Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti melyik oldalon álltok és...

Ti melyik oldalon álltok és miért? Kinti vs. Benti macska

Figyelt kérdés
??? Kint vagy bent éljen a macska???-Melyik oldalon álltok és miért.

2014. febr. 6. 11:05
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
12%
Kint legyen a macska, egyszerűen azért, mert az állatnak nincs helye a házban. Mellesleg a macskának is jobb, ha egész nap kint lehet és az ösztönei szerint élhet.
2014. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
9%
Egyértelmű hogy kint!Kutya,macska nem való lakásba!Büdösek,és a szőrrel nem tudsz mit csinálni,ha naponta 10-szer takarítasz akkor sem.Volt egy ismerősöm,3 macskájuk volt bent.Kertes ház.Naponta többször takarított a macskák után,hiába volt járólap,minden tiszta szőr volt,és a szaggal sem lehet csinálni semmit.Akkor sokaltam be amikor leültünk ebédelni,és a levesben úszkáltak a macska szőrök.Undorító!!!
2014. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
86%

Bent!Mivel perzsáim vannak,meg se fordult bennem,hogy kirakjam őket,de ha háziciccem lenne az is bent lenne.Bent biztonságos,nem fenyegeti őket semmi veszély.Takarítani kell,fésülni,nincsen szag se,csak mindent okosín kell csinálni és akkor a levesben se úszik semmi nem odavaló.

Az én házamba az első két válaszoló és a hozzájuk hasonlóak nem valók.

2014. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen ha teheted benti legyen! Vagy kijárós!

Megmondom miért! Aki állatot tart, az tartsa is rendesen! Aki állatot tart legalább úgy kezelje mint egy családtagját! Pl a gyereked mikor kicsi és bekakil sem teszed ki az udvarra, mert büdös! Nálunk az állat szent és családtag! Nekem nincs gyerekem, de a cicám olyan mintha az lenne! És nálunk a családba is erre neveltek és tanítottak! Akik nem így gondolják, hanem hogy "az állat nem való lakásba, mert büdös, mert betegséget terjeszt stb" annak azt javaslom, olvasson egy kicsit többet, ha pedig ezután sem változott a véleménye, akkor ne tartson állatot, főként az állat érdekében! Ilyen embernek nem való állat! Az az állat amelyik féregtelenítve, oltva, orvossal ellátva van, attól az égvilágon semmi betegséget nem kapsz! Aki ezt nem így látja, annak a fejében vannak gondok! A macska ha ivartalanítva van, kimehet, de én személy szerint éjszakára behozom, addig nem is fekszek le míg haza nem jött! Ha tehetném bent tartanám, de mivel ösztönlények, nem sok tűri el, hogy a lakásban legyen babusgatva! Inkább kimenne vadászni, játszani! Az én cicám megvadult a bent léttől teljesen, így kijárós lett és nagyon boldog, hogy éjjelre bejöhet aludni és ha esik a hó és nincs kedve kimenni, nyugodtan aludhat a radiátoros ágyában! Ha tehetném benti lenne, mert nyilván úgy semmilyen veszély nem fenyegeti! Szerencsére elég jó környéken lakunk, de azért így is félek szinte mindennap, nehogy baja essen!

2014. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%
BENT!! Ne engedd ki ha lehetséges! Sok veszély fenyegeti! Van amelyik cica nem bírja a bezártságot, de talán azt is meg lehet szoktatni! Ha nagyon muszáj legyen kijárós, de olyan hogy kinti olyan mellett sosem szavaznék! Rettentően sajnálom azokat akik kint vannak! Ha orvost rendszeresen látogatsz vele, nem lesz tőle semmi bajod! Oltás, féreghajtás, bolhátlanítás, és figyelni kell mert ugyanúgy beteg lehet mint az ember! Az ivartalanítás a legfontosabb, ne szaporodjanak tovább, rettentő sok macska van és naponta halnak is meg! Az első két válaszoló hozzáállása miatt vannak ennyien a kóbor állatok, akik úgy gondolják legyen csak kint mert büdös meg betegséget terjeszt, aztán gondolom van is macskájuk és szépen ivaros és szépen szaporodik! Az ilyen ne tartson állatot!!!!!
2014. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Én benti párti vagyok.
2014. febr. 6. 13:07
 7/43 anonim ***** válasza:
Azt jól teszed! Van is cicád?
2014. febr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
74%

A miénk kinti. Mert nem szeret bent lenni. Egészen kiskorában próbáltuk beszoktatni, egy darabig ment is, de mikor tehette kiszökött és utána már inkább kint szeretett lenni. Sokat bent van azért, jókat alszik a kanapén, de utána megunja és kimegy. Sokszor be sem lehet csalni. :)

Szerintem helytől függetlenül lehet kint is, bent is macskát tartani, csak nem szabad róla elfelejtkezni, hogy ő egy macska és nem egy gyerek, aki gyerek helyett tart állatot, attól elvenném.

2014. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 savanyújóska ***** válasza:

Ejha, emberek, ezt az elvakultságot...:D Nekünk mindig is kinti macskánk volt, így alakult, én bevinném, de nem lehet. Szerintem semmi gond nincs azzal, ha egy macskát kint tartanak, feltéve, ha sima házimacska. Fajtisztáknál nem vagyok ebben ennyire biztos, környéktől függően elvihetik, terrorizálhatják, etc, szóval őket max. kijárósnak, hadd lásson világot, de az se baj, ha bent vannak. A macska egyébként nem büdös állat, aki említette, lehet, hogy kandúros háznál járt, mert ők viszont, ha nincsenek ivartalanítva, jelölnek, és az elég elviselhetetlen szagot áraszt, hiába takarítja a gazdi az almot.


És macskától is függ, az egyik macskát ha beviszed, se lehet bent tartani, a másik meg egész nap bent héderezne... Igen, a kinti macskákat többet kell oltani, meg nem árt tavasztól télig kullancsriasztózni, de azért egy házimacska elég hamar rájön, hogy mi merre, hány méter odakint. (Persze, ha évekig bent volt tartva, akkor kegyetlenség, és értelmetlen kirakni, de amúgy meg nem értem miért kell állatkínzást kiáltani, csak mert nem viszem be a macskát, vagy azért, mert nem viszem ki...)

2014. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 macskánk van, kertes házban lakunk. Ivartalanítva vannak, oltva, rendszeresen féregtelenítve és bolhátlanítva. Bármikor kimehetnek, ha akarnak, olyankor leülnek az ajtóban, vagy nyávogással jelzik, hogy nyissuk ki az ajtót. Kajaidőben mindig mindannyian hazajönnek, és estére is, éjszaka bent alszanak. Csak az egyikük csavargósabb, a kert végénél már az erdő kezdődik, előfordul, hogy nem jön haza, de akkor sem megy messzire. De ő így érzi jól magát. Egészséges, szép bundájú, fejlett macskák lettek. Három úgy lett kirakva kiskorában a faluba, apu hozta őket haza, az egyik pedig lefogyva, betegen ugrott be a kapun.

Én a köztes megoldásra szavazok, arra, hogy ha lehet, akkor kijárhasson a macska. Így sokkal boldogabbak. Nagyon kevés inger éri őket, ha mindig ugyanazt a 4 falat kell nézniük. Ők ennél sokkal intelligensebbek.

A mi macskáink télen kevesebbet mennek ki, mert fáznak. Olyankor 5-10 perc után már jönnek befelé, és egész nap alszanak. Van bent alomtálca is a fürdőben, de nem büdös, ha rendszeresen van tisztítva. A macskáink sem büdösek, sőt mindig olyan jó friss, tavaszi illatuk van, még állatszagot sem érezni a bundájukon.

2014. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!