Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbocsát a macskám?

Megbocsát a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy 5-6 hónapos macskám. Mikor hazaérek, bejön a lakásba, bent van reggelig, aztán reggel kinyitom neki a fészert, ott meleg van, és oda teszem a reggeli kajáját. Bpest közelében lakom. Ma a nagyapám temetésén voltam, testileg-lelkileg elfáradtam, és a barátomhoz mentem, nem haza. Tudom, nevetséges, de furdal a lelkiismeret, hogy hiába vár, nem megyek, csak holnap kora du. Hogy viseli, hogy nem ma este, hanem holnap megyek haza? Nagy baj ez? Nagyon kedves, mindig doromboló jószág. Fázni nem fog, de éhes lesz talán. Ha több kaját teszek ki neki, be tudja osztani? (Amennyiben tudom, hogy nem megyek haza.) Előfordul, hogy egyedül hagyjátok a macskátokat? Titeket is furdal a lelkiismeret olyankor?
2009. nov. 27. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Nekem kutyám van,szerencsére max 1-2 órát kell egyedül töltenie,mindig itthon van valaki,nyugi a macskák simán kibírják,nem ragaszkodnak annyira az emberhez,sőt nagyon fog örülni neked.
2009. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
ne gondolj arra. ha holnap hazamész már el is felejti csak arra fog emlékezni hogy végre itthon van a gazdi;)
2009. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

Hát, ha több kaját raksz ki neki szerintem az nem jó, mert egyszerre befalja az egészet. De attól nincs semmi baj, ha egy nap kimarad vagyis nem kap kaját, a kutyáknál is szokott lenni néha olyan, hohy 1-1 nap nem kapnak enni, ettől tuti nem lesz semmi baja.


A macskák lelkivilágához nem nagyon értek, biztos furcsa lesz neki. De szerintem tuti nem fog megharagudni, esetleg unatkozni fog. :)


De persze ettől még nem romlik meg a "kapcsolatotok" ;)

2009. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%
Az én macskám be tudja osztani a kajáját ha többet teszek ki neki.Szerintem holnap nagyon fog örülni neked,nem lesz semmi baja se testileg se lelkileg.Az enyém elég sokat van egyedül a munkám miatt(persze nem napokig),ezt szokta meg,nincs megsértődve,mert egyedül lett hagyva.
2009. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%
Megbocsájt neked
2009. nov. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Engem is furdal a lelkiismeret, de azzal légy tisztában hogy az állatok (legalábbis a kutya meg a macska) nem tudnak megsértődni, féltékenyek lenni. A kutyáknál ez rangsorproblémára utal. A macskáknál nem tudom mire. Szoktam őket egyedül hagyni, olyankor a kutyáim nagyon örülnek nekem, a macska pedig ugyanúgy szokott viselkedni mint máskor. Most biztos lepontoztok, de nem kell emberesíteni őket. Ettől függetlenül nekem is bűntudatom van ilyenkor.
2009. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Ne furdaljon a lelkismeret mert megszokják ha csak egyszer kétszer fordul elő vagy ha többször is de megszokják!Ha mégis ugy érzed hogy haragszik!Egy kis extra törődés beváli!Ha egyedülhagyod muszály megszoknia!Baja nem lesz talál magának élelmet ne félj!Először én is féltem !De a macska leleményes állat és ha elmész sok időre is amikor hazajössz annál jobban fog örülni neked!Remélem segítettem szia!
2009. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Mi szoktuk egyedül hagyni, mert kinti-benti, de csak bent eszik és alszik, ezért ha elutazunk nem zárhatjuk ki, viszont idegbeteg is, így magunkkal sem vihetjük, szóval a garázsba zárjuk. Van olyan, hogy három napra is. Kap egy csomó szárazat, két almos dobozt, meg vizet, aztán el van.

Mikor hazaérünk kiengedjük, fut egyet a ház körül, meghempereg a homokban és jön be. Egyáltalán nincs megsértve.

2009. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nem fog elszokni tőlem? A lakásban is állandóan a nyomomban van. Különleges macska. A mord szomszédot is levette a lábáról. Mindenkit az "ujja köré csavar", olyan kedves, vidám, élénk állat. Igényli a társaságot, tartok tőle, hogy elpártol. Sosem gondoltam volna, hogy ennyit jelent majd egy állat nekem.
2009. nov. 27. 23:00
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Akkor inkább zárd be valahova kajával meg ággyal és wcvel, ha kimaradsz, nyugodtabb leszel, a macska meg nem fog besértődni, max kicsit próbálkozik a kijutással, aztán alszik.


Nekem is ilyen (volt) a cicám. Én elmentem egy könyvért, cirka három órát voltam oda és az alatt nyomaveszett. Baja nem lehetett, mert nem találtuk meg, csak egyszerűen nincs. Szóval, ha olyanja van, hogy elpártol, akkor nem kell ahhoz magára hagyni hosszabb időre. Megy és kész.

2009. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!