Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kezelhetetlen a macskám, mit...

Kezelhetetlen a macskám, mit csináljak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A probléma a következő: a macska elég agresszív lett mostanában, folyamatosan támad, harap, karmol. szerintem elkezdett tüzelni, de nem minden probléma vezethető erre vissza.


pl. mostanában rászokott, hogy elkezdi szétrágni, szétkarmolni az alommal teli zacskót. ez úgy szokott kinézni, hogy ő rágja, odamegyek, elhajtom. már amikor elindulok felé elfut, mert tudja, hogy rosszat csinál. ha ezt egy nap 200x nem játsszuk el, akkor egyszer sem. hiába szólok rá, hiába locsolom le vízzel, hiába ütök már rá a fejére, nem képes szót fogadni. pedig nagyon kevés dologhoz kellene tartania magát, de még erre sem képes.


lassan egy éve van nálam, és képtelen elfogadni, hogy nem mászhat fel az asztalra, nem mászhat bele a kukába, és hogy nem szedheti szanaszét az almot. mit csináljak, hogy szót fogadjon? egyszerűen kezelhetetlen és nem bírom már idegekkel, hogy a szöges ellentétét csinálja annak amit szabadna.


és kérlek titeket, ne írjatok olyat, hogy a macska nevelhetetlen, mert azzal nem leszek előrébb. inkább személyes tapasztalatokat szeretnék, könyvajánlót, amiben ez jól le van írva, stb. köszi.



2014. febr. 21. 20:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és még valami: nem akarom eltenni pl. az almos zacskót, rá akarom szoktatni hogy igen is, fogadjon szót végre valahára, még ha egy kevés dologban, akkor is.
2014. febr. 21. 20:05
 2/12 A kérdező kommentje:
még valami 2: természetesen, ha rosszat csinál és megbüntetem, utána neki áll fentebb, és nekem támad. pont.
2014. febr. 21. 20:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig el kell tenni az almos zacskót. Ha a fejét szét is vered, valamiért tépni fogja. Valami oka van. Ez olyan, minthogyha éhes és kint hagyod a kaját felmegy. Soha nem fogod leszoktatni róla, hogy éhesen lopjon, akkor se, ha alapból nem megy fel. Ha éhes és ott van, akkor felfog menni, akkor is, ha utána letöröd a derekát. Ugyan ez a helyzet az alommal.


Az ivartalanítás az agressziót pedig megoldja. Annyiszor leírják ezt, annyi helyen szembe jön, és annyi helyen elmondják, hogy nem kell kivárni, míg a rossz szokásai kialakulnak, minél előbb el kell venni, mert akkor nem hogy 100%, hogy nem marad meg a rossz szokás, de egyáltalán el sem jut addig, hogy kialakuljon.


Miért nehezíti meg mindenki a saját dolgát? Ez egy állat! Ez nem fogja felfogni, hogy csakazért is, mert ilyen magasztos ideológiák, hogy márpedig ő meg lesz nevelve. Valami miatt kiszaggatja az almos zacskót. Pont. Egyszerűen tedd el, mi a fäsz értelme van annak, hogy idegesíted magad? Titokban élvezed? Bizonyos dolgokat egyszerűen nem lehet megtanítani nekik... De komolyan, ha hosszas szenvedéssel meg is lehetne, én inkább úgy lennék vele, 10 másodperc alatt bebäszom a szekrénybe és nincs gond..


A felmászkálás meg belemászkálás meg hangos határozott NEM, és lesöpröd. Nem kell megverni, azzal semmire sem mégy, csak agresszív lesz. Egyszerűe NEM, taps, zaj, és lesöpröd, félbeszakítod, amit csinál. És nem tartod éhesen. Az én macskám naponta 4-5x eszi meg a napi adagját így nincs is vele baj. Pedig úgy kezdte, hogy a tűzhelyen a fazekakról a fedőt szedgette, mert éhes volt és nem bírt várni estig. Most szarolhattam volna hülyeségekkel, meg idegesíthettem volna magam, de inkább alkalmazkodtam ahhoz, hogy ő hogy akar enni, és nem vagyok se idegbeteg, se vadásznom nem kell, hogy vajon mibe nyúl bele, mit lop el. Idejét sem tudom mikor lopott utoljára.

2014. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
Megszallta a satan.
2014. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kukának meg legyen teteje és ne dobálja bele olyan illatos maradékokat, amihez éhesen hozzá akar jutni. Vagy vidd ki időben.
2014. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1 kommentelő:

nyilván lesöpröm egy hangos nemmel, ezt játsszuk 1 éve lassan.

2 kommentelő: mondtam hogy nem érdekelnek a hülyeségek, szóval elhúzhatnál innen.

2014. febr. 21. 20:20
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Azert eleg rossz lehet egy ilyen macskaval egy fedel alatt, az enyem mintamacska, sosem rosszalkodik es a tetejebe meg szep is, macskareklamokba illo pofikaja van.

Most is itt ul es nez a gyonyoru szemeivel, szepen csendesen, mert tudja, hogy anyuci forumozik es ilyenkor nem zavarjuk.

A vilag legjobb macskaja.

El is mondom neki a te sztorid, olyan cki, amikor nevet.

2014. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Puszild meg!
2014. febr. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát folyamatosan puszilgatom, szeretgetem, mert amúgy meg nagyon szeretjük egymást ezzel a kis hülyével, de ezt így nem lehet csinálni. muszáj megtanulnia, hogy nem szabad néhány dolgot csinálni.
2014. febr. 21. 20:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Macska ez, nem kutya, hogy le tudd korlátozni, szót fogadjon meg hogy a földön maradjon. Szóval ezt a hozzáállást jó lenne elfelejteni.

Valamihez nem nyúlhat? Pakold el!

Az agresszió egy részét valószínűleg megoldaná az ivartalanítás.

A másik részét meg az, hogy fogsz egy botos játékot és lihegésig vadásztatod. Van egy olyan érzésem, hogy a cicó nincs rendesen lefárasztva, azért ugrik mindenre, ami mozog (pl. a bal lábad).

A macska szeretnek magasban lenni. Próbálj meg valami helyet csinálni neki, amire felmászhat úgy, hogy nem okoz bajt. Pl. szerelj fel neki néhány olcsó polcot a falra! Valószínűleg hamar rájön, hogy az asztalnál jobb helyek is vannak a mászkálásra.

2014. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!