Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha estére behozom a szobába a...

Ha estére behozom a szobába a cicámat bekakil/pisil? Egyáltalán érdemes behoznom, vagy inkább csak ártok vele?

Figyelt kérdés

Este nagyon hideg van már kint, arra gondoltam behozom éjjelre a 2 kiscicánkat, nem akarom, hogy megfázzanak.

Mennyi az esélye, hogy este 11 és reggel 7 között ha bent vannak wc-zniük kell majd? Vagy ha csinálok nekik helyet, ahova wc-zhetnek, odacsinálják nagy valószínüséggel, nem?

Valamint még annyi kérdésem lenne, hogy ez nem árt-e nekik? Mármint hogy behozom estére a melegre, reggel pedig kimennek a hidegre. Ettől csak jobban megfáznának? Mert akkor nem hozom be őket.

Nagyon köszönöm a segítséget!


2009. dec. 15. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szoktak hozzá a szobatisztasághoz, akkor oda csinál, ahova tud. Ha mázlid van, akkor talán a cserpes virágba. de mivel kicsik, nem hiszem.


Az én macskáim szerencsére kikéredzkednek.

2009. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha csinálsz nekik helyett nem lesz gond, mi 8hetesen hozunk egy cicát, aki előtte kint volt és rögtön az alomra wc-zett:) Meg éjszaka aludjanak, ne wc-zenek:D

Arról viszont foggamam sincs,h árt-e neki vagy se.

2009. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Veni kell bentre egy almot és megmutatni nekik a helyét. A cicák gyorsan megtanulják az alomhasználatot. Ha látod, hogy vécézni készül, egyszerűen be kell tenni az almosdobozba. Egyébként az én cicám éjszaka nem pisil-kakil, reggelig kibírja, pedig benti cica, bármikor mehetne. Mivel hét végére kemény mínuszokat ígértek, én nem hagynám kint a cicákat.
2009. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi az esélye, hoyg wcznie kell, mint amennyi esélyed neked van rá, hogy wczned kell.


Tegyél be egy macskaretyót, max. nem használják, de jobb, ha ott van, mintha a szőnyeget kellene súrolnod. Nem is drága, már 900ért lehet venni, és sose tudhatod mikor kell, pl hirtelen beteg lesz, vagy baleset éri, akkor úgy is be kellene vinni, és legalább van retyó nem kell miatta akkor szaladgálni.


Tedd rá őket, mutasd meg, hogy van ott olyan is. Na meg ne messze aludjanak tőle, mert ha mondjuk a szobádban alszanak, és a fürdőszobába kellene kikacskaringózni a wcre, akkor valószínű a baleset. Ha már megszokják, hogy a dobozba kell menni szükség esetén, akkor gyakorlatilag mindegy hova teszed át, ha megmutatod, oda fog menni, mert megszokta, hogy a retyó=doboz.


Nálunk benti macskák, de kijárogatnak, ha reggel mikor megyek el nem jönnek vissza, akkor kint vannak egész nap, vagy van olyan, hogy egész éjszakára kint rekednek, mert azért már kettőkor biztos nem fogom tovább várni, hogy méltóztatnak-e bejönni aludni vagy mi van. Nem fáztak még meg. Úgy nem jó, ha folyton bent van, aztán tél közepén kiteszed, hogy na mostmár lakjál kint, mert akkor nincs elég nagy bundája. A cicáidnak már biztos van, úgyhogy nem árt nekik, ha éjszakára beengeded őket, aztán reggel meg kimennek.


Úgy értelmezem, hogy ezek kiscicák, szóval, ha be nem akarod engedni őket, akkor legalább a garázsba, vagy kamrába (ha van, akkor csinálj nekik valami jól kibélelt dobozt és rakd be őket minden este, mert mostmár tényleg jönnek a nagy hidegek, és hiába tudják ketten melegíteni egymást én éjszakára nem hagynám a szabadban őket, még dobozban sem, mert még is kicsik. Igen, régen is megvoltak kint stb. Ja, persze, nagyanyámnál is megvannak, de van egy baromi nagy melléképület, ahol a rengeteg szalmát, csutkát, kórót tárolják, és bebújik a szalmába ott alszik. Azért az tényleg jó.


Én bevinném, bár nekem alapból benti macskáim vannak (egy ideig kísérleteztünk a garázsba zárjuk őket este módszerrel, de hát kényelmesebb nekünk is, ha bent vannak, meg imádjuk őket, ahogy élvezik a házat. :) )

2009. dec. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felesleges behoznod. Inkább csinálj nekik egy kuckót, akár egy doboz is megteszi rongyokkal kibélelve. Rosszat nem teszel velük, ha behozod, de valószínűleg ki fognak kéredzkedni. Az is lehet, hogy ha pisilniük kell, akkor kérnek meg, hogy nyiss nekik ajtót. Ha veszel nekik cicaalmot, akkor nagy valószínűséggel abba fognak "produkálni", mert szükségletük, hogy elkaparják a "terméket".

Rosszabb eset a virágföld, vagy a puha szőnyeg ^^.

2009. dec. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

11.22es vagyok. Mi összeszedtünk a faluban egy fiatal felnőtt viharvert sovány macskát, aki soha életében nem csinált be, ha volt lehetősége a dobozhasználatra, így kétszer történ baleset, mindkét esetben a mi hibánk volt, nem a macskáé.


Egyszer nem volt bent macskaretyó, apám volt otthon, de úgy aludt, hogy nem hallotta, mikor ki akart menni, így kínjába a fürdőszoba padlóra kakált és ráhúzta a szőnyeget, egyszer meg véletlen rázártuk a nappali ajtót, így nem tudott kimenni a macsaretyóhoz a fürdőszobába, hasmenése volt, és odacsinált a padlóra, de kikapart az egyik cserépből virágföldet és ráhúzogatta a végtermékre. A macskákban nagyon erős az ösztön, hogy megfelelő helyre csináljon, így ha van lehetősége wcre és tud is róla, hogy ott van, akkor oda fog menni.


Eddig hat macskám volt, egynek sem tanítottam az alomhasználatot, maguktól szoktak rá, felnőtt, kicsi vegyesen. Egyszer megőrzésre volt nálam egy szerencsétlen sorsú macska, aki lányos zavarában a bejárati ajtó elé csinált éjszaka, de reggelre már nagyon szépen megtalálta a dobozt és kis és nagy dolgot is rakott bele ügyesen. Okosak, na.

2009. dec. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

8 hónaposak a cicák. Természetesen van kint nekik egy kis kuckó, ami tele van takaróval, hogy ne fázzanak, a nagyok is ott alszanak néha, meg a garázsba is be tudnak járni, ott is van fotel, meg minden, csak sajna oda nem nagyon mennek be a picik.


Szerintem megcsinálom nekik az alom helyet, elég értelmes cicák, remélhetőleg használják, mondjuk ha be is csúszik egy kis baleset, hát istenem, fel tudom takarítani. :)

Inkább azon vacilálok, hogy ne ártson nekik, hogy a melegről kimennek a hidegre, de ahogy olvasom ez sem jelenthet talán gondot.


Köszönöm a segítséget.

2009. dec. 15. 11:38
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt nekünk egy hónapja kb. Előtte kivittem (akkor volt 6 és fél hónapos), nem kellett neki, de előtte délután végig a kertben volt ott elintézhette. Nekünk nem "csúszott be" semmi szerencsére. Ha baleset hát baleset ez van majd feltakarítod. Mi előrelátóan (na persze...) beraktunk egy zacskót a kosara alá hogy a padló ne bűzölögjön és ne szivja magába, persze lekapcsoltam a lámpát és már az ágyamon volt. Iszonyú jó velük aludni, kár hogy nem jöhet be minden éjjel.
2009. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki nekik almot. Amikor beviszed őket, tedd bele őket az almos akármibe, h tudják merre van. Én ezt eddíg 4 cicával játszottam el, és mind egyből megértette, és szobatiszta lett.
2009. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nah hát képzeljétek, bent voltak a törpék, az egyik nagyon rendes volt, és oda csinált ahova kellett, és elég nyugis is volt, de a másik egész éjjel játszani akart, ugrált a fejemen és konkrétan az ágyamra pisilt a kis tökfej. Azt hittem lehidalok. Úgy voltam vele, hogy akárhova wczhet csak ne az ágyra erre tessék. XD

Ennél rosszabb már biztos nem lehet.

De legalább nem fáztak :D

2009. dec. 22. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!