Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil mindenhova oda a...

Ivilicious kérdése:

Miért pisil mindenhova oda a macskám?

Figyelt kérdés

Jövőhónapban lesz 1 éve, kandúr. Másfél hónapja költöztünk új lakásba, 2 szintes (pince és földszint) ,az alsó szinten van eldugva szépen az alma, ahogy az előző lakásban, még is mindenhova odapisil, a fal tövébe, a fürdőszobába, szőnyegekre, a kedvence az egyik szoba, ami jelenleg üres, még csak bezsákolt dolgok vannak az előző helyről ( itt az almom tála is) . Folyamatosan fel van mosva, ecetes-citromos vízzel, amit elvileg utálnak, távol tartó spray-vel tele van fújva minden, de mégis !! Azt hittem azért, mert kinőtte az alomtálat, vettünk egy jóval nagyobbat, de így is ! Elegem van, mitől lehet, mit tegyek? :( Ja, a kakával nincs baj, az az alomba megy.

Másik "gond" ,hogy 3 hónapos terhes vagyok, és sajnos, ha mindenhova odapisil, mennie kell, pedig nem szeretném.


2014. márc. 14. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanitani kell. Akkor 100%-ban megszünik ez a probléma. Azért csinálja mert ivarérett. Jelől.
2014. márc. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Már rég ivartalanitani kellet volna. Nem fog elhizni.


Ő az én 3 éves ivartalanitott cicám: [link]

2014. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ivartalanitás az egyetlen gyógymód. Még nem késő.
2014. márc. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Új lakás, új terület, körbejelölgeti. Normális viselkedés, ivartalaníttatás után abbahagyná. De szép ember vagy te is, előbb eszedbe jut, hogy kidobd a háziállatodat "ha mindenhova odapisil, mennie kell" mint hogy utánanézz, hogy miért csinálja ezt... :(
2014. márc. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az alom tálba egyáltalán nem is pisil, nagyon ritka, ha látom, biztos, hogy az ivartalanítás? Mert olvastam, hogy sokszor az sem segít :( de akkor megpróbálom, hátha! köszönöm!
2014. márc. 14. 13:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Már mindennek utána néztem, mindent kipróbáltam, angol fórumok, magyar fórumok, mindent,de mindent kipróbáltunk !!! Foglalkozva van vele, mindent megkap, legjobb ételeket kapja! Azért gondoltam, hogy mennie kell,mert ha nem veszem élszre, hogy valahova oda van pisilve, a gyereknek meg bejut a szervezetébe...amúgy eszembe sem jutna, sőt, tök jó dolognak tartom, hogy legyen háziállat gyerek mellett..
2014. márc. 14. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
A hormonjai hajtják. Ha ivartalanitatjátok akkor BIZTOS megszűnik a pisilés. Azért nem pisil az alomba ,mert jobban izgatják a területe határai mint az alom. Szexuálisan túl van fűtve.
2014. márc. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb utóbb ugyis ivartalanitani kell mivel igy agresszivá vélhat a kisbabával szemben is.
2014. márc. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kandúroknál tök természetes az, hogy vizeletével jelöli ki a területe határait, ahol ő a főnök (a betolakodó számítson rá, hogy megbünteti, ez ösztön, amit az ivartalanítás szüntet csak meg.
2014. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttatni kell (megjegyzem már 5 hónapja kellett volna) és nem lesz semmi probléma! Ilyen egyszerű...
2014. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!