Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehetne a szomszédok...

Hogy lehetne a szomszédok macskáit VÉGLEG távol tartani az udvarunktól, házunktól, házunk tetejétől, szóval a saját tulajdonunktól úgy, hogy NE kelljen PÉNZT rákölteni?

Figyelt kérdés

Állandóan hozzánk járnak a környékbeliek macskái, rengetegen vannak, kb. találkozóhelynek tekintik az udvarunkat. Még csak hagyján, hogy itt vannak. A baj az, hogy iszonyatos károkat okoznak.

Most például tetőt kell javítanunk, mert már annyira leverik a cserepeket...


Hogy zavarhatnánk el őket egy életre?



2014. febr. 18. 18:27
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

" inkább kinyírnád őket vagy gyepmesterrel elvitetnéd"


Gyepmesterrel elvitetném.

Azt hol olvastad, hogy kinyírnám? Szövegértelmezési problémáid vannak, úgy látom!

De ha van kedved, gyere és vidd el a macskákat, akik idejárnak hozzánk! Aztán azt csinálsz velük, amit akarsz, felőlem kinyírhatod őket magánügyed, de azt már ne nálunk végezzed el, mert itt nem lesz gyilkolás!


" de pénzt már nem akarsz költeni ez ellen"

És utalj át néhány százezret, hogy tudjak védekezni mások macskái ellen, ha már ennyire gazdag vagy!

De igazából a szomszédaimnak kellene utald, hiszen nekik KÖTELESSÉGÜK GONDOSKODNI ARRÓL, HOGY A SAJÁT TERÜLETÜKRŐL NE TUDJON KIMENNI AZ ÁLLAT!

2014. febr. 22. 12:20
 22/29 A kérdező kommentje:

Hihetetlen milyen beteg agya van itt sok válaszolónak. Kíváncsi lennék, hogy élőben/személyesen/névvel is mernétek-e ilyeneket mondani!?


"milyen fertőzést terjeszt? és amúgy, ha a védett madár beleszarik a vízbe, akkor azt is megölöd? mert hogy kétlem, hogy ezután ne lenne fertőzött.

és mellesleg, azoknak a cicáknak van gazdájuk, szóval nekik is lesz egy-két szavuk ahhoz, hogy te gyepmestert akarsz rájuk hívni. más tulajdona, ugyanis. te biztos örülnél, ha a szomszéd átjönne, és kinyírná a kutyádat, mert megkergette/ölte a cicáját."


1. Nem öltem és nem is fogok.

2. Direkt a védett madárnak teszem ki a vizet, ők azt csinálnak vele, amit akarnak. Egyébként főleg fürödni szoktak benne, ha nem tudnád. Életmentő ez számukra szárazságban, de téli fagyban is. Egy védett madár pedig sokkal többet ér, mint a környék macskái együttvéve.

3. Pár hónapja a fél oldalán végig undorító sebekkel teli macska fetrengett az udvarunkban, meg kente magát a fákhoz és a falhoz is...

4. Aktívan terjesztik a bolháikat.

5. "más tulajdona" hogy a fenébe kerül a mi kertünkbe??? És egyáltalán kinek a tulajdona? Én soha életemben nem hoztam ide más macskáját! Magyarul nyugodtan viheti a gyepmester. De te is jöhetsz értük, beengedlek, míg összeszeded őket!

6. A szomszéd ne jöjjön át, mert nincs joga kinyírni a kutyámat, mivel a kutyám soha az életben nem ment át őhozzájuk! (Egyik korábbi kutyám se, és a jövőbeniek sem fognak, mert gondoskodok róla.)

2014. febr. 22. 12:36
 23/29 anonim ***** válasza:
23%
Kösd fel magad, csak azt tudom javasolni. Ingyen van, s megold mindent.
2014. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
26%

fogd már fel, hogy egy macska sokkal ügyesebben mászik fát, kerítést, stb, mint a kutya. persze, hogy a kutya nem csavarog el, mert nem tud kimenni a kertből. a cicának nincsenek ilyen gondjai. attól bizony még más ember tulajdona.


és azt továbbra sem hiszem el,hogy egy akkora állat, mint egy macska, olyan hatalmas nagy károkat tud okozni. ahogy valaki fentebb írta, jön egy kisebb vihar, és annyi. akkor kit fogsz okolni?

2014. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
63%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, teljesen igaza van, nem értem mit vársz, csodát? Mit hittél mit fogunk ide írni? Mégis milyen megoldásra gondoltál pénz nélkül??? Füttyögsz neki aztán majd elmegy?? Ha annyira károkat okoznának, akkor költenél rá pénzt, mert a riasztó meg az egyéb ötletek olcsóbbak mint a nagy kár amit okoznak-szóval ezt sem értem! Nem értem, mit vártál, tudunk egy varázsszót amire elmennek?? De most komolyan!?
2014. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%
Különben meg hogyan jössz te ahhoz, hogy elvitesd másnak a cicáját? Kinek képzeled magad??? Óóóó mert bemert menni az udvarotokba? Remélem a te akármicsodádat-amit nem mondtál meg milyen állat, mert titkos-azt is elvitetik a gyepmesterrel!!! A macska szabad állat, háziállat, van gazdája, de szabad! Nem akadály neki egyik átlag kerítés sem! Ezt miért nem érted meg?
2014. febr. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
50%

"Pár hónapja a fél oldalán végig undorító sebekkel teli macska fetrengett az udvarunkban, meg kente magát a fákhoz és a falhoz is... "


Inkább segítettél volna rajta, minthogy leundorítózod!!

Látom neked csak a védett állat a szent, nem tudom mit vártál, ez a macskás kategória. Tele van macskásokkal, mit hittél, majd tapsikolunk, hogy jajj de jó, a védett madarak had igyanak, a cicák meg dögöljenek meg, és hurrá, vitesd el a gyepmesterrel más macskáját! Igen és persze van rá ingyenes mód, várjál csak, felkapom a varázskönyvem és megkeresem benne azt a szót amitől majd jól megijednek és elmennek! Röhejes vagy, már bocs! Ne gyere ilyen hülyeségekkel hogy szabad állat akkor vitessük el, a háziállatokat meg zárják el. Téged kéne elzárni, ilyen idióták mint te, bántják az állatokat és ezek miatt van annyi dolga az állatmentőknek!! Állat ő is, te nem normális, ugyanúgy mint a madár vagy a kutya!!! De látom hiába beszél itt neked mindenki, mert nagyon okos vagy, és csak a magadét szajkózod! "Nem biztos, hogy ha mindenki szembejön velem az úton, a többi a hülye!" Te is könnyen beszélsz cím meg név nélkül! Meséld csak el merre laksz, hamar értesülnek a hülyeségedről a környéken a gyepik, aztán hívogathatod őket! Egyébként adj egy címet szívesen odamegyek, összeszedem a macskákat és beszélek a szomszédokkal! Látom te csak okoskodni tudsz, és ha így beszéltél a szomszédokkal, akkor nem csodálkozok hogy lesz@rják amit mondasz! Vedd le a szemellenzőt aztán gondolkodj el egy kicsit!!! Amúgy meg, tényleg nincs ingyenes megoldás, nem értem mit vártál!

2014. febr. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:

Szia! Nálunk is sok a macska, szomszédból jönnek. Nem tudjuk,melyik kié, valószínűleg akad néhány kandúr is, bár szerintem a többségük lány. Eleinte minket is zavart,mert két gyerek is van, nem akartuk, hogy,hogy a homokozóba piszkítsanak, stb. Elsiccegtük őket,de nem használt, bántani meg sose akartuk őket, úgyhogy végül megbékéltünk velük, a homokozóra meg rákerült egy fából készült fedő. Így tiszta marad, a gyerekek 6 éven aluliak,úgysem engednénk nekik,hogy egyedül odakint játszanak.

Próbálj meg szerintem nem foglalkozni velük, sajnos nem lehet mit tenni, ráadásul aki azt mondja, hogy egy macskának nem lehet parancsolni,annak igaza van... Nekem is volt cicám egyszer, az is ment mindenhova, ahova csak kedve tartotta... A cicák legalább viszonylag csendesek, csak bagzás idején óbégatnak egy kicsit, örülj neki,hogy nem egy kakas, tyúk meg pulyka imádó vénasszony lakik melletted, mellőlünk egy éve költözött el egy ilyen. Budapesten lakunk, ennek ellenére hajnali fél 5-kor kukorékolásra keltünk... Szóltunk vagy kétszer, hogy legalább zárja be éjszakára, de semmi nem változott, azt a választ kaptuk, hogy ő az idősebb, meg hogy előbb lakott ott (igaz,mikor mi odaköltözünk még nem voltak tyúkok,de sebaj...)

Szóval fel a fejjel, mindig lehet rosszabb ;)

Amúgy jól teszed, hogy nem bántanád őket,mert akár 3 év börtönt és még mellé pénzbírságot is kaphatsz! Férjem jogi téren dolgozik, ismeri ezeket a polgári törvényeket... Mi is ezért nem szitkozódtunk,mert ha hallja a szomszédság, hogy nem tetszik,hogy odajár a macska, anyázunk, stb, aztán meg valamelyiknek lesz valami baja, akkor a tanúk miatt komoly büntetés lehet a vége.

Szóval próbálj meg te is megbékélni...

A tetővel kapcsolatban annyit, hogy macska ritkán veri le, ha csak nem már eleve rossz állapotban van. Általában inkább időjárástól sérül, időnként bizony sajnos csináltatni kell...

2014. márc. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én hat macskás gazdaként nagyon elkeserítőnek tartom, hogy itt az a természetes az embereknek, hogy a macskáik ellenőrzés nélkül randalíroznak ott, ahol épp kedvük tartja. Én már csak azért is teszek ez ellen, mert nem kívánom zavarni a többi lakost az állataimmal, meg az állataim biztonsága érdekében is. nagyon remélem, hogy egyszer mindenki eljut erre a szintre, hogy ezt tartja majd normálisnak és nem azt, hogy a macskája azt se tudja hol és mit csinál de abban biztos hogy mindenki tűrni köteles...
2014. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!