Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne a szomszédok...

Hogy lehetne a szomszédok macskáit VÉGLEG távol tartani az udvarunktól, házunktól, házunk tetejétől, szóval a saját tulajdonunktól úgy, hogy NE kelljen PÉNZT rákölteni?

Figyelt kérdés

Állandóan hozzánk járnak a környékbeliek macskái, rengetegen vannak, kb. találkozóhelynek tekintik az udvarunkat. Még csak hagyján, hogy itt vannak. A baj az, hogy iszonyatos károkat okoznak.

Most például tetőt kell javítanunk, mert már annyira leverik a cserepeket...


Hogy zavarhatnánk el őket egy életre?



2014. febr. 18. 18:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
86%
Hát nagyon kedves vagy, azt már látom! Utálod a macskákat, nem tetszik hogy odajárnak, de pénzt már nem akarsz költeni ez ellen, inkább kinyírnád őket vagy gyepmesterrel elvitetnéd, a másikat aki meg próbál jobb belátásra bírni és csak védi a macskákat, leszólod és minden szépet kívánsz neki! Szerencse hogy nem az én szomszédom vagy....
2014. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kerdezo, egy allatot kinyirni nem undorito, inkabb csak kegyetlenseg. (Kegyetlenseg azert is megolni, hogy megegyuk, de enni kell.)

Citrusfelenk jo lenne a citromfu is, bar igazabol nem hatasos (ellenben jo illata van)

Cserepet szivesen adnak, itt van folosleges par, de elvinni nem tudom. :/

Viszont, egy tanacs, ami bevalhat.

Huzz vegig a kerites tetejen egy zsineget, amire kotozzel fel muanyag zsacsko maradvanyokat, rongyokat, alufolia darabot, ilyesmiket. A lenyege, hogy mozogjon, ha fuj a szel, meg ha hozzaernek.

Egyfajta kezdetleges madarijesztokent. Rokak ellen szoktak legtobbszor, de macska ellen is mukodhet.

Amugy, megkerdezhetem, hogy mennyi az a rengeteg, ahanyan vannak?

2014. febr. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
80%

Amugy, egy tanacs. Lakasbiztositas.

Igen, teny, hogy penzbe kerul, de nem csak a macskak ellen véd, hanem jegesotol kezdve barmi olyannal is jol jon, ami tenyleg kivedhetetlen.

2014. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

nem engedi át őket...írtam már, egy cicának nem akadály egy kerítés. ahhoz, hogy megakadályozza valaki, hogy csavarogjanak, bizony be kell zárni. nem kutya az, olyan izomzata, testfelépítése van, hogy simán ugrik helyből jó nagyot, és meg tud kapaszkodni, fára mászni, stb.


milyen fertőzést terjeszt? és amúgy, ha a védett madár beleszarik a vízbe, akkor azt is megölöd? mert hogy kétlem, hogy ezután ne lenne fertőzött.

és mellesleg, azoknak a cicáknak van gazdájuk, szóval nekik is lesz egy-két szavuk ahhoz, hogy te gyepmestert akarsz rájuk hívni. más tulajdona, ugyanis. te biztos örülnél, ha a szomszéd átjönne, és kinyírná a kutyádat, mert megkergette/ölte a cicáját.

2014. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%
Mondok egy megoldást, ami mindenkinek jó: öld meg magad. Téged nem fognak zavarni többé a macskák, ráadásul a világ is kevesebb lesz egy idiótával.
2014. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Egyetértek, én is ezt javasoltam neki.
2014. febr. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
42%

Nézzétek én nagy macskás vagyok, de valahol megértem a kérdezőt. Magyarországon az állattartás színvonala a béka segge alatt van, legyen szó akár kutyáról, akár macskáról. A kutyákkal viszont legalább annyiban nincs baj, hogy ugye nem tudnak kijutni. (Bár külön fejezetet érdemelnének a főként kisvárosokban, falvakban az önsétáltató kutyák.) A macskának viszont nem szab határt semmi és valóban elég idegőrlő lehet, mikor párzási időszakban a te ablakod alatt bandázva visítanak, vagy a szomszéd macskái miatt nem tehetsz ki egy madáretetőt, madáritatót, mert úgyis jönnek és megfogják. A vegyi támadásról nem is beszélek, mert biztos senkinek sem kell bemutatni a kandúr macska területjelölő szokásait és elég kellemetlen, mikor a terasz ajtódat nem nyithatod ki, mert le van pisálva. Hiába takarítod le, jönni fog megint és lepisálja pár órán belül.


Ír túlzásokat, hogy "megfertőzik a vizet" meg tönkreteszik a tetőt, de alapjában véve szerintem ahelyett, hogy minden macskás neki esik, inkább gondolkodjon el azon, hogy lehet az ő házi kedvence is az agyára megy valakinek és ez ha tetszik, ha nem az ő hibája. Valóban a tulajdonos kötelessége lenne gondoskodni arról, hogy minél kevésbé zavarják a szomszédokat, ne császkáljanak össze-vissza. Vannak országok ahol erre már törvény is van. Mindent meg lehet oldani, de amint látszik, sok macskás itt is a "viseld el a macskát nem lehet megállítani" állásponton van. Ami nem igaz és nem is helyes. Nehogy már még az húzza meg magát, akit a saját telkén zavarnak más állatai.


Úgyhogy ahogy mondtam, legyen ez a kérdező példa mindenkinek arra, hogy ha őt nem is zavarja az ivaros kandúr viselkedése, császkálása, mert úgy gondolja, hogy normális, lehet, hogy még mást és másokat nagyon is! És bár minden kínzónak, mérgezőnek azt kívánom, hogy a pokol tüzén égjen el, de ahhoz a megoldáshoz tevékenyen hozzájárul sok esetben a macska gazdája is. Főleg, ha a szomszéd szépen szól, és erre kap egy olyan választ, hogy menjen a sunyiba, normális, hogy egy idegen macska öszepisálja a házát, meg a répa ágyásába szarik.


Kérdezőnek meg tényleg azt tudom javasolni, hogy minden alkalommal zavarja el a macskákat, a fáról oldja meg, hogy ne tudjanak a tetőre menni. Erőszakos megoldást nem javaslok, mert sajnos nem a szerencsétlen macskák tehetnek az egészről, azt el is ítélem, plusz emiatt a kérdező nagyon megütheti a bokáját és a későbbiekben a saját állata/autója stb. is veszélyben lesz a bosszúszomjas szomszéd(ok) miatt.

2014. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Ja és az erőszak hosszútávon már csak azért sem megoldás, mert mindig hoznak majd új macskákat. Mindig. És ugyanúgy menni fognak hozzád. Nem fogják abbahagyni, ha eltűnnek a macskák. Akik ivarosan hagyják randalírozni a környéken és leszarják, azok természetesnek tartják, ha eltűnik/valami lesz vele, bár esetleg sajnálják, de már kerítik is az utánpótlást, ahogy lehet. És nem fogják átgondolni, ugyanaz lesz.
2014. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

"De amúgy miről mennek a tetőre? Fel biztos nem repül. Ha azt megcsinálod, hogy ne tudjon feljutni, már az is elég."


A szomszéd (macskatulajdonos)hátsó kis épületéről ugrálnak át.

Fáról kizárólag a saját udvarunkból tudnak felmászni, de innen eleve akkor tudnak felmászni, ha már előtte valahol máshol beléptek a mi területünkre. Tehát semmi baj a fáinkkal.

2014. febr. 22. 11:50
 20/29 A kérdező kommentje:

A szomszédokkal való beszélés, hogy csukják be a macskáikat, vagy minimum ivartalanítsák, nyilván annyit jelentene, mint halottnak a szentelt víz.

Eleve azt sem tudom, hogy pontosan kinek van macskája, azt meg végképp nem, hogy kié melyik.

Nem csöngethetek be a környék utcáinak összes házába...


Az egyik közvetlen szomszédnak biztosan van néhány, nekik van sok kaja az állataiknak, de hogy melyek az ő macskái...? És egyébként is! Szegény kutyájukat láncon tartják, pedig nem is egy vérengző fenevad... gondolod, hogy majd egy ilyen felelőtlen gazda rohan a macskáival az állatorvoshoz ivartalanítani???

Egy másik macskabolond nőnek meg olyan a háza, hogy bármikor összedőlhet, kajára sem tudom miből telik neki, nyilván a macskái is éheznek otthon, azért járnak el. Kb. 0% esély, hogy nem vinné ivartalanítani a dögeit, és a kerítését sem csinálja meg.

Messzebb meg tényleg nem tudom, hogy kinek van macskája, akik ide járnak.


Ezt csakis törvényekkel és azok betartatásával, büntetések kiszabásával lehetne korrekten rendezni.

Kapásból kötelezővé kellene tenni a macskachipet. (Kutyáknál is bevezették, holott kutyából sokkal kevesebb a tilosban járó. Csak azok a szegény kóbor kutyák csámborognak, akiket a gazdája kidobott. Az elszökött kutya nem olyan sok. Macska ennél sokkal de sokkal több van...)

És hatékony gyepmesteri rendszer kéne. Fogjanak be minden macskát, aki nem a gazdája területén tartózkodik. És ha érte megy a gazda, de a macskát később újra befogják, akkor 2-3. alkalommal meg is lehet őket keményen büntetni. És úgy tizedszerre meg elaltatni az állatot, vagy odaadni másnak, aki nem felelőtlen és tud vigyázni rá, ha már tartja.

Valami ilyesmi lenne a korrekt és hatásos megoldás.


De amíg nincs ilyen, saját megoldásokra kényszerül mindenki.

2014. febr. 22. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!