Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most kaptam egy kiscicát, és...

Most kaptam egy kiscicát, és van egy 1 éves tengerimalacom. Ez jelenthet gondot?

Figyelt kérdés

A cica nézegeti, meg próbál benyúlni a ketrecbe, de sztem barátkozós szándékkal.

Egyébként a malac kb. akkora mint ő. Ha kicsi korától megszokja, akkor nem fogja bántani ha nagyobb lesz?Ketrecben vana malac, de azért jó lenne ha később nem folyton őt vadászná.


2007. okt. 11. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a cica ösztönből vadászik, és sajnos/szerencsére általában a rágcsálókra... A te esetedben sajnos, hiszen egy másik kedvenc lesz a célpont, másnak meg szerencsére, akinek mondjuk egere van a kamrában...

Az a meglátásom, hogy a cica éppen ezért soha nem fogja tudni "barátként" szeretni a malackát, ezért nagyon vigyázz a kis barátodra, mert egy óvatlan pillanat, és megtörténhet a baj (még akkor is,ha te is a szobában tartózkodsz). Ha néha szeretnéd kiengedni a malacot szaladgálni, akkor csukd ki a szobából a cicát, ám ha a cica benn van, soha ne engedd ki a malacot. Sajnos csak ennyit tehetsz... Nekem törpenyuszim van együtt a tengerimalaccal, dehát mint tudjuk a nyúl nem ragadozó, így könnyebb a helyzet.

2007. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Meg fogja oldani, hogy kiszedje a ketrecből a malacot. Pl. lerántja a ketrecet. És utána lehet a vért takarítani... Sajnos jártam már így...
2007. okt. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az a megoldás, hogy a malac olyan magas helyen van, ahova a cica nem tud feljutni, ergo nem éri el. De a mi 15 hetes macssekunk is nézegeti:-) Multkor odatettük, de barátkoztak, és a malac is barátsággal fordult a cica felé.

Az állatorvos azt javasolta, a malacot is vigyük el féreghajtásra, mert bár nem látszik rajta semmi, lehetnek benne élősködők.

Amúgy ha a malac akkora mint a manyek , szerintem meg tudja védeni magét, főleg ha mozgékony is.

De azért vigyázzatok

2007. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Szia! Az enyémek jól megvannak egymással ,van amikor a macska beugrik a tengerimalac mellé ott üldögélnek egymás mellett nem bántják egymást .A macska szundikál a tengerimalac pedig mocorog ,eszik.A cica kis korába került hozzánk ugyhogy szerintem megszokták egymást:)
2007. okt. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha még tényleg kicsi a macska, akkor megszokhatja; ámbátor ilyen esetben is előfordulhat, hogy később nekitámad. Ha már nagyobbacska, akkor nem valószínű, hogy valaha is békén hagyná.

Hogy ez jelenthet-e gondot? A tengerimalacnak biztosan okoz pár álmatlan éjszakát. A macskának semmiképpen. :)

2007. okt. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Semmi baj nem lesz! Nekem is van és a cicáim bemásznak hozzá, de semmi rosszat nem csinálnak! Természetesen azon kívül hogy a forgácsot szét hordják az egész házban! Ha együtt nőnek fel, meg fogják egymást szokni! Ha mégis baj lenne (amit teljesen ki zárok) akkor vehetsz csirkedrótot a malac területére!
2007. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére még pici a cica és könnyen megszokja a tengerimalacot, így nem lesz baj.
2009. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nem jelenthet gondot mert ha egy jó ketrecben van akkor a macska nem fogja bántani inkább csak megvizsgálja

2009. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
az nagy gond mert megfogja enni a cica a malacod!
2010. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Szerintem ez macska és kor függő. Én úgygondolom, hogy ha még kicsi a cica, akkor lehet hogy össze tudod szoktatni őket, de ha már elmúlt 5-6 hónapos akkor már annyira nem egyszerű (hangsúlyozom hogy nem lehettetlen csak egy kicsit nehezebb).Esetleg ha valahogy meg tudod oldani akkor nem kéne beengedni a cicát, abba a szobába ahol a malacod mert,jobb félni mint megijedni.Lehetőleg olyan ketrecet vegyél vagy csinálj neki ahol nem vagy csak nehezen tud benyúlni a cica. Figyeld meg hogy amikor benyúl akkor ki ereszti-e a karmait!? Ha igen akkor nem biztos hogy csak barátkozni akar.

Remélem hogy ezek az ötletek hasznosak lesznek neked. :)

2011. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!