus) - gyomor-bélgyulladás.

De lehet, hogy mást kapott enni azelőtt, mielőtt elhoztátok a tenyésztőtől, mint nálatok (akármit is mond a tenyésztő..).


Nekem az is gyanús egyébként, hogy 30-40 macska volt ennél a tenyésztőnél... Nem biztos, hogy a legkorrektebb helyről sikerült macskát vásárolnotok.


Majd az alapos kivizsgálás során kiderül, mi a baja a cicádnak, remélhetőleg.

2013. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szép cica:)
2013. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mást kapott enni igen,de fokozatosan váltottunk tápra,mert tenyésztőnél nyers darált csirkenyakat kapott. Én nem ezzel szerettem volna etetni,ezért amit adott csirkenyakat adtam neki 2 napig táppal elkeverve majd fokozatosan kivontam a csirkenyakat belőle.

Ezeket a latin betegségeket sajnos nem ismerem.

Amúgy 20 éve tenyésztő azért gyűlt össze ennyi macsek nála,idősebb hölgy nagyon cicabolond,szereti őket de orvosunk mondta hogy a kötőhártya gyulladás is lehet herpeszvírus okozója a sok macska miatt.

2013. okt. 14. 16:33
 5/12 Vicuska87 ***** válasza:

Jól átvertek barátom!


Szegény cicát sajnálom csak... ő a szenvedő alanya a sok szaporító majomnak!

2013. okt. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nalam is hasonlo a problema

tobb mint 2 hete hoztam haza a 2 honapos perzsa kandurkamat

de nagyon beteges , elso hetekben hasmenese volt , mara meg mindig hig a szeklete + az elso oltasa utan beteg lett

: tusszentes, orrdugulas es kotohartya gyulladas es most a masik 4 honapos hazi cicam is beteg lett

Ma megyunk egy masik orvoshoz , remelem delutan tobbet tudok


ui : az en perzsam is csapzott szegeny ahogy a tied is :)

2013. okt. 15. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Jajj istenem :( Láttam azt a kérdést mielött megvetted a cicát,gondoltam is,hogy írok,hogy a v-B-ből ne vgyél,de gondoltam nem avatkozok bele,mert csak én leszek a hülye...

Akitől vetted az nem tenyésztő,régen az volt,de mára annyi sz.r van nála,hogy azt elképzelni is nehéz..Volt onnan cicám 7 éve kb és vissza kellett vinnem,mert gyógyíthatatlan baja volt.

Teszteltesd le a fertőzőekre!

Ha székletmintát viszel az nem baj ha van rajta alom,viszont steril dobozba szedd amit tudsz venni patikában kb 30 forintért.Nézesd a dokival a giardiát is,mert az okozhat szűnni nem akaró hasmenést.

Ami biztosan beválik a hasmenésre az a neo-te-sol por.Nem szeretik adni az orvosok mert régi antibiotikum,de ez megszünteti a hasmenést.

Az alap étkezés is jó volt,hidd el nem a te hibád a hasmenés!

Viszont nem fogok hazudni,8 hetesen normális tenyésztő nem ad oda senkinek macskát,pláne nem 1 oltással.Nagyon rosszul néz ki a cicád,kívánom,hogy mielőbb felépüljön ha feltud..

Bármi kérdésed van írj nyugodtan és segítek amiben tudok!

2013. okt. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jajj nem volt jó ezekre a válaszokra kelni :( El akartam nagyon kerülni hogy szaporítótól vásároljak,mivel kutyámmal végigmentem ezen a dolgon,tanultam belőle és lobbizok is ellenük.

Tegnap már haladás volt,csak 2x ment a hasa,valamint szerintem hajnalba is nem tudom össze volt csomózva,remélem most reggel is produkál hogy vihessem a mintát.

Hetes,ha gondolod írj privátot hogy mik a tapasztalatok VB-ról és D.J.-ról nagyon fontos lenne,érdekel a történeted és hogy miket hallottál illetve tudsz bármi sokat segít!

Aztán majd ide közösbe írom,mi volt doki után,5-re megyünk. Rögtön ki fogja tenyészteni vagy elküldik ilyenkor laborba?

Azt nem lehet tudni kb mekkora összegre számítsak,drágább lesz mint egy injekció?

2013. okt. 15. 09:30
 9/12 anonim ***** válasza:
A labor ha giardiát is néznek az max 10000 huf és kb 1 hét míg lesz eredmény.Az orvos laborba küldi.
2013. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ó hál isten,pont 10-esem van még,meg még egy 10-est elő tudok kaparni valahogy szűrésekre ha kell..vagy álmodozok és az jóval drágább? No mindegy,első hogy a hasmars elmúljon meg a görcsök,utána a többi :(

Amúgy felszereléssel,macsek árral,meg orvossal tartok 130 ezer körül,nem semmi.. Esküvőm már nem lesz idén,arra gyűjtöttünk:) :(

2013. okt. 15. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!