Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A legtöbb férfi miért utálja...

A legtöbb férfi miért utálja a macskákat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok olyan ostobaságot indokként, minthogy "nem hűséges", "csak a kajáért dörgölőzik", vagy hogy "hülye", pedig mindez nem igaz, csak általánosítás. Sőt, macskatartóként pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni, bár az tény, hogy nem olyan szolgalelkű, mint a kutya. Lehet, hogy pont ezért? A kutyák mellett dominánsabb lehet egy ilyen egyén?

És miért "utálják" a macskákat? Úgy értem, ha valaki nem szeret egy állatot, rendben van, de úgy vettem észre, hogy míg pl. a kutyák, lovak, madarak esetében nem az hangzik el többször, hogy "nem szeretem a macskát" vagy "nincs vele bajom, de nem tartanék", hanem hogy utálja, gyűlöli, milyen gonosz jószág, stb. stb. Tehát szerintetek miért ilyen megosztó a macska?


2014. máj. 12. 19:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát valóban nem szép szolgalelkűnek nevezni. Egyszerű a képlet: a kutya falkalény, a macska alapjában nem. Más a szociális rendszerük, a kutyáé sokkal közelebb áll az emberéhez, amin a domesztikáció csak erősített.

Egyébként én is ellenpéldát tudok mondani, a párom tart macskát (férfi), én kutyát (jó, most már közösek persze), férfi családtagjai szintén bírják a macskákat-kutyákat is, nekem például anyukám és nagymamám volt az, aki azt mondta, macskát nem tartanának. (Mondjuk anyukám azóta egész jól összebarátkozott párom macsával.)

2014. jún. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!