Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti melyik oldalon álltok és...

Ti melyik oldalon álltok és miért? Kinti vs. Benti macska

Figyelt kérdés
??? Kint vagy bent éljen a macska???-Melyik oldalon álltok és miért.

2014. febr. 6. 11:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk kintiek a cicák, anyuék nem engedik be őket. A cicák kóborolhatnak, vadászhatnak, játszhatnak, rohangálhatnak, van több alvóhelyük. Állatorvoshoz járunk, rendes tápot kapnak stb. Viszont bármikor elszökhetnek. És ez nagyon nagy hátránya a kinti tartásnak. Több cicám is, köztük ivartalanított, egészséges nőstény cicám veszett el. Nem tudom, mivel lehet ezt megakadályozni és mindig félek, ha az egyik nincs meg, hogy sose jön vissza. Lehet, hogy nem jó a cicánk a benti lét, de nagyobb biztonságban van. Ha saját házam lesz, szerintem bent fogom tartani a macskáimat.
2014. febr. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha lenne gyerekem is bent lenne a macska!

2. A csirke nem családtag nálunk, de ha te ott akarod tartani, hajrá! Van aki bent tartja! Miért baj az, ha valaki ennyire szereti az állatokat?

3. Van macskám, elég!

2014. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
56%

minek vitázni ezen?Aki kinti párti az nem érti a benti pártit és fordítva :)

Mindenki saját lelkiismerete szerint dönt.

(egy benti párti aki maga elé helyezi a macskáit,mert ők az istenek :) )

2014. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is fölösleges ezen vitázni, mindkettő mellett és ellen vannak érvek, mindenki döntsön úgy ahogy a legjobbnak érzi. Nekünk 3 macskánk van, kertes házban élünk és kijárósak. Gyönyörű erdei környezetben lakunk, és a macskák imádnak kint lenni. Nagyon igénylik, hogy kimehessenek, ezért nem volt szívem megfosztani őket ettől. Akkor jönnek-mennek amikor kedvük tartja, ha hidegben, rossz időben egész nap bent alszanak akkor aludjanak bent, ha jó az idő akkor meg csatangolhatnak. Éjszakára 99%-ban nálunk is bent vannak, bejönnek maguktól. Mind a 3 oltott, ivartalanított és chip-es, kettő sima házicica, egy fajtatiszta szibériai.

Ez a kérdés egyébként nagyban függ a környezettől is, vannak olyan helyek, ahol én sem engedném ki őket, de nálunk meg merem tenni mert nagyon nyugis, erdős, forgalomtól messze esik, nincsenek vad kutyák és olyan emberek akik mérgezik a macskákat.

2014. febr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 Kor-Nelly ***** válasza:
80%
Ha őkegyelme ki akar menni, én kiengedem. Ott van, ahol szeretne lenni, kivéve, mikor senki nincs itthon. Télen, ha elmegyünk és bent van, akkor bezárjuk, ha kint van, akkor kint is marad, míg haza nem jövünk. Nyáron, ha elmegyünk, akkor kiteszem, mert lebontaná a lakást, mire hazaérünk. Ez olykor télen is előfordul (mármint függöny letépkedés és egyebek). Ha nyáron nyitva van az ajtó vagy ablak még a szomszéd macskák is bejárnak. Hátrány az, hogy eltűnhet. Ugyan az ember hajlamos anyáskodni a cicái felett (én is), de azért ember és ember közötti és állat és ember közötti kapcsolatnak másnak kell lennie. Mind a kétféle kapcsolat jó és az a jó, ha mindkétféle kapcsolat egyszerre jelen lehet az ember életében. Azokat eléggé megkeseredettnek tartom, akik kizárólag az állatait helyezik előtérbe az emberi kapcsolatokkal szemben /van ilyen/ és azokat is elítélem, akik magukhoz vesznek egy állatot viszont nem bánnak vele tisztességesen.
2014. febr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
65%
24-es vagyok! Nálunk is pont ugyanúgy zajlik az élet a macskákkal mint az utolsónál!:) Szerintem ez a legjobb megoldás, mert így a macska nincs kizárva semmiből, sem a lakás melegéből és az emberi társaságból, sem pedig a kinti mókázásból.
2014. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
61%

Kinti-benti. A macska alaptermészetéhez hozzátartozik a bóklászás, a vadászat, a fára mászás... én speciel kínzásnak tartom, ha ezektől megfosztom. Nyáron mi is sokat vagyunk a kertben, a macskáim körülöttünk vannak, ők is ott játszanak. Ha ki akarnak menni, kimennek, de aludni, enni bejárnak.

Persze, hogy érhetik veszélyek, sajnos néha érik is, volt már a macskáim életében baleset, sőt, sajnos egyszer mérgezés is... de az ESETLEGES veszélyek miatt nem fosztom meg őket a teljes élettől, ahogy a gyerekemet sem zárom be a lakásba, mert jaj de sok veszély fenyegeti...

A túlféltést, túlóvást nem tartom szerencsésnek. Nagyon szeretem a macskáimat, de bizony benne van a pakliban, hogy baj is érheti őket - ahogy az embereket is. De inkább éljen mondjuk 12 évig teljes, macskához méltó életet, mintsemhogy bezárva, burokban tartsam.

Igaz, hogy nem mindig vagyok boldog, amikor egész nyáron kapom ajándékba a pockokat, egereket, gyíkokat és vakondokat, de a cicáim szemmel láthatóan ettől boldogok... és én nem akarom ettől megfosztani őket!

Durva leszek: aki nem tudja elfogadni, hogy a macskája egy kegyetlen ragadozó, önálló, szuverén élőlény, az tartson plüssállatot, azt lehet bent tartani gond nélkül!

2014. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
77%

"Aki állatot tart legalább úgy kezelje mint egy családtagját!"

Én pont azért engedem ki a macskáimat, hagyom őket teljes életet élni! A gyerekemnek is olyan életet biztosítok, ami NEKI jó, nem zárom be a lakásba, nem megyek vele mindenhova, hanem hagyom önállósodni, saját életet élni, és leválni, amikor eljön az ideje!

Olyan életet biztosítok számára, amilyen Ő SZERETNE, nem amilyet én tartok helyesnek számára! A válaszokból is kiderült, hogy a macskák bent tartásának az oka, hogy a gazdák FÉLTIK a macskát, nem akarják átélni, hogy ilyen-olyan bajok érhetik a cicákat. A gazda nem akarja átélni, nem a macska!

Azért megnézném, hogy aki a macskát megfosztja az önálló élettől, az vajon a gyerekét is burokban tartja, mert jaj, mennyi baj érheti?! Gondolom, a gyerek nem mehet el mondjuk bulizni, bármennyire is szeretne, mert mennyi veszély leselkedik rá... de ő ezt akarja? Jó ez neki?

Szerintem a macska, ha megkérdeznék, azt mondaná, hogy ő szeretne szabadon kószálni, vadászni, sőt, továbbmegyek, bizonyára egyetlen macska sem vágyik sem oltásokra, sem ivartalanításra... nem mondom, hogy akkor legyen minden úgy, ahogy a macska szeretné, de azért a józan kereteket meg kellene találni. Ok, a macska családtag, de nem ember, nem is akar ember módra élni! Macska módra szeretne élni, mert neki az a jó, ő attól boldog...

2014. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
52%
Az hogy úgy kezelje mint egy családtagját, abba beletartozik az is, hogy ha ki akar menni akkor menjen ki! Viszont kedvére akkor jöhessen be mikor csak akar! Nem kidobni az udvarra, aztán verni a mellemet hogy nekem is van macskám! Ja, de meddig? Míg meg nem fagy,vagy baj nem éri! Pontosan ezt írtam egy másik kérdésnél, hogy könyörgöm bízzunk már a macskában, neki az a teljes élet ha kimehet! A gyerekünket is el kell engedni az iskolába, mégha aggódunk is, hogy esetleg nem néz körül a zebrán, elesik az úton, stb! Ilyen alapon ne menjünk ki az utcára, mert fejünkre esik egy tégla! De az, hogy kitegyék az udvarra, mert büdös, meg betegséget terjeszt, az teljes képtelenség, ezzel nem értek egyet egyáltalán, és az ilyen ne tartson állatot! Kedves utolsó válaszoló, így értettem :)
2014. febr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
40%

Ezzel így egyet is értek. De azért itt többen azon az állásponton vannak, hogy a macskát bent kell tartani, mert jaj, mennyi veszély éri...

Én is azt mondom, hogy a gyerekemet is rengeteg veszély érheti az életben, mégsem tartom a lakásba bezárva, mert az sokkal rosszabb neki...

2014. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!