Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Purina One Steril Marhahúsba...

A Purina One Steril Marhahúsban és búzában gazdag száraztáp rossz minőségű?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 18:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd el a hátulját. Ha a hús tartalama nem haladja meg a 30%-ot akkor azt venni sem érdemes.
2014. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%
Mihez képest? :) Rossznak nem mondanám, alsó középkategória. A Whiskas és társainál jobb. Én kizárólag gabonamentes táppal etetek. A természetben sem fogyasztanak gabonát. A gyártók a húst pótolják a gabonával, hogy olcsón tudják adni a tápot.
2014. márc. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
50%

Viszonylag jó táp a Purina One. Én is ezzel etetem a cicámat. Elolvastam a csomagolás hátulját és a következőkre jutottam:

Fehérje: 38%

Zsirtartalom:13%

Nyershamu:7,5%

Nyersrost:4%


+még a tápértékkel rendelkező anyagok (vitaminok ,sók stb.)

2014. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

A legjobb tápokban nincsen gabona, a One-ban pedig van 16%. Olyan nagyon rossz minőségűnek azért nem mondanám, elfogadható.


Utolsó, a beltartalom csak egy dolog, az összetevőket kell nézni inkább. Ez pl. a Whiskas beltartalma:

(%): fehérje 32, zsírtartalom 10,5, szervetlen anyagok 8, nyersrost 1,5, linolsav (Omega 6) 1,8, taurin 1300 mg/kg.

Közben csak gabona van benne, meg 4% állati melléktermék, magyarán szemét.

2014. márc. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
A One-nál vannak sokkal rosszabb tápok, de a legnagyobb baj az, hogy a legnagyobb kiszerelés is kicsi és így brutálisra jön ki a kilónkénti ára. Míg, ha egy sokkal-sokkal-sokkal jobb minőségű prémium tápot veszel nagy kiszerelésben, akkor sokkal olcsóbban jössz ki és még jobbat is vettél.
2014. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Hátulján az van, hogy marhahús (16%), búza (16%)....


Tudnátok mondani olyan tápot amelyik gabonamentes és ivartalanitott macskáknak van?

2014. márc. 1. 19:16
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Acana
2014. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem linkelni egyet? Mert én néztem már Acana tápokat is, de amiket én láttam az egyik se ivartalanitott macskának való volt :/
2014. márc. 1. 20:10
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
Az Acana, Orijen alapból tökéletes ivartalanított cicáknak is, azért nincs belőle steril táp. Savanyítja a vizelet ph-t, mint a steril tápok és nem fog tőle elhízni a cicu, mivel nincs benne gabona, tehát sok felesleges szénhidrát sem.
2014. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
A tápokban egyébként a hústartalmat kell nézni, az a mérvadó. Nem szabad a fehérjetartalomra hagyatkozni, mert abban benne van nem csak húsból származó fehérje, hanem a növényi fehérje is.
2014. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!