Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 11 hetes fajtatiszta perzsa...

11 hetes fajtatiszta perzsa cica,2 hetes idült hasmenéssel?

Figyelt kérdés

Már 20 ezer ft-ot ott hagytam állatorvosnál de semmi..

Elhoztam 8 hetesen,majdnem 9 volt, és rá pár napra kezdődött. Akkor irány állatorvos,kapott 2 injekciót,antibiotikumot,pasztát,meg szemcseppet mert kiderült kötőhártya gyulladása is van plusz hőemelkedés.

Hazaértünk,egész este sírtam mert hányt is akkor már pluszba lehet a szuritól,de aztán másnapra jobban lett. 2-3 napig csak rizst kapott csirkemellel.

De aztán elmúlt az injekció hatása, újra előjött a hasmenés múlt héten visszamentünk orvoshoz, lehet a kaja a ludas.

Vettem neki orvosnál hill's hasmenés elleni diétás tápot és konzervet,kaptunk probiotikumos pasztát,meg füle sebes arra valami löttyöt.

Eltelt 4 nap azóta,diétázik,semmi mást nem kapott még is folyamatos a hasmenés,rotyog,sír előtte gondolom görcsöl..:/

Holnap kell visszamennünk,már székletmintával.

Amit tudni kell hogy tejet nem kap,soha nem is kapott.

Tenyésztőtől vásároltam,ahol igaz rengeteg macska volt,kb 30-40 de azt mondta hogy nála fip,fiv nincs nem jár hozzá idegen macska.

Törzskönyv már megérkezett de szűrési eredményt sajnos nem kaptam...

Mielőtt diétáztattam royal canin persian kitten tápot kapott,és felix alutasakosat egy nap egy darabot 2 részre osztva.

Oltása már 1 van,most a következővel várni kell míg meg nem gyógyul.

2x volt féreghajtva.

Kérdéseim:

-Milyen betegségek állhatnak a háttérbe? Több hete googlezok de semmit nem hoz ki :(

- Holnap a székletmintának már találtam "dobozt" de ha almos lesz a széklet egy kicsit az baj? Mert ma kipróbáltam hogy ásás előtt kiveszem de alom ráragad..


Amit még érdemes tudni hogy a kedve kitűnő,játékos,bújós.

Viselkedése ahogy írtam bújós,de néha nem engedi hogy simizzem a hátára borul lehet ilyenkor fáj neki..

Rengeteget nyávog. Főzni szinte lehetetlen hangzavar nélkül,követeli a kaját,de ha lerakom csak nyammog,nem tetszik persze neki annyira a diétás táp.

Azért írok nektek hátha volt hasonló nálatok, és egy félőn feltett kérdés de sajnos aggaszt..Ugye halálos betegségre nem tünet a hasmenés?:(

Köszönöm előre is a válaszokat!



2013. okt. 14. 15:45
1 2
 11/12 anonim válasza:
Nem vagytok egyedül aki innen beteg cicuskát vett.Vagyunk még néhányan szerintem!
2013. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Szia, lehet étel allergiaja van, pontosabban gluten allergia. AZ én cicamnak is AZ van, kölyök volt amikor allandò hasmenessel küzködtünk. A Royal Canin szaraztap is tartalmaz glutent de AZ minimalist úgyhogy AZT hagyhatod de semmiképp be adj neki alutasakost hacsak nem hypo-allergen that gluten free. Csirkehúst fözve adhatsz neki ha megeszi. Körül kell nezned AZ allatboltokban vagy állatorvostòl kell segirseget kerned AZ étel beszerzesehez amit adhatsz neki. En Angliaban élek es ITT eleg sok fajta ilyen etel van de sajnos abban nem tudok segiteni, hogy Magyarorszagon hol tudod beszetezni ezeket de AZ allatorvost megkerdezed ö biztos tud segiteni. Üdv Timi
2013. nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!