Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit tennétek? Nagyon nagy...

Ti mit tennétek? Nagyon nagy dilemmában vagyok!

Figyelt kérdés

11 éves macskám hasvízkórban szenved. Az oka tisztázatlan, a FIP az orvosok szerint nagyon valószínűtlen (a kora és a tünetek miatt is).

A gondom a következő: ma az orvos elmondta, hogy pontos diagnózis hiányában csak tüneti kezelést tud alkalmazni, ami nem gyógyítja meg. Költséges kivizsgálásra lenne szükség, hogy diagnózisunk legyen (labor, ultrahang, kb. 20 ezer Ft, és ez csak a diagnózis, a kezelés nincs benne!) Jelenleg nagyon nem állok jól anyagilag, de valahogy kiszorítanám, ha biztosan tudnám, hogy ez segít... DE! Az orvos őszintén elmondta, hogy könnyen kiderülhet, hogy olyan betegséggel állunk szemben, ami gyógyíthatatlan.

Tehát a diagnózis után is kétesélyes, hogy megmarad-e a cica, vagy sem (máj, szív, vérképzőszervi problémára tippelnek, amivel állandó kezelés mellett eléldegélhet, de lehet daganat is, és akkor azonnali eutanáziát fog javasolni az orvos...) Kezelés nélkül viszont egészen biztosan elpusztul, mégpedig kínok között...

A tüneti kezeléssel (vízhajtókat kap) valószínűleg még el tudjuk húzni néhány napig, de hamarosan döntenem kell...

Ti mit tennétek?


2014. febr. 3. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megcsináltatnám a vizsgálatokat.Az én cicám nyáron halt meg,altatni kellett :( nagyon nem volt akkor pénzem,de kértem kölcsön ismerőstől.40 ezret költöttem a cicára,de nem bánom,szerettem,imádtam és minden pénzt megért volna,hogy éljen.
2014. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha CSAK pénzkérdés lenne, fogamat összeszorítva megoldanám valahogy (bár már így is mínuszban vagyok, gyermekem is van, tehát tőle is elveszem, amit a kezelésre fordítok).

Itt inkább arról van szó, hogy az orvos is inkább lebeszél a költséges kivizsgálásról, mert őszintén elmondta, hogy nagyon kétséges az eredmény.

Gyakorlatilag 3 eset lehetséges:

1. Olyan problémát talál, ami miatt azonnali elaltatást javasol a kivizsgálás után (erre a cica kora miatt komoly esélyt lát).

2. Olyan problémát talál, amit lehet kezelni tünetileg, de gyógyítani nem, és ezzel csak meghosszabbítani lehet a cica életét, de teljes életet már soha nem fog élni.

3. Olyasmi áll fenn, ami súlyos ugyan, de megfelelő kezeléssel gyógyítható.


Jelenleg sötétben tapogatózunk, nem tudjuk, milyen irányban induljunk el. Ráadásul szegény cicám utálja az orvoshoz járást, a vizsgálatokat, a kezeléseket, lelkileg is megviseli a dolog. Most itt inkább az a kérdés, hogy kitegyem-e ennek a tortúrának, őt is, magamat is, tudván, hogy nagy valószínűleg semmi értelme, csak a szenvedését hosszabbítom meg, vagy pedig hagyjam szépen elmenni. Jelenleg a tüneti kezelés hatására jól van, de az orvos elmondta, hogy ez csak a látszat, mert a probléma forrása nem szűnt meg, és talán nem is megszüntethető. Nem tudom, hogy mennyi időt nyerhetek neki, napokat, vagy éveket, és az vajon teljes élet lenne-e, amit a kezelés hatására el lehet élni. Túl sok a bizonytalansági tényező. Ha krőzus lennék, és kisujjból ráznám ki azt a pénzt (ami akár százezres nagyságrendig is felmehet, ha egyszer belevágunk), akkor is ugyanígy dilemmáznék, hogy vajon jót teszek-e vele... Jelenleg úgy érzem, hogy csak nekem fontos, hogy úgy érezhessem, mindent megtettem, és közben olyan tortúrának teszem ki, amit ő nem akar. Ilyenkor olyan rossz, hogy nem tudja elmondani, mit szeretne...

2014. febr. 3. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem pár hónapja kellett (??) elaltatni a drága cicámat. Bárhogy előteremtettem volna a pénzt, ha kezelhető lett volna, de sajnos a cica szinte lehetetlenné tette a viselkedésével az orvosi beavatkozásokat.

Annyira bevadult, hogy csak altatva lehetett hozzányúlni. Szükég lett volna további kivizsgálásokra és annak eredményétől függő kezelésre (infúziókúra), de azt nem lehetett, hogy állandóan elaltassák, a szervezete sem bírta volna ki, sem lelkileg, sem fizikailag.

Mikor az első infúzió után annyira begőzölt, hogy én is idegösszeomlást kaptam, másnap még elvittem az orvoshoz, de ott, akkor feladtam. A vérképe nagyon rossz volt, az orvos is megmondta, hogy a viselkedése miatt viszont kezelhetetlen. Altatás mellett döntöttem, pedig vele együtt magamból is elvesztettem egy darabot.

Addig is kifizettem kb. 40-50 ezret, de nem ez volt a döntésem oka!

Nagyon nehéz kérdés, csak azt tudom javasolni, hogy gondold át alaposan és próbálj a cica fejével gondolkodni.

2014. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"az első infúzió után " - bocsánat, második.
2014. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma elment a cicám... hirtelen lett rosszul, fulladt, úgyhogy az orvosokkal közösen úgy döntöttünk, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni. Nem érte volna már meg a kivizsgálás végét sem, azt mondták, jó döntés volt, hogy nem kezdtünk bele, helyette inkább megszépítettük az utolsó napjait - nagyon sok szeretetet, gondoskodást kapott a végén, és külön neki a legfinomabb macskakajákat vettem. :) Így legalább megúszta a sok tortúrát, és a végén is vele voltam, az utolsó utáni pillanatig simogattam, beszéltem hozzá.
2014. febr. 6. 22:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom!
2014. febr. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!