Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiengeditek a mcskát a kertbe...

Kiengeditek a mcskát a kertbe vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
Èn edig mindeggyik macskámat kiengedtem. Mindiog aggódtam de úgy láttam jónak ha szabadok. Ez évekig kól is müködött, egészen addig még a legfiatalabb macskám eltünt és nem jött haza. Most összezavarodtam.

2014. ápr. 3. 14:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Utolsó,ez azért nem teljesen igaz...
2014. ápr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%

Én a mai nap után mint "vidéki" nem is akarok már cicákkal kapcsolatos kérdésre felelni...


( Amúgy már válaszoltam csak felhuzott az utolsó előtti válaszoló..mert a városiak azt hiszik ők mindent tudnak. :D


Igen mindenből pénzt kicsavarni mondjuk egy félperzsáér kérnek 15ezret ugye városiak? :D Vagy várj van jobb is egyszerü házimacskát árul perzsa ként amelyiknek egyik szülője se perzsa.. :D Ugye városiak? Tisztában kéne lenni a dolgokkal. :D De nem csak perzsa..és a sok buta be is veszi és fizet is nekik.. :(


Városiak egy kérdés...: A tehén meg lila mi? ;)



Kérdésedre még annyit írok, hogy mivel én vidéki vagyok és rengeteg cica gyülőlő szomszéd van akik előszeretettel tesznek ki macska mérget én ezért nem is engedem ki a cicámat. Na meg nem hiányzik neki a kinti élet sem. :)

2014. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Valóban ez a fogyóezköz kicsit durva. Már korábban is írtam, hogy van két cicám, 11 és 9 évesek. Hozzá tartozik, hogy vidéki vagyok, egy nem egészen 700 fős faluban. A cicáim ivartalaníttatva lettek, oltva vannak (veszettség ellen külön és egy hét betegség ellen védő kombinált oltással), 3 havonta féreghatva, havonta csepegtetve. Úgyhogy azt kell mondanom, vidéken is élnek felelős állattartók, akik megtennének mindent a kedvenceikért.


És igen, az utolsónak igaza van. Azok a hatalmas városiak szoktak mindenkit lehurrogni, hogy miért nem ivartalanít xy, mert csak több cica lesz az utcán. Azért ezeknek a gazdiknak megnézném a cicáit, nem hiszem, hogy ők egytől egyig utcáról viszik be a cicát, jópáran több 10-100 ezreket költenek csak a vásárlásra. Ez alapján ezek az emberek pont annyira segítenek rá a cicák utcán maradására. Természetesen tisztelet a kivételnek, de nagyon sokan csinálják így, utána meg szidják a vidékieket... Én mindkettőt utcáról fogadtam be, az egyiknek még a szeme sem volt nyitva, úgy kidobva egy kartondobozba, a másik olyan 3-4 hetes lehetett egy zsákban az árokparton.


Tettem az utcacicák ellen? Igen. Leoltottam a kérdezőt? Nem, inkább segítséget és tapasztalatot próbáltam adni. És jé, egy egyszerű falusi vagyok... Szörnyű ez a hely. Az ember már nem tehet úgy fel egy kérdést, hogy ne legyen állatkínzónak vagy egyszerű mocskos parasztnak titulálva. Jó lenne, ha ezek az emberek végre magukba szállnának, ha valaki segítségért jön ide, annak segítenének, nem pedig csak leosztanák.

2014. ápr. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Városi? Na ne! Amint önállóak lettek a gyerekeim, vidékre költöztem. Saját erdő, hatalmas terület, stb. Voltak macskáim, (bár inkább kutyapárti vagyok) egyiket-másikat meg is sirattam, amikor eltűntek, vagy félholtan kerültek elő. Utóbbiakat a városba kellett vinni állatorvoshoz, mert a helyi bevallottan nem értett a macskákhoz. Hat éves volt a legidősebb, a többi kézen-közön eltünedezett.
2014. ápr. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
ki. jobban érzi magát a macska, persze néha néha bevágyik a lakásba da fél egy óra múlva újra ki akar menni. ha nagyon kicsi volt akkor még bent kellett volna tartanod. de könnyen lehet hogy nemsokára előkerül
2014. ápr. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!