Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Több macskások, nálatok...

Több macskások, nálatok hogyan folyik az etetés?

Figyelt kérdés
Nem egyszerre éheznek meg a macskáim, nem is egyszerre jönnek elő reggel, így szinte folyamatosan mindig jön valamelyik a tányérhoz és kunyerálja a konzervkaját, pedig száraz mindig van nekik kitéve. Azon kaptam magam, hogy lassan a gatyám is konzervre és tápra megy el. Ti hogy tudjátok észben tartani, hogy melyik lakhatott már jól? Egyáltalán mennyit kell adni nekik? 5 macskám van, és simán elfogy naponta 5-6 konzerv, pedig szárazat is bőven esznek.
2013. nov. 13. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem 12 macskám van :D. Megcsinálom a kaját egy nagy edénybe, és szólok nekik, hogy cicc...és jön mind. Elképzelheted. :) Sokat esznek. És úgy spórolom ki a kaját, hogy macskaeledelt összekeverem főtt krumpli vagy főzök hozzá tésztát. És mind megeszik. Ízlik nekik. Úgy nekem is sokba került amikor csak konzervet kaptak. Nem győztem venni. De egy csomag tésztával összekeverek egy konzerv macskaeledelt és kész. Rá kell őket szoktatni hogy amikor kaját raksz eléjük, akkor mondod hogy cicc, cicc :D . És megszokjak. Hogy amikor cicc van, akkor valami jó jön. :)
2013. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Milyen fajta tésztával?

Kicsi kagyló?

2013. nov. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ami éppen itthol van. 4 vagy több tojásos ami szintén jó nekik. Akár pörkölt tészta. Vagy spagetti, de az elvágdosva, mert hosszú és nem akarom hogy megfuljanak. Mindegy milyen tészta csak ne legyen apró és túl nagy sem. :)
2013. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Macskakonzerv keverése nekem nem működött. Próbáltam már. Tettem bele nekik főtt tésztát, rizst, de ezek profik. Még a rizsszemeket is képesek tisztára nyalva érintetlenül hagyni a konzervben. Arról nem beszélve, hogy ha szemmel láthatóan sok az egyéb a kajában, eleve hozzá sem nyúlnak. Az egyik kisebb korában szabályosan nekiállt kaparni a konyhakövet, mint ahogyan vécézés után csinálják, ha olyasmit talált a tányérjában, ami nem tetszett neki. Gondolom, így jelezte, hogy őt ez inkább a végtermékére, mint ételre emlékezteti. :)))
2013. nov. 14. 14:14
 15/16 anonim ***** válasza:
De ha nagyon éhesek majd megeszik, hidd el :)
2013. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Előttük van 10 percet meghatározott időben,és elveszed. Az enyém is nagyon finnyás volt,a konzervet meg se ette,csak a tasakosat. Arra rá ment a gatyám,napi 2-3- szor 140 Ft egy cicára nem kevés. És 3-an voltak. Megelégeltem. Vettem szárazat és leraktam 10 percre,elvettem. Másfél hétig nem ettek semmit ( az egereken kívül). Azóta mindent megeszik ( a másik kettő sajnos elveszett). Hetente egyszer van nyers,és egyszer konzerv,ilyenkor napi egy etetés van,máskor 2(reggel este). Szárazból Josera Josicatet kap,konzervből pedig Nellyt,néha Whiskast(de ezt ritkán,mert drága mint a bűn :-) ). Nyersből csirke farhát( fogtisztítás miatt,meg hogy ne zabáljon gyorsan). Néha cs. szívet,de ahhoz szárazat kap,hogy rágjon.

Nem semi,hogy betolt 2 rántotthúst. Én véletlen egyszer kinnhagytam a farhátat, hát öcsém, 10 perc alatt úgy megevett 2 nagyot... Pedig alig 3 kilós ivartalan csajszi. :-)

2014. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!