Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengeditek a mcskát a kertbe...

Kiengeditek a mcskát a kertbe vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Èn edig mindeggyik macskámat kiengedtem. Mindiog aggódtam de úgy láttam jónak ha szabadok. Ez évekig kól is müködött, egészen addig még a legfiatalabb macskám eltünt és nem jött haza. Most összezavarodtam.

2014. ápr. 3. 14:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt egy másik hasonló kérdéshez írtam le!


Az én cicámat nem lehet bent tartani, így nem csak ha szép idő van, rossz időbe is kimegy! Próbáltam, de énis nagyon megsajnáltam bezárva és agresszív is lett meg egyéb problémák voltak vele, így kijárós lett! Éjjelre mindig behozom,de be is jön magától, én meg addig nem fekszek le míg meg nem jön! :) Sokan vallják, hogy a macska bentre való a sok veszély miatt, de próbálják meg egy agresszívvá vált cicával! Nem tudok ennél többet erre mondani! Majd jönnek mindjárt és írják hogy ne engedd ki, én meg azt mondom ha szenved, akkor engedd!

2014. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
A cicák szeretnek a szabadban lenni,csak úgy mint mi.nem jó nekik állandóan bent,szükségük van szabadságra.hagy szaladgáljon,úgyis visszatalál,ne aggódj.A szerető,kényeztető gazdit nem hagyná ott. :)
2014. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A kerítést lehet macskabiztossá tenni, nincs lehetetlen, csak tehetetlen ugyebár. (már csak azért, mert sokan előadják, hogy a macskának nem akadály semmilyen kerítés. Hát dehogynem.) Vagy lehet nekik a kertbe kifutót csinálni, ahol élvezhetik a kintlétet, de nem érheti őket baj.


Jelenleg lakásban lakok, előtte kertesben laktam a macskáimmal, olyan kertben, ahonnan nem tudtak kimenni. Ha megint kertesbe költözünk, akkor megint olyan lesz a kerítés, hogy ne tudjanak kimenni rajta. Vagy ha túl nagy lesz a kert és túl sok a kerítés, akkor először egy kifutó lesz nekik csinálva.

2014. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy élvezi a kertet, de azt nem élvezi, ha megfogja egy kutya, elüti egy autó, hurok fogja meg, megmérgezi a szomszéd, meglövik légpuskával hogy csak pár dolgot említsek. A macskát a kertedben kéne tartani, hogy ne érje baj. Hány kérdés van itt is időről időre, hogy hogyan tüntesse el a szomszéd macskáit? És szíve joga, hogy őt zavarja, ha idegen macskák grosszálnak a kertjében. Ezt senkinek nem kell elviselni. A gazdának kell a macskát megakadályozni abban, hogy másokat zavarjon. Véletlen is érheti baj, de a sok rosszindulatú ember még veszélyesebb! Mert a nagyobbik részük nem a gyakorikerdeseken keres valami épkézláb megoldást, hanem elteszi láb alól a bosszantó idegen macskát.
2014. ápr. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Sajnos ez ilyen nekem is voltak szép macskáim azokat mind ellopták de most nem rég öt macskánkat megmérgezték de szerintem kell nekik a szabadság nemjó ha bezárod őket.
2014. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jah, kell nekik, hogy ellopjak, es megmergezzek oket, jah...

En mondjuk kiengedem, pontosabban megsetaltatom oket a kertben. Tehat, nem hagyom magukra oket.

2014. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem merem kiengedni őket, amíg el nem készül a macskabiztos kerítésünk. De akkor is csak felügyelettel. Ha ki tud menni a kertből, bármi történhet vele és sajnos előbb vagy utóbb fog is. :(
2014. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha ivartalaníttattad időben, akkor nem nagyon fog elmenni. Nekem van egy lány cicám, 5 hónaposan lett ivartalaníttatva és van egy kandúrom, aki meg 4 hónaposan. Kiengedem őket, nincs macskabiztos kerítésünk, mégse mennek el. Mondjuk van az udvarban fa, bokor, játékok, lekötik magukat, ráadásul ott van velük a kutyu is. Nap közben egyébként a cicák nyugisabbak is, kevesebbet mennek. Éjszakára bezárom őket természetesen, de azt már tudják maguktól. A helyük úgy van kialakítva, hogy bármikor be tudjanak menni nap közben is, meg hát sokat vannak velünk benn a lakásban is.


Féltem őket én is, de nincs szívem bezárji. Látom, hogy hogy élvezik a kintlétet. Tudom, hogy egy fára mászást, egy szabadban kergetőzést, egy lepke megfogását semmilyen játékkal, foglalkozással nem tudom nekik pótolni. Nyilván más kérdés a sok papíros, drága cica, köztük van, amelyik nem igényli, de az enyémek egyszerű házicicák, nekik kell. Nem akarom őket kínozni, nem akarom őket semmilyen módon bezárni. Így is a kislányom 11, a kisfiúm 9 éves. Bezárva, megkötve sem élnének jobban.


Összefoglalva: odafigyeléssel, szeretettel és megfelelő elfoglaltságot biztosító kerttel bent tudod tartani a cicát. Persze ehhez olyan szomszédság is kell, mint nálunk, akiknek eszébe nem jut más állatát lelőni, megmérgezni (18 éve lakunk itt, enddig egy ilyen eset sem volt)

2014. ápr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Eddig mindig kinti macskáim voltak akik csak néha jöttek be a lakásba. Majd kaptam egy perzsa macskt szülinapomra. Na őt nem engedtem ki, meg nem is jöhetett ki velem kézben sem. Majd mikor 1 éves volt gondoltam kiviszem kézben a Teraszra hát ki is ugrott a kezemből és beszaladt a konyhába. Nem igazán szeret kint. Az ablak ha nyitva van fel fekszik de ki nem megy. :D
2014. ápr. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vidéken a macska fogyóeszköz.
2014. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!